Kūno kalba apie asmenybę atskleidžia daugiau negu norėtų pasakyti pats žmogus. Nors sakoma, kad pirmas įspūdis dažnai būna apgaulingas, tačiau jį pakeisti labai sunku. Per dieną žmonės neretai paspaudžia ranką kitam net keletą kartų. Nuo to paspaudimo priklauso, kokį pirmąjį įspūdį susidarys kiti žmonės. Kuo tvirtesnis rankos paspaudimas, tuo geresnė sveikata, mažesnis sergamumas širdies, ir kraujagyslių ligomis ir mirtingumas nuo jų.

 

"rankos paspaudimas"

Rankos paspaudimas išduoda apie žmogų tai, ką jis šiaip jau norėtų paslėpti. Jis gali atskleisti plieninį pasitikėjimą savimi, kuklumą, nesaugumo jausmą ir kt. Daugelis nepelnytai nuvertina šį etiketo gestą. Neretai žmonės pamiršta apie jų svarbą ir įtaką tolimesniems asmeniniams ar verslo santykiams.

 

Ką sako silpnas rankos paspaudimas? Jis atskleidžia vidinį asmenybės gležnumą, silpnumą. Nuo to, kaip paspaudžiama ranka, priklauso žmogaus charakteris, valia. Darbo pokalbiuose vadovas gali nuspręsti, ar priimti naują žmogų į darbą, ar ne, vien dėl tinkamo rankos paspaudimo susitikimo pradžioje, nes rankos paspaudimas atskleidžia, ar žmogus yra ryžtingas, tinkamas darbui, pasitikintis savimi. Niekas nenori turėti reikalų su silpnos prigimties žmonėmis.

 

Kitas kraštutinumas – pernelyg stiprus, ilgas, agresyvus rankos paspaudimas, net gali pasirodyti, kad sveikintojas ketina sulaužyti ranką. Toks paspaudimas paprastai rodo negatyvius jausmus, per didelį siekį dominuoti, kontroliuoti, baimę pasijusti menkaverčiu, netinkamu ar kaltu.

 

Nors šiuolaikiniame pasaulyje rankos paspaudimas yra reikšmingas abejoms lytims, tačiau jis ypač svarbus stipriosios lyties atstovams. Rankos paspaudimas gali padaryti įspūdį priešingos lyties atstovėms. Pasisveikinimas turėtų būti toks, kad moteris pajustų nuo jo sklindantį pasitikėjimą savimi. Pasitikėjimas savimi yra susijęs su visomis svarbiausiomis savybėmis, kurių trokšta moterys. Jos gana greitai praranda susidomėjimą vyru, kurio rankos paspaudimas yra silpnas ir gležnas. Bestseleryje „50 pilkų atspalvių“ E. L. James aprašo jaudinantį Anastazijos pirmąjį susitikimą su Kristianu Grėjumi. Chemija tarp šių dviejų jaunų žmonių įsiplieskia tada, kai Kristianas paduoda Anai ranką. Galbūt kelias į širdį yra ne per skrandį ar lytinius organus, bet per plaštakas, kuriose yra daugybė nervų galūnėlių?

 

Tinkamas rankos paspaudimas yra išmokstamas dalykas. Net tai, kaip ištiesiama ranka, rodo pasitikėjimą savo jėgomis arba visišką nepasitikėjimą. Jei patiems šiuos niuansus sunku pastebėti, reikėtų paklausti draugų, ką jie mano apie tokį rankos paspaudimą. Galima pradėti atidžiau stebėti kitų žmonių reakcijas į rankos paspaudimą. Netrukus bus aišku, koks pasisveikinimas labiausiai patinka, o kada jis sukelia nusivylimą.

 

Einant į svarbų susitikimą reikėtų atlikti namų darbus ir pasiruošti pasisveikinimui. Pavyzdžiui, atėjus į pokalbį dėl darbo, giliai įkvėpti (gilus kvėpavimas padeda nusiraminti ir sulėtinti širdies ritmą). Atkreipti dėmesį į laikyseną, galvą laikyti tiesiai, šiek tiek atlošti pečius, bet ne per daug. Į patalpą, kurioje vyks pokalbis įeiti vidutiniu greičiu ir dideliais žingsniais. Nepamiršti šypsotis. Ištiesti dešinę ranką ir paspausti su pasitikėjimu. Taip įėjęs žmogus sudarys patikimo, ryžtingo žmogaus įvaizdį.

 

Rankos paspaudimas silpnėja su amžiumi. Ilgainiui dėl to tampa sunkiau atlikti kasdienius veiksmus, pavyzdžiui, atidaryti stiklainį ar pasukti raktą. Sumažėjusi kūno jėga gali gerokai apsunkinti gyvenimą. Kartais tai gali įspėti apie kur kas rimtesnes problemas ateityje, net neįgalumą.

 

Gydytojų nuomone, rankos paspaudimas – tai, ko gero, pats lengviausias ir pigiausias būdas įvertinti riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Jis gali padėti nustatyti sunkiai išgydomas ligas – širdies nepakankamumą ir insultą.

 

2014 metais moksliniame žurnale „PLOS ONE“ publikuotas straipsnis nustatė ryšį tarp rankos paspaudimo, senėjimo, mirtingumo ateityje, neįgalumo, pažintinės funkcijos silpnėjimo ir atsigavimo po ligos ar operacijos. Tyrėjai analizavo visų amžiaus grupių žmonių iš skirtingų pasaulio šalių duomenis pastebėjo, kad 65-erių metų baltaodė moteris, nebaigusi vidurinio išsilavinimo, suspausdavo ranką su tokia pačia jėga kaip 69-erių metų baltaodė moteris, turinti vidurinį išsilavinimą. Pagal jų rankų jėgą moterys yra to paties amžiaus, nors dokumentuose antroji yra ketveriais metais vyresnė. Taip išeina, kad labiau išsilavinę žmonės sensta lėčiau. Iš dalies taip yra dėlto, kad mažiau išsilavinę žmonės mažiau rūpinasi savo sveikata, todėl jų jėgos greičiau išsenka, rankos paspaudimas būna silpnesnis, o gyvenimo trukmė trumpesnė. Pasirodo, sudėtingi tyrimai – ne panacėja. Ne ką mažiau apie žmogaus sveikatą, ypač kraujotakos sutrikimus, gali pasakyti paprasčiausias rankos paspaudimas.

 

Rankos paspaudimas – tai bendros sveikatos atspindys. Raumenų silpnėjimą galima sustabdyti laiku imantis prevencinių priemonių. Plaštakų ir rankų sveikata priklauso nuo viso kūno fizinio pasirengimo, todėl, norint būti sveikiems, reguliari mankšta yra privaloma. Būtent plaštakas stiprina guminio kamuoliuko spaudymas ir kiti pratimai skirti stiprinti rankų raumenis bei lavinti pirštus.