Kai prasideda vasara, norisi kuo daugiau laiko praleisti namuose. Tai laikas, kada galima miegoti po atviru dangumi. Šiuo metu labai populiaru stovyklauti su palapinėmis. Tačiau ne visiems tai labai patinka, nors tikriausiai taip yra, kad jie nežino, kaip pasiruošti tokiai avantiūrai.

 

gamta

Geri patarimai apie stovyklavimą gamtoje:

 
  • Apgalvotai susidėti daiktus. Stovyklautojo kuprinė turėtų iš esmės skirtis nuo eilinio turisto. Be palapinės, miegmaišio, virtuvinių rakandų, dar reikia drabužių ir higienos priemonių. Puošnius drabužius ir avalynę reikėtų palikti namie. Miškuose tokia apranga visai netinka. Rekomenduojama pasiimti gerus ir patogus žygio batus, šlepetes per pirštą, šiltą pižamą, švarių apatinių ir kojinių, apsiaustą nuo lietaus (net jei lietus neprognozuojamas), drabužių šiltam orui ir vėsesniems vakarams. Kvepalus reikėtų palikti namie, o pasiimti kremą nuo saulės ir purškalą nuo uodų ir erkių.
 
  • Būti pasiruošus tam, kad nebus ryšio. Stovyklavietėje belaidžio interneto ryšio greičiausiai nebus. Tikriausiai neveiks net mobilusis ryšys. Šiandien žmonės atsijungę nuo technologijų, gali jaustis keistai. Todėl reikėtų tam iš anksto ruoštis. Normalu, kartais pabūti be ryšio. Gamtoje bus ir taip, ką veikti, be to, išjungus prietaisus, galima bus skirti daugiau laiko žmonėms, kurie vyks kartu, ir juos geriau pažinti. Gali būti, kad po to pažinsite juos visai iš kitos pusės, apie kurią jūs net neįtarėte.
 
  • Iš anksto pasidomėti, ar kempinguose bus įrengti dušai ir tualetai. Nesvarbu, kur bebūtumėte, į tualetą reikia eiti. Oficialiuose kempinguose paprastai būna įrengti modernūs tualetai ir dušo kokybe. Jeigu planuojama juose apsistoti, verta prieš kelionę pasidomėti tualetų kokybe, paskaityti atsiliepimų internete. Higieniški tualetai nesugadins nuotaikos ir leis mėgautis iškyla.
 
  • Būti pasiruošus kurti laužą. Įdomu, kad beveik bet koks maistas atrodo skanesnis, kai yra valgomas lauke. Laužą susikurti nėra sudėtinga, ypač įsigijus papildomų priemonių, padedančių tą padaryti greičiau (medžio drožlių, degaus skysčio, samanų, popieriaus, skaldytų malkų).
 
  • Nepraleisti rytinio kavos ritualo. Jeigu paprastai kiekvieną rytą pradedate nuo garuojančio kavos puodelio, nepamirškite į gamtą pasiimti maltų, kavos pupelių, kad galėtumėte išsivirti kavos. Kava suteikia žvalumo ir energijos, pakelia nuotaiką. Be kasdienės kofeino dozės gali būti sunku mėgautis nuostabiais gamtos vaizdais, lauke gaminamais valgiais ir bendravimu.
 
  • Susikurti jaukų lizdelį. Kad iškyla būtų smagi, svarbu užtikrinti gerą nakties miegą. Rekomenduojama įsigyti kokybišką miegmaišį, tinkantį prognozuojamoms oro sąlygoms (stovyklaujant vasarą miegmaišis neturi būti pats šilčiausias). Taip pat reikia patogaus miegojimo kilimėlio. Nusipirkite arba pasiskolinkite geriausią čiužinį ir kilimėlį, kokį galite sau leisti. Nepasigailėsite!
 
  • Prieš vykstant stovyklauti patikrinti palapinę. Jeigu palapinė leis vandenį, tai nepadės net geriausias miegmaišis ir kilimėlis. Miegoti baloje nėra smagu. Rekomenduojama palapinę įsigyti tik iš patikimų gamintojų. Tada greičiausiai ji bus kokybiškai. Tačiau net ir tada reikėtų išbandyti sode ar kambaryje ir apžiūrėti, ar nėra skylių ir kitų defektų. Be to, tai padės pasipraktikuoti ir stovykloje galėsite greičiau pastatyti palapinę.
 
  • Įsigyti galvos lempą – prožektorių. Ant galvos segami prožektoriai atrodo juokingai, tačiau, kai saulė nusileidžia, tai tampa labai naudingu daiktu. Prožektoriaus nereikia laikyti, todėl rankos lieka laisvos ir galima užsiima bet kokia veikla: skaityti, gaminti valgyti ar nueiti iki tualeto, papildomai rankose nieko nesinešant.
 
  • Pagalvoti, ką galima veikti, jei bus nuobodu. Daliai žmonių jau pats buvimas gamtoje yra veikla. Tačiau jeigu nesate iš tų žmonių, rekomenduojama į kuprinę įsimesti gerą knygą, eskizų sąsiuvinį, dienoraštį, stalo žaidimų, kortų, fotoaparatą ir ausinuką su mėgstamomis dainomis. Tai padės išvengti nuobodulio, kai draugai bus užsiėmę gamtos pažinimu ir relaksacija.
 
  • Išnaudoti kiekvieną galimybę pastovyklauti. Net jei stovyklavimas gamtoje nėra mėgstamiausia jūsų veikla, pasiryžę išvykti pajusite, kaip gera išjungti telefoną, kompiuterį ir lėtai stebėti pasaulį. Galbūt net pradės patikti tai daryti.