Kokią paslaptį apie dingusį miestą slepia Centrinės Amerikos džiunglės? Ar atogrąžų miškuose paslėpti lobiai? Regis, legendos gali tapti tikrove, nes archeologai aptiko senovinio indėnų miesto griuvėsius…

 

Praėjusiais, 2012  metais archeologai ir režisieriai Stivenas Elkinsas ir Bilas Benensonas pranešė, kad naudodamiesi infraraudonųjų spindulių lazeriu bei šviesos aptikimo ir nuotolio nustatymo technologijomis istoriniame Hondūro regione Moskitų krante aptiko senovinius griuvėsius. Naudodamiesi šiais prietaisais jie nubraižė numanomo dingusio Centrinės Amerikos miesto topografinį žemėlapį.

 

Žemėlapyje pavaizduoti senovinio miesto griuvėsiai su kanalais, keliais, pamatais, slenkstinėmis terasomis žemės ūkiui. Manoma, kad pastarajame žemėlapyje pavaizduoti legendinio Baltojo miesto „Ciudad Blanca“ griuvėsiai. Nuo XV amžiaus ispanų ir portugalų užkariautojai tikėjo, kad kažkur Moskitų kranto atogrąžų miškuose slypi indėnų sostinė, kuriame paslėpti aukso lobiai. XIX amžiuje archeologai šiose vietovėse aptiko piliakalnių ir kitų senovinės civilizacijos ženklų.

 

Nežinia, ar naujausios technologijos aptiko konkistadorų ieškotą aukso miestą, tačiau tikrai – dingusio miesto žemėlapį. Archeologai žada tyrimus tęsti, todėl ateityje apie paslaptingąjį Baltąjį miestą dar tikrai išgirsime…