Druska arba natrio chloridas – žmogaus organizmui gyvybiškai svarbus mineralas. Nuo druskos priklauso vandens kiekis organizme. Kiekvienoje kūno ląstelėje yra tam tikras kiekis druskos ir vandens. Jei vandens nepakankama – gresia dehidratacija.

 

Druska yra turbūt pats seniausias prieskonis, jau prieš 4700 metų Kinijoje naudojamas, siekiant ilgiau išlaikyti mėsą šviežią. Iš pradžių jūros druska pradėta išgauti Viduržemio jūroje, vėliau Šiaurės jūroje, Atlanto vandenyne (Prancūzijos ir D. Britanijos pakrantėse), Kaimanų salose, Airijoje, Graikijoje, Sicilijoje ir Kolumbijoje.

 

Senovės Romoje druska buvo labai vertinama. Nepaprastai brangi druska būdavo vadinama baltuoju auksu. Klaidingai manoma, kad romėnai druska atsiskaitydavo darbininkams. Toks įsitikinimas paplito, nes išvertus iš lotynų kalbos „Salarium“ (atlyginimas) reiškia druską. Istorikai aiškina šio žodžio kilmę tuo, kad senovės Romos kareiviai saugodavo druskos kelius „Via Salarium“, vedančius į Romą.

 

Indijos nepriklausomybės judėjimas prasidėjo su M. Gandžio „Druskos žygiu“, kuris įvyko, siekiant išreikšti nepasitenkinimą britų druskos mokesčiu 1930 metais.

 

Japonijos teatruose anksčiau prieš spektaklį paberdavo druskos, kad nuvytų blogio dvasias ir pašalintų prakeikimus.

 

Pietų Amerikos valstybėje Bolivijoje plyti didžiausia pasaulyje druskos lyguma, užimanti net 10,5 kvadratinių kilometrų. Lygumoje įrengtas mineralinių druskos kurortas ir vienintelis pasaulyje druskos viešbutis.

 

Jūros vėžliai verkia, kad pašalintų į akis patekusią druską. Šie jūros gyvūnai šalia akių turi liaukas, kurios gamina ašaras. Tačiau jūrų paukščiai tokių liaukų neturi. Jų organizmas prisitaikęs prie jūros vandens. Jūrų paukščiai niekada nejaučia poreikio gerti gėlo vandens.

 

Jūrinės žuvys praranda dalį skysčių, todėl jos turi gerti, tačiau žuvų žiaunos yra pritaikytos, kad iš vandens pašalintų druską ir mineralus. Gėlavandenės žuvys vandenį absorbuoja per odą ir žiaunas. Lašišos vandenį pasisavinti gali abiem būdais, o delfinai, kaip ir sausumos gyvūnai, skysčius pasisavina iš žuvies.