Kanadietis Entonis Karas vadinamas šių dienų Nostradamu – žmogumi, turinčiu ypatingus sugebėjimus tiksliai nuspėti ateitį. Jis laikomas vienu žymiausių šiuolaikinių ekstrasensų, savo įžvalgų galia sužavėjusių tūkstančius žmonių. Išskirtinio žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio E. Karas sulaukė, kai 2000-ųjų gruodį viešai prabilo apie nepaliaujamai artėjančią pasaulinę kataklizmą, kuri ateis iš aukštybių ir pasės baimės bei bejėgiškumo jausmą. Praėjus devyniems mėnesiams po šios E. Karo pranašystės, pasaulį sukrėtė tragiški rugsėjo 11-osios įvykiai Niujorke ir Vašingtone.

   

Vaikystės idealai ir tikslai

 

Entonis Karas gimė 1943-aisiais cirko artistų šeimoje. Berniukas nuo pat vaikystės augo apsuptas garsių ir įdomių asmenybių. To meto cirko artistų darbas buvo menkai apmokamas, todėl Entonio tėvas dirbo ir kaskadininku Holivude. Entonis Karas vyresnysis gimtajame mieste pagarsėjo ir dėl savo ryšių su Niujorko ir Toronto mafija, netgi buvo vadinamas „stipriąja ranka“. Paauglystėje Entonis susidomėjo jėgos kultu ir valios ugdymu. Vaikinas užsibrėžė tikslą – tapti kultūrizmo čempionu. Fizinę ištvermę Entonis Karas ugdė dziudo treniruotėmis, kur vos sulaukęs šešiolikos įgijo rudą diržą. Nepraėjus nė keturiems metams šalies kultūrizmo varžybose Entonis tapo „Misteriu Kanada“. Tikėjimo ir atkaklumo galia vaikinas lengvai pasiekdavo užsibrėžtų tikslų. Tikėjimas ir įžvalgos žingsnis po žingsnio vedė Entonį paranormalių reiškinių, astrologijos ir palmistrijos mokslų link.

   

Savęs ieškojimo kelias

 

Pastebėjęs savo nuojautos galią, Entonis Karas nusprendė šią Dievo dovaną panaudoti suteikiant pagalbą žmonėms. Jis pranašaudavo pavienių žmonių ar šeimų likimus, norėdamas iš anksto įspėti juos apie gresiančius pavojus ar lemtingus gyvenimo įvykius. Tuo pat metu Entonis susidomėjo ir savo kilme. Toronto archyvuose ir senuose dokumentuose vaikinas atrado, kad jo šaknyse yra italų, britų ir senųjų indėnų mohaukų genties kraujo. Entonis Karas savarankiškai domėjosi indėnų prietarais, folkloru, paranašystėmis, burtais ir magija. Teorines žinias apie indėnų mohaukų gentyse naudotus burtus jaunuolis pritaikydavo praktikoje ir jam visai neblogai sekėsi. Be to, Entonis labai susidomėjo palmistrija ir astrologija. Šiuos dalykus jis mokėsi akademiniu lygmeniu, stengdamas daugelį aspektų suvokti per logikos, o ne mistikos perspektyvą. Vaikinas vis dažniau save visuomenei pristatydavo kaip fiziką ar astrologą, turintį išskirtinių gebėjimų numatyti ateitį.

 

 

Žingsnis Holivudo link

 

Prisiminimai apie vaikystėje sutiktus įtakingus ir įdomius žmones iš kino ir pramogų pasaulio industrijos paskatino Entonį susikurti naują tikslą – užkariauti Holivudą. E. Karas nenorėjo įžengti į šį pasaulį kaip vienas iš daugelio ekstrasensų, kurių pirmieji žingsniai Holivude prasideda kritika, paskalomis ir negatyviu vertinimu. Siekis tapti muzikantu ir įgyti žvaigždžių pasitikėjimą tapo dar vienu iššūkiu. Keletą metų po aštuonias valandas per dieną vaikinas mokėsi groti saksofonu, kol išlavino savo muzikinę klausą ir koncertavo su tokiomis muzikos įžymybėmis kaip Ronis Hokinsas ir Benjaminas Nelsonas. Sugebėjęs sužavėti muzikantus, aktorius ir politikus savo muzikiniais gebėjimais, E. Karas atskleidė jiems ir savo tikrąjį talentą – ateities nuojautą. Pasitelkęs teorines ir praktines palmistrijos bei astrologijos žinias, jaunuolis skaitė Holivudo įžymybių praeitį ir ateitį tarsi eilutes iš jų biografijų. Jis tapo asmeniniu Silvestro Stalonės, Franko Sinatro, Glendos Džekson, Elos Fidžerald ir kitų įžymių žmonių patarėju. Kritiniais gyvenimo momentais į Entonį kreipėsi netgi Michailas Gorbačiovas ir Olandijos karalienė Julijana. Dar vienas vaikino tikslas buvo pasiektas – jis užsitarnavo ne tik pasitikėjimą, bet ir pasaulinį pripažinimą.

 

 

Blogio nuojauta…

 

Viena pirmųjų E. Karo blogio nuojautų, sulaukusių ypatingo žiniasklaidos dėmesio, buvo Velso princesės Dianos mirtis. Entonis iš anksto numatė artėjančios tragedijos metus ir princesės mirties priežastį. Tiesa, diversijos galimybė E. Karo pranašystėje taip pat buvo paminėta. Paskutiniąją 2000-ųjų metų dieną Toronto savaitraščiui „The Sunday Star“ Entonis pasakojo ateityje regintis degantį Pentagono pastatą, netoliese Niujorko „Empire State Building“ dangoraižio krentančias liepsnas, šimtus ar net tūkstančius žuvusiųjų ir žvaigždės bei mėnulio simbolį, slypintį už visų šių tragedijų. Rugsėjo 11-osios įvykiai Niujorke kone idealiai atitiko E. Karo vizijas. Vėliau Entonis išpranašavo JAV prezidento Džordžo Bušo inicijuotus karinius veiksmus, kempinligės protrūkį visame pasaulyje, pasaulinę ekonominę krizę, princo Viljamo karališkąsias vestuves 2011-aisiais ir Rytų valstybių ginkluotės augimą. Kai kurios E. Karo pranašystės buvo itin aiškios ir teisingos, kitos reikalavo gilesnių interpretacijų ir paaiškinimų, tačiau bet kuriuo atveju paranormalios šio žmogaus įžvalgos tapo istoriniais faktais.

 

 

Kritika, skepticizmas ir kaltinimai

 

Pasak kai kurių sociologų, astrologų ir žiniasklaidos atstovų, Entonis Karas yra viso labo JAV saugumo įrankis, kuris veikdamas per populiarią kultūrą ir žiniasklaidą sugeba įtikinti mases tuo, ką mato. Kritikų teigimu, Entonis neturi jokių ypatingų gebėjimų, jo numatytieji įvykiai yra susiję su politika ir turi diversijos atspalvį. Iki šiol nežinoma, ar princesės Dianos žūties versija yra teisinga. Rugsėjo 11-osios įvykiai taip pat apgaubti konspiracijos teorijomis ir abejonių šešėliais. Pasaulinę ekonominę krizę galėjo iš anksto numatyti bet kuris įžvalgus analitikas ar tikimybių teoretikas. Drąsesni skeptikai viešai išdėstė hipotezę, kad E. Karo tikslas – priversti žmones patikėti lemtimi ir neišvengiamais tragiškais įvykiais, kurie iš tiesų yra tik didžiųjų valstybių slaptojo pasaulio užkariavimo plano dalis. Kol dauguma stebisi ir žavisi E. Karo pranašystėmis, visada atsiras tokių skeptikų, kurie sugebės pasėti abejonės sėklą. Pats Entonis Karas sako netikintis stebuklais, bet žinantis, kaip veikia pasąmonės galia.

 

 

Įdomūs faktai

 
  • Entonis Karas teigia stipriau jaučiantis gilesnės dvasios asmenybių likimus.
  • E. Karas išpranašavo daugybę dainininkės Madonos gyvenimo posūkių, tarp jų ir skyrybas su britų režisieriumi Gajumi Riči.
  • Entonis savo vizijose numatė „Audros dykumoje“ karinius veiksmus ir „Titaniko“ iškėlimą.
  • Viena labiausiai kritikuojamų jo pranašysčių – Eifelio bokšto griūtis.
  • Entonis Karas didesnę šlovę pelnė JAV negu gimtojoje Kanadoje. Jo spėjimus ir horoskopus spausdina tokie JAV leidiniai kaip „The Sun“, „The Globe“, „The National Post“.
  • E. Karas save vadina „labiausiai tyrinėjamu fiziku“.
  • Entonis vis dar groja saksofonu, tačiau pragyvenimui užsidirba iš pranašysčių.