Šv. Kalėdų laukimas turėtų būti ramybės ir susikaupimo laikotarpis. Tačiau šiuolaikiniams žmonėms jis vis dažniau tampa nuolatiniu lėkimu, blaškymusi, nes juk reikia tiek daug padaryti, suspėti iki švenčių. Kinų erdvės komponavimo menas ir gyvenimo filosofija fengšui turi patarimų, kaip išgyventi šį įtemptą laikotarpį be streso.

 

fengsui

Fengšui patarimai, kaip sumažinti šventinį stresą:

 
  • Sutvarkyti prieškambarį. Priekinės namo ar buto durys – tai įėjimo į namus vieta, atnešanti gerą Či ir harmoniją. Svarbu, kad durų vyriai negirgždėtų, o durų kilimėlis būtų mėlynos spalvos (vandens elementas).
 
  • Atlaisvinti vietos koridoriuose. Daiktų krūvos koridoriuje gali kelti stresą namų gyventojams, nes blokuoja energiją ir neleidžia jai laisvai tekėti. Avalynę ir viršutinius drabužius geriausia laikyti uždarose spintose, kad energija neužsistovėtų. Galima padėti šviežių gėlių, kad keltų nuotaiką, vos įžengus į namus pro duris.
 
  • Turėti daug kambarinių augalų. Sveiki augalai – tai medžio elementas, simbolizuoja naują pradžią, šeimą ir santykius (tai, ko visi nori per Naujuosius metus!).
 
  • Tvarkydami virtuvę laikytis pagrindinių fengšui principų. Jeigu virtuvėje per daug raudonos, juodos arba mėlynos, namie gali kilti daugiau ginčų. Rekomenduojama nestatyti viryklės tiesiai priešais kriauklę – tai taip pat gali skatinti konfliktus. Situaciją gali sušvelninti žali aksesuarai, augalai, prieskoninės žolelės. Peilius ir kitus aštrius daiktus laikyti uždarytuose stalčiuose ir spintelėse.
 
  • Virtuvėje padėti dubenį su apelsinais, prismaigstytais gvazdikėlių. Apelsinai stimuliuoja protines galias, gerina nuotaiką ir padeda atkurti pusiausvyrą. Šis derinys teigiamai veikia Či energijos tekėjimą namuose.
 
  • Užtikrinti ramybę valgomajame. Ypač švenčių metu – tai svarbiausia namų vieta. Valgomasis – tai vieta, kuri padeda stiprinti šeimos narių ryšį, o jeigu gyvenate vieni – sukoncentruoti dėmesį į tai, ką valgote. Geriausia, kad spalvos būtų neutralios, ramintų ir nekeltų nerimo. Idealus stalas yra apvalus arba ovalus. Jeigu stalas stačiakampis, aštrius kampus padeda sušvelninti staltiesė. Ji labai svarbi, nes aštriuose kampuose kaupiasi neigiama energija. Pagal fengšui veidrodžiai pritraukia sėkmę, todėl galima tokį pakabinti valgomajame, jeigu yra pakankamai vietos. Arba galima pamerkti į vazą 4 bambukus.
 
  • Išreikšti savo norus svetainėje. Spalvos kuo neutralesnės. Pagrindinė sofa turi remtis į sieną. Šeimos nuotrauką laikyti rytinėje kambario pusėje. Norint, kad šventės praeitų ramiai ir švelniai, galima kabinti daiktus, kurie atspindi jūsų norus (pavyzdžiui, norų, vizijų lentą).
 
  • Išlaikyti pusiausvyrą miegamajame. Rekomenduojama sumažinti iki minimumo elektros prietaisų kiekį miegamajame, jei norite naktį gerai išsimiegoti. Lova turi turėti atramą galvai ir turi būti pastatyta taip, kad galvūgalis būtų atremtas į sieną. Naktines spinteles statyti iš abiejų lovos pusių (visko turi būti po du). Fengšui svarbiausia yra atkurti pusiausvyrą, todėl ypač miegamajame svarbu, kad daiktų skaičius būtų porinis, jeigu norite džiaugtis puikiais santykiais.
 
  • Išsikelti švenčių tikslus. Mintys yra galingos, todėl galvokite, ką galvojate ir ką kalbate apie save. Prieš šventes atidarykite langus, pasmilkykite šalavijo, kad išvalytumėte neigiamą energiją ir atlaisvintumėte erdvę. Papurkškite rožių aliejaus ir pakvieskite meilę. Užrašykite afirmacijas esamuoju laiku (pvz., „Esu sveikas“, „Esu geras tėvas“) mėlynos spalvos užrašų knygelėje (mėlyna yra raminanti spalva). Dienoraščio rašymas teigiamai veikia savijautą.
 
  • Atidžiai rinktis dėvimų drabužių spalvas. Ką dėvite yra svarbu, todėl prieš įsigyjant naujų drabužių šventiniu laikotarpiu, reikia atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus. Tradicinės švenčių spalvos – raudona ir žalia. Raudona reprezentuoja ugnies elementą, o žalia – medžio elementas (ugnis degina medį ir sustiprėja). Subalansuoti raudoną galima, naudojant spalvas, kurios reprezentuoja vandenį (mėlyna ir juoda).
 
  • Išvalyti erdvę, pasibaigus šventėms. Po vakarėlių maratono rekomenduojama namuose sudeginti smilkalą arba pasmilkyti šalavijų visuose kambariuose, atidaryti duris ir langus ir įleisti šviežio, gaivaus oro. Tai padės apsivalyti nuo susikaupusio streso.