„Kasablanka“ (Casablanca, 1942) visiems laikams pavertė Maroką svajingu kraštu, kuriame vėl susitinka pasiklydę įsimylėjėliai. Nuo šios meilės istorijos nepabėgo ir režisieriaus Nabilo Ayoucho filmo „Maroko istorijos“ (Razzia, 2017) veikėjai, kurie klausosi Samo grojamos melodijos ir nuogirdų apie filmavimo užkulisius.

 

MarokoIstorijos_test_LT_v4_poster_final (Small)

 

Naujausiame N. Ayoucho filme veiksmas vyksta šiuolaikiniame Maroke, kur persipina penkių skirtingų veikėjų istorijos. Skirtingai nei romantiškoje „Kasablankoje“, filmo režisierius atsigręžia į gyventojų realybę, kuri yra kur kas sudėtingesnė nei visų laikų klasika tapusioje istorijoje.

 

Razzia photo 1 (Small)

 

Pasakodamas apie filmą režisierius prakalbo apie savo kilmę: „Aš esu pusiau žydas, pusiau musulmonas, pusiau prancūzas ir marokietis. Vis galvodavau, kaip su tuo gyventi? Manydavau, kad šios skirtingos tapatybės mano gyvenimą paverčia sunkesniu. Bet tada aš susipažinau su kinu, kuris man atvėrė akis.“

 

Razzia photo 3 (Small)

 

Ankstesnis režisieriaus darbas „Labai mylimos“ (Much Loved, 2015) dėl savo siužeto net buvo uždraustas rodyti Maroke. N. Ayouchas sukūrė pagal tikrus pasakojimus paremtą filmą apie Maroke gyvenančias prostitutes. Filmas įsiutino valstybės atstovus, kurie uždraudė oficialiai jį rodyti kino teatruose.

 

Razzia photo 5 (Small) (Medium)

   

„Maroko istorijose“ režisierius taip pat kalba nepatogiomis temomis, su kuriomis susiduriama šių laikų Maroke: žydų gyventojų mažėjimas, priverstinis mokymasis mokyklose arabų kalba ir moterų padėtis visuomenėje. Kaip žurnalui „Variety“ teigė N. Ayouchas: „Jokia tema neturėtų būti tabu. Mes neturime bijoti kalbėti. Kurdamas „Maroko istorijas“, pasirinkau siužetą pasakoti per daugelį veikėjų, kadangi taip galėjau geriau artikuliuoti šias problemas. Šiuos veikėjus jungia dvasinis ryšys.“

 

„Maroko istorijos“ laimėjo šių metų „Scope 100“ projektą, kurio metu 100 atrinktų Lietuvos gyventojų balsuoja už jiems labiausiai patikusį europietišką filmą. Projektas Lietuvoje vykdomas antrus metus, o jo nugalėtojas rodomas visuose kino teatruose.

 

Filmas Vilniuje rodomas nuo rugpjūčio 3 d., kituose miestuose nuo rugpjūčio 10 d.

 

Filmo anonsas: