Artėjant didžiosioms metų šventėms planuojame teminius vakarėlius, draugų, bendradarbių sambūrius. Tačiau neretai šventinę nuotaiką aptemdo mintys apie nereikalingus kilogramus. Šis jausmas natūralus – juk visos moterys nori būti gražios, ypač per šventes. Negadinkite sau švenčių ir nesijaudinkite dėl nepageidaujamų kilogramų, nes situaciją dar galite koreguoti.

 


Kefyro dieta

kefyro dieta


Toms, kurios nori greitai sulieknėti, verta išbandyti kefyro dietą. Griežtai laikykitės šios dietos 7 dienas, atsisakykite cukraus ir druskos.

1 diena: 1,5 l kefyro ir 5 virtos bulvės.

2 diena: 1,5 l kefyro ir 100 g vištienos.

3 diena: 1,5 l kefyro ir 100 g virtos mėsos.

4 diena: 1,5 l kefyro ir 100 g virtos žuvies.

5 diena: 1,5 l kefyro ir daržovės, vaisiai (išskyrus bananai ir vynuogės).

6 diena: tik kefyras.

7 diena: tik mineralinis vanduo.

 


Per tris dienas antsvorio ir šlakų kaip nebūta

Trijų dienų iškrova padės atsikratyti nereikalingų kilogramų ir pašalinti iš organizmo šlakus. Tinkamai jos laikantis, rezultatai pranoks visas viltis – per tris dienas pasiseks numesti 3–4 kilogramus, o veidas spindės sveiku raudoniu.

 

1 diena: įžanga prieš badavimą

Visiškai atsisakykite gyvulinės kilmės baltymų (mėsos, žuvų, varškės, jūrų produktų ir pan.) ir gyvulinės kilmės riebalų (grietinės, kefyro), taip pat kruopų ir ankštinių daržovių – taip organizmas pasiruoš kitos dienos badavimui ir pradės valytis.

Nekeiskite kasdienio maitinimosi režimo, pusryčiaukite įprastu laiku. Dieną pradėkite nuo žolelių arba žaliosios arbatos, šviežiai spaustų sulčių. Geriausia gerti mairūnų, ramunėlių, čiobrelių, mėtų, liepų arba serbentų lapelių, dilgėlių, jonažolių arbatžoles. Iš šviežių sulčių stipriausią poveikį turi morkų, morkų ir burokėlių, morkų ir obuolių, morkų ir moliūgų, kopūstų, kopūstų ir morkų sultys.

Valgyti pradėkite nuo vidurdienio. Iki tol organizmas valosi, todėl reikėtų jam ne tik netrukdyti, bet ir padėti. Po vidurdienio valgykite šviežius arba džiovintus vaisius, šviežias arba patroškintas daržoves, žalumynus, riešutus, saulėgrąžas, naudokite augalinės kilmės aliejų. Nereikia persivalgyti galvojant apie kitos dienos badavimą – nieko nepasieksite. Valgykite 2–3 kartus per dieną, galite tik vaisius (išskyrus bananus). Nuo 18 valandos nieko nebevalgykite, gerkite tik žolelių arba žaliąją arbatą, šviežiai spaustas sultis, vandenį.

Išsimaudykite šiltoje vonioje – sušildytas kūnas lengviau atsikrato šlakų ir nešvarumų. Kitai dienai pasiruoškite 3–4 litrus tyro arba virinto vandens.

 

2 diena: badavimas

Šią dieną nieko nevalgykite, gerkite ir tik vandenį. Turite išgerti 3–4 litrus vandens: po stiklinę kas 30–40 minučių. Paprastai didžiausias alkis jaučiamas per pietus. Kad nesikankintumėte, per valandą galite išgerti apie litrą vandens. Tuomet skrandis užsipildys ir kuriam laikui pavyks jį apgauti. Svarbu skrandžio nepertempti, todėl iš karto gerkite ne daugiau kaip pusę litro vandens.

Nors didelio alkio ir nejausite, greičiausiai vilios mintis ką nors užkrimsti. Tai vadinamasis psichologinis alkis. Atsipalaiduokite, neikite į virtuvę, liepkite namiškiams patiems pasigaminti pietus. Jeigu tai savaitgalis, pamiegokite – diena praeis greičiau. Jei esate darbe, dar geriau: galite užsiimti kokia nors įdomia veikla arba atlikti ilgai atidėliotus darbus. Diena prabėgs nepastebimai.

Dienos pabaigoje tikriausiai ims svaigti galva. Neišsigąskite – tai normalu. Pasistenkite nusiraminti, atsigulkite. Dabar galite sau leisti į stiklinę vandens įsidėti šaukštelį medaus ir, jei norite, šaukštelį citrinų sulčių. Šis gėrimas, vadinamas papildu nuo streso, skirtas inkstams, kurie šiuo metu šalina nešvarumus!

Galite išsimaudyti šiltoje vonioje ar keletą kartų nusiprausti po dušu. Tai tik paspartins procesą.

Rūkalėms. Jei šią dieną galite atsisakyti cigaretės, puiku! Taip ir padarykite. Jei negalite, rūkykite. Pradėjęs valytis organizmas gali imti maištauti, ir cigaretės taps atgrasios. Eikite miegoti kuo anksčiau su mintimi apie laimingą rytojų.

 

3 diena: grįžimas prie įprastos mitybos

Ši diena pati svarbiausia ir, žinoma, sunkiausia. Ką tik pabudusi jausitės puikiai, bet būtent dabar galite suklupti. Jūsų skrandis, gavęs trumpą atokvėpį, jau sumažėjo. Tačiau po badavimo jis viską pasisavina geriau ir lengviau, todėl valgyti reikia nedaug, kad skrandis nepersitemptų ir nebūtų iš naujo apkrautas. Pakanka valgyti 2–3 kartus per dieną ir negausiai. Valgiaraštis ir pagrindinės taisyklės – kaip pirmąją dietos dieną. Tačiau ryte nepamirškite nuvalyti apnašų nuo liežuvio – dieną pradėkite nuo žolelių arbatos: tinka ramunėlių ar čiobrelių (arba jų mišinys). Po 0,5–1 valandos, jei norite, išgerkite sulčių – geriausia kopūstų arba morkų ir burokėlių.

Visi nešvarumai susikaupė vienoje vietoje, todėl juos iš ten reikia pašalinti. Tam puikiai tinka daržovių salotos be aliejaus ir žalumynai: tarkuotos morkos su citrinų ir medaus užpilu, morkų ir kopūstų salotos, užpiltos citrinų sultimis, švieži žalumynai. Visas salotas reikia gerai sumaigyti, kad iš daržovių išsiskirtų sultys. Jei esate nusiteikusi itin ryžtingai, tokias salotas galite valgyti visą dieną. Svarbiausia – nepersivalgyti. Po 19 valandos tik skysčiai. Tada eikite miegoti, o ryte iš karto lipkite ant svarstyklių!

 

4 diena: badavimo pabaiga

Nuo šios dienos galite valgyti ką tik norite.

Šiai dietai nereikia ypatingų sąlygų ar produktų, tačiau jos rezultatai akivaizdūs. Trijų dienų dietos galima laikytis porą kartų per mėnesį. Artėjant šventėms pasinaudokite šiais patarimais ir grožėkitės savo atvaizdu veidrodyje!

     

ĮDOMU

Beprotiškiausios dietos!

Porų dieta. Populiariosios knygos „Prancūzų moterys nestorėja“ autorė M. Guiliano rekomenduoja valyti organizmą ir lieknėti valgant virtus porus ir geriant jų sultis. Dienos valgiaraštį leidžiama paįvairinti žuvimi. Tačiau ar viena daržovė gali organizmui suteikti visas maisto medžiagas?

Sausainių dieta. Nors sausainių dietą pasiūlė daktaras Sanfordas Siegelas, tačiau tai nereiškia, kad ji sveikiausia norint mesti svorį. Sausainiai gaminami iš avižų, ryžių ir sėlenų, tačiau vien tik šių medžiagų organizmui nepakanka. Laikantis „desertinės“ dietos, šių sausainių galima valgyti kiek nori, per pietus leidžiama valgyti vištieną ar žuvį su daržovėmis. Sausainių dietą yra išbandęs režisierius Gajus Ričis. „Jis numetė svorio daugiau nei reikėjo“, – sakė buvusi jo žmona Madona, ir vardydama dietos trūkumus pridūrė: „Jos laikydamasis Gajus nenorėjo su manimi mylėtis.“

Miegančiosios gražuolės dieta. Jūs galite „išmiegoti“ papildomus kilogramus ir atsikelti būdami lieknesni. Kalbama, kad neįtilpęs į sceninius drabužius ją išbandė ir pats Elvis Preslis. Jei ne didžiulis scenos žvaigždės apetitas atsikėlus, galbūt ir būtų tekę pamatyti tokios dietos rezultatus…

 

Patariame neperlenkti lazdos ir dietos nesilaikyti ilgiau nei savaitę. Jei norite ilgiau riboti savo valgiaraštį, būtinai pasitarkite su specialistu.