Elektroninis rūkas – iki šiol daug klausimų keliantis fenomenas, kurį 1970 metų gruodžio popietę pastebėjo amerikiečių pilotas Bruce Gernonas, skrisdamas per katastrofas lyg magnetas traukiantį Bermudų trikampį. Dėl elektroninio rūko visi navigaciniai prietaisai nustojo veikti. Pilotas nebegalėjo orientuotis aplinkoje, todėl nesugebėjo nustatyti buvimo vietos. Jeigu kada nors šis fenomenas bus patvirtintas moksliniais tyrimais, jis galės paaiškinti begalę mįslingų dingimų šioje Žemės vietoje. Spėjama, kad Malaizijos avialinijų reiso „MH370“ lainerio dingimą lėmė taip pat elektroninis rūkas.

 

Tai ne vienintelis įvykis, kurį sukelti galėjo elektroninis rūkas. 1928 metais prie vienos iš vakarinių Bahamų salų Biminio Charleso Lindbergho pilotuojamas lėktuvas taip pat pateko į pragaištingą elektroninio rūko zoną. Apie įvykį vyras niekam neprasitarė net 42 metus. Tačiau prieš mirtį patirtį aprašė atsiminimų knygoje, nes pamanė, kad pasauliui svarbu tai žinoti. Atslinkus rūkui kompaso rodyklės pradėjo suktis ratu, radijo signalas nutrūko, kiti prietaisai taip pat nustojo veikti, todėl buvo neįmanoma nustatyti skrydžio vietos. Pilotas bandė skristi aukščiau už rūką, tačiau nesėkmingai. Paskui vyras bandė skristi palei pat vandenyną, po rūku, tačiau ir vėl nesėkmingai. Taigi porą valandų jis skrido į niekur, kol pastebėjo, kad dešinė rūko pusė yra šiek tiek šviesesnė, nes Saulė kilo iš Rytų. Tada vyras pasuko lėktuvą Vakarų kryptimi ir vėl skrido dvi valandas. Pasiekus Floridos krantinę, rūkas visiškai išsisklaidė.

 

1945 metais toje pačioje vietoje skrido penki kariniai bombonešiai, kai staiga užslinko elektroninio rūko siena. Navigaciniai prietaisai sugedo. Po maždaug 6 valandų beprasmiško skrydžio rūke, pilotai išskrido į atvirą Atlanto vandenyną, toli nuo planuotos nusileidimo vietos.

 

Elektroninio rūko egzistavimas, kuris galėtų paaiškinti ne vieną lėktuvo katastrofą, kol kas nėra patvirtintas moksliniais tyrimais. Kad ir kaip būtų, mistiški dingimai ir katastrofos yra linkusios kartotis kas kelis dešimtmečius. Neįmanoma nuspėti, kada bus kitas kartas, kai užslinks pražūtį sėjantis elektroninis rūkas…