Feng Šui filosofijoje labai svarbus simbolis yra Fu šunys arba imperijos sargybiniai liūtai. Fu šunų skulptūros tradiciškai puošia imperijos rūmų, šventyklų ir vyriausybės ar turtingų gyventojų pastatų išorę. Taip pat kinų filosofijoje Fu šunys – turto ir socialinio statuso simbolis, todėl juos vaizduojančių skulptūrėlių galima rasti žmonių namuose.

 

Kinijoje Fu šunys žinomi jau nuo Hano dinastijos laikų (nuo 206 m. pr. Kr. iki 220 m.). Išvertus iš kinų kalbos „fu“ reiškia laimę, sėkmę ir palaiminimą. Šuns ir liūto hibridai Fu yra senovės Kinijos imperijos sargybiniai. Fu šunys laikomi labai stipriais sėkmės ir apsaugos simboliais. Fu šunis pagal Feng Šui erdvės komponavimo meną reikia statyti priešais įėjimą arba ant palangių.

 

Dažniausiai Fu šunys vaizduojami po du. Vienas mitologinis šuo po letena laiko pasaulį, o kitas – jauniklį. Patinas, po kaire letena laikantis pasaulį, turi būti statomas kairėje pusėje. Patelė, po dešine letena laikanti jauniklį – dešinėje. Fu šunys dažniausiai vaizduojami su dideliais dantimis, išsprogusiomis akimis, išsiplėtusiomis šnervėmis. Kai kuriuos Fu šunų skulptūros vaizduojamos su apsauginiais šarvais.

 

Prabangios, nuožmiai atrodančios, Fu šunų skulptūros gali būti gaminamos iš aukso, dekoruojamos perlais ir kitais brangakmeniais arba iš pigesnių medžiagų: dervų ir betono. Tikima, kad Fu šunys apsaugo namus, verslą nuo nelaimių ir nenumatytų įvykių.