Vasara – tai sezonas, kurį dauguma žmonių yra linkę romantizuoti. Tai reiškia laisvę nuo mokslų ir studijų, galimybę daugiau keliauti, eiti vėliau miegoti, valgyti gryname ore. Tačiau kartais vasara pralekia nepastebėta, nes žmonės užsimiršta ir tinkamai jos neišnaudoja. Štai 5 dažniausios klaidos, kurių šiltuoju metų laiku nederėtų daryti.

 

vasara

Dažniausios klaidos, kurias darome vasarą:

 
  • Per vasaros atostogas iš tikrųjų neatostogaujame. Norėdami gyventi geriau ir jausdami nerimą dėl ekonominės situacijos dauguma lietuvių daug dirba. Darbas neretai nesibaigia, net ir grįžus namo. Štai 61 % amerikiečių dirba per atostogas, nepaisydami šeimos narių skundų; 25 % teigė, kad per atostogas buvo susisiekę su kolega, dar 20 % teigė, kad bendravo su viršininku. Atostogos padeda „perkrauti“ kūną, protą ir dvasią. Net trumpos atostogos – ilgieji savaitgaliai – padeda sumažinti streso lygį, teigia Alabamos universiteto tyrėjai. Todėl kartais reikėtų atsiriboti nuo visko ir skirti laiko atostogoms, sau bei artimiesiems.
 
  • Būname apsinuoginę saulėje. Nesąžininga, kad kažkas, kas taip gera, iš tikrųjų yra blogai mūsų kūnui! Tiesa yra ta, kad saulė labai kenkia odai. Dauguma bazinių ir plokščiųjų vėžio ląstelių atsiranda tose vietose, kurios yra atviros saulei – ant veido, ausų, kaklo, lūpų, plaštakų viršaus. Odos vėžys – dažniausiai pasitaikantis vėžys. Kiekvienais metais JAV diagnozuojama apie 3,5 milijono susirgimų šia liga. Melanoma, pavojingiausias odos vėžio tipas, 2015 metais pasiglemžė 73 tūkst. amerikiečių sveikatą. Sprendimas labai paprastas: naudoti apsaugines priemones nuo saulės kiekvieną dieną, nešioti kepurę ar skrybėlę, kūną dengti drabužiais ir reguliariai, kartą per metus, lankytis pas dermatologus.
 
  • Nevalgome pakankamai vasaros maisto produktų. Vasara – tai metų laikas, kada yra geriausias ir didžiausias šviežių vaisių ir daržovių pasirinkimas per visus metus. Verta pasinaudoti šia derliaus gausa. Būkite kūrybingi; įsigykite naują vasaros receptų knygą ar žurnalą; nesilaikykite įsisenėjusio požiūrio, kad, pavyzdžiui, pirmadieniais būtinai turi būti mėsos maltinukai ir bulvių košė.
 
  • Laikomės dietos, kad gražiau atrodytume su maudymosi kostiumėliu. Vasarą tikriausiai visos dailiosios lyties atstovės trokšta dėvėti maudymosi kostiumėlius ir lengvas, plazdančias sukneles, apnuoginančias daugiau kūno. Todėl suplanavus atostogas nesinorėtų ant kūno matyti riebaliukų, kurie susikaupė ant kūno per ilgą žiemą, kai žiūrėdamos mėgstamus serialus ir filmus suvalgėte daugiau nei reikėtų saldainių ir bulvių traškučių. Naujųjų metų naktį pasižadėjote sulieknėti iki vasaros? Ar pavyko šių pažadų laikytis? Iš tikrųjų tiems, kurie nori būti puikios formos nerekomenduojama išsikelti tikslą sulieknėti nuo sausio 1 dienos iki, pavyzdžiui, birželio 24. Tikroji motyvacija neturėtų būti tobulai su bikiniu atrodantis kūnas, bes sveikesnis ir ilgesnis gyvenimas. O maudymosi kostiumėlį reikėtų rinktis tokį, koks idealiai tinka jūsų dabartiniam kūnui, o ne tokiam, koks jis kažkada turėtų būti.
 
  • Nepakankamai judame. Ne tik žiemą, bet ir vasarą pasitaiko dienų, kai nesinori nė nosies kišti į lauką: liūtys, perkūnija, alinantis karštis skatina likti uždarose patalpose, kuriose veikia oro kondicionierius. Tačiau užsisėdėti namuose nereikėtų. Kai karšta, nėra nieko geriau nei atsigaivinti vandens telkinyje (upėse, ežeruose, jūrose ar baseinuose), eiti pasivaikščioti, kai prasideda sutemos ir oras šiek tiek atvėsta, o tada, kai pliaupia, regis, niekada nesibaigsiantys lietūs – sportuoti namie arba sporto salėje.