Vasarą niekada nėra geresnio audinio drabužiams negu linas. Tikriausiai niekas nesiginčys, kad lininės tunikos, palaidinės, suknelės, sijonai ir kelnės vasarą, karštu oru, kelionėse, karštame ir drėgname klimate yra nepakeičiamos.

 

linas

 

Pagrindinis lininių drabužių privalumas yra tai, kad jie vėsina karštu oru. Dėl ypatingo lino audimo būdo ir lino pluošto po tokiais drabužiais geriau cirkuliuoja oras ir tai apsaugo ir audinio struktūra apsaugo kūną nuo perkaitimo. Linas – standi medžiaga, todėl neprikimba prie odos, lengvai plazda einant, greitai išdžiūsta ir vėl vėsina. Drabužiai iš lino turi itin gerą oro pralaidumą, kuris padeda orui lengviau praeiti per audinį ir leidžia kūnui kvėpuoti.

 

Kitas lininių drabužių privalumas yra tas, kad lininė suknelė, palaidinė ar kitas drabužis apsaugo kūną nuo drėgmės. Linas yra puikus absorbentas ir geras šilumos laidininkas. Lininė medžiaga yra vėsi liesti. Linas greitai šalina prakaitą nuo odos. Jis akimirksniu sugeria drėgmę, išdžiūsta ir vėl vėsina. Dėl unikalios molekulinės struktūros lininė medžiaga gali sugerti skysčių maždaug penktadalį savo svorio, kol realiai sudrėks audinys. Kitais žodžiai tariant, lininiai marškiniai sugeria daug prakaito, bet jais dėvintis žmogus jaučiasi komfortiškai, nes drėgmė greitai išdžiūsta. Lininiai drabužiai yra tarsi natūrali vėsinanti organizmo sistema.

 

Be to, kad gerai sugeria drėgmę, linas turi dar vieną puikią savybę – geras šilumos laidumas. Šilumos laidumas – tai kiek šilumos galima pernešti per audinį. Kadangi linas greitai ir gerai praleidžia šilumą, vėsinantis poveikis dar labiau sustiprėja. Teigiama, kad lino šilumos pralaidumas penkis kartus didesnis negu vilnos ir aštuoniolika kartų – negu šilko. Tačiau būtent dėl šios savybės nerekomenduojama rengtis lininiais drabužiais, jei ketinama visą dieną praleisti patalpoje, kurioje veikia oro kondicionieriai. Su linine apranga tuomet gali būti tiesiog per šalta.

 

Dar vienas pliusas: lino audinys geriau atspindi šviesą. Tai reiškia, kad lininė palaidinė, suknelė ar marškiniai veikia panašiai kaip šešėlis, todėl žmogui, kuris dėvi tokia apranga, yra vėsiau. Teigiama, kad vasarą dėvintys lininius drabužius jaučiasi 3 – 4 laipsniais vėsiau negu tie, kurie renkasi šilką ar medvilnę. Be to, tie, kurie dėvi liną, prakaituoja 1,5 karto mažiau negu tie, kurie apsirengę medvilniniais drabužiais ir dar mažiau negu tie, kurie rengiasi drabužiais iš kitų medžiagų.

 

Dėl visų šių savybių lininiai drabužiai yra nepamainomi karštu ir karštu bei drėgnu oru ir jie net pagerina vilkinčio tokiais drabužiais asmens savijautą nepalankiomis vasaros sąlygomis. Turėti lininių drabužių vasarą – privaloma, nes tokia apranda leidžia jaustis patogiai, pasitikėti savimi, lengvai ir gražiai!

 

Lininius drabužius pirmą kartą rekomenduojama skalbti 30°, po to galima skalbti temperatūroje iki 40°. Negalima naudoti chloro. Negręžti prieš džiovinimą – tai padės išvengti drabužių glamžymosi. Lyginti drabužius drėgnus, su garais. Laikyti sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje. Nerekomenduojama laikyti plastikiniuose maišuose ar kartoninėse dėžėse.