Geomantija – senovinis ateities pranašavimo būdas iš ženklų Žemės paviršiuje ir dirvožemio purumo. Tiksliai nėra žinoma, kas pirmieji pradėjo ateitį spėti šiuo būdu. Labiausiai tikėtina, kad jis kilo iš Šiaurės Afrikos musulmoniškų kraštų. Tačiau kai kurie įsitikinę, kad šį būrimo būdą žinojo ir senovės graikai, kinai bei indai. Viduramžiais iš arabų kraštų geomantijos paslaptys pateko į Europą. Ilgainiui senajame žemyne pradėta burti ant padėklo su smėliu ir lazdele.

 

Smėlyje iš taškų nubrėžiama 16 atsitiktinių linijų iš dešinės į kairę, galvojant apie klausimą, kurio atsakymas domina. Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad žmogus, pranašaujantis ateitį, prieš šį būrimo būdą, turi pasimelsti. Taškų neturėtų būti mažiau nei 12. Sunkiausia dalis yra taisyklingai sujungti taškus. Suklydus – atsakymas nebus tikslus. 16 taškų eilių yra sugrupuojama po 4 eiles. Taškai eilėse sujungiami ir skaičiuojami iš dešinės į kairę poromis. Jeigu eilėje taškų porų skaičius yra lyginis, rašomi du taškai. Jeigu skaičius nelyginis – vienas. Galutinis rezultatas: keturios eilutės taškų iš dviejų arba vieno taškų. Taškų kombinacijų yra daugybė. Skirtinga kombinacija – skirtingas ateities aiškinimas, atsakymas į klausimą.

 

Kiekviena taškų kombinacija gali reikšti ir kažką gero, ir kažką blogo. Kiekvienai kombinacijai priklauso tam tikra planeta, zodiako ženklas, paros metas (diena ar naktis), elementas (vanduo, ugnis, oras, žemė), charakterio tipas (cholerikas, sangvinikas, melancholikas, flegmatikas), lytis, trukmė (valandos, dienos, savaitės, mėnesiai, metai). Kombinacijos, rodančios žemyn, reiškia ateinančius įvykius ir stabilumą. Rodančios aukštyn: praėję įvykiai, pokyčiai. Asmuo, buriantis pagal geomantijos principus, turi turėti daug žinių, kad galėtų pateikti patį tinkamiausią atsakymą.

 

Pagal kitą geomantijos būdą reikia į viršų mesti pilnas saujas žemių (smėlio) ir stebėti, kaip jos nukris. Susidariusios žemės formos – tai simboliai, iš kurių galima daug sužinoti apie ateitį. Kinai ateitį pranašaudavo, naudodamiesi geomantijos kompasu.

 

Apie geomantiją galima sužinoti iš meno ir pasakų. Vienoje „Tūkstančio ir vienos nakties pasakoje“ pasakojama apie magą iš Afrikos ir jo brolį, kurie, norėdami jam pakenkti, bandė surasti Aladiną, naudodamiesi geomantija.