Daktilomantija – tai senovės Romos pranašavimo metodas, kurio metu naudojamas ant virvelės ar plauko pakabintas žiedas virš lentos su raidėmis. Diską su visomis abėcėlės raidėmis romėnai padėdavo ant lygaus paviršiaus. Jie stebėdavo, ties kuria raide sustos žiedas ir pagal tai aiškindavo, kas nutiks ateityje. Būrimo principas panašus į švytuoklės, kuri nustoja švytuoti ties ta vieta, kurioje yra atsakymas.

 

Viduramžiais žmonės burdavosi prie apskrito staliuko, išgraviruoto zodiako ženklais. Ant kiekvieno iš 78 metalinių diskų būdavo išgraviruojama alfabeto raidė. Viena raidė išgraviruojama ant trijų diskų. Raidės išsklaidomos ant stalo, kad jį uždengtų. Virš stalo pakabinimas žiedas ant virvelės. Tada virvelė padegama ir stebima, kurioje stalo vietoje nukris žiedas ir atvers kortas, iš kurių susidėlios žodis, reiškiantis atsakymą.

   

Kitas būdas išsiburti – žiedą pakabinti ant plauko ar kelių. Svarbu, kad žiedas laisvai kabotų ir nenutrūktų. Plaukai turi būti to žmogaus, kuris užduoda rūpimą klausimą. Žiedą laikyti virš stiklinės su vandeniu. Jeigu žiedas atsitrenkia vieną kartą į stiklinės kraštelį, tai reiškia taip, jei du – ne.