Brangakmeniai – gamtoje randami mineralai, išsiskiriantys grožiu, retumu, gydomosiomis ir magiškosiomis savybėmis. Nuo neatmenamų laikų dėl savo paslaptingo švytėjimo ir nepaaiškinamos traukos brangakmeniai laikomi talismanais. Beveik visose kultūrose jie buvo apsaugos, amžinos jaunystės, grožio ir nemirtingumo simbolis. Tikėta, kad šie akmenys suteikia teigiamos energijos, laimės ir sveikatos.

 

Kaip išsirinkti?

 

Renkantis brangakmenį nereikia aklai pasikliauti jo aprašyme išdėstytomis savybėmis. Akmenį reikia „pajausti“, užmegzti su juo ryšį. Paėmę į ranką, brangakmenį šiek tiek palaikykite: jei nejaučiate jo skleidžiamos šilumos ir jokio ryšio – šis akmuo ne jums. Akmuo turi tarsi pulsuoti jūsų rankose, traukti savo paslaptimi. Įsigijus brangakmenį, bent kelias dienas reikėtų jį nešiotis kartu su savimi, mąstyti, kokios pagalbos iš jo tikitės. Tik tuomet pradėti naudoti ritualams.

         

Kur laikyti?

 

Itin svarbius jums akmenis geriausia nešioti kaip žiedą, pakabuką arba apyrankę. Juos taip pat galima įdėti į šilkinį, siūlu užrišamą maišelį ir pritvirtinti jį prie sijono arba kelnių liemens vidinės pusės. Brangakmenius, kaip talismanus, galima nešioti su savimi rankinėje, kišenėje, piniginėje ir pan. Labai svarbu brangiuosius mineralus reguliariai valyti, kad išliktų tik jiems būdingos savybės ir „nepriliptų“ svetimos. Geriausia akmenis plauti po tekančio vandens srove kelias minutes du kartus per mėnesį. Brangakmenius po apsivalymo reikėtų padėti saulės arba mėnulio šviesoje, kad jie pasikrautų teigiamos energijos.

       

Magiškosios brangakmenių savybės

 

Agatas. Šiam brangakmeniui priskiriama savybė dovanoti turtingą ir ilgą gyvenimą. Tai – drąsos, meilės, sėkmės, džiaugsmo ir sveikatos simbolis. Agatas skatina mokytis iš praeities klaidų, padeda susikoncentruoti, suteikia dvasinio brandumo.

 

Ametistas. Tai – akmuo, puikiai tinkantis ritualams, apsisaugoti nuo kerų ir magijos. Nuolat jį nešiojantis, aplanko aiškiaregystė ir dieviška išmintis. Šis akmuo veikia raminačiai, padeda susikoncentruoti, be to, palengvina pagirias.

 

Chrizokolas. Tai – brangakmenis, puikiai tinkantis moterims, kurios trokšta išreikšti savo moteriškumą ir grožį, siekia harmoningos meilės. Turint šį akmenį su savimi, mažėja kaltės jausmas, bet kokia baimė.

 

Deimantas. Sakoma, kad deimantai yra geriausi moterų draugai. Ir tai tiesa, ypač jei moteris juos naudoja meilės burtuose. Deimantas taip pat apsaugo nuo skurdo, stiprina pasitikėjimą savimi. Be to, turi daugybę gydomųjų savybių.

 

Granatas. Šis brangakmenis grąžina jėgas jas praradusiems ir suteikia valios stiprybę jos netekusiems. Jeigu papuošalus su granatais nešiojate kasdien, bent kartą per savaitę juos būtinai nuplaukite po tekančio vandens srove. Taip išliks arba dar labiau sustiprės visos teigiamos akmens savybės.

 

Kalnų krištolas. Nešiojant kalnų krikštolą kaip talismaną medžiaginiame maišelyje, jis privilioja laimę, apsaugo nuo piktųjų dvasių ir ligų. Šis akmuo suteikia energijos, gyvybingumo, dovanoja tyrą širdį.

 

Lapislazulis. Su savimi nešiojantis šį brangakmenį žmogus tampa patrauklus kitiems, kupinas pasitikėjimo, žavus. Lapislazulis žadina meilės, draugystės ir partnerystės poreikį, padeda išsivaduoti iš melancholijos ir depresijos.

 

Mėnulio akmuo. Šis akmuo laikomas išskirtinai moterims skirtu brangakmeniu. Nešiojant jį su savimi, tampa lengviau išgyventi pereinamąjį amžių, susitvarko menstruacijų ciklas, hormoniniai sutrikimai. Mėnulio akmuo suteikia pasitikėjimo, padeda lengviau priimti svarbius sprendimus, suteikia santūrumo.

 

Opalas. Šis mineralas garantuoja ištikimybę ir teisingumą. Žmogus, nešiojantis šį akmenį su savimi, būna kupinas erotinių jausmų. Opalas įkvepia kūrybą ir meną mylinčius žmones.

 

Rožinis kvarcas. Šis akmuo padeda išlaikyti harmoningus santykius su mylimaisiais, stiprina draugiškumą, norą padėti kitiems. Rožinis kvarcas dar yra vadinamas meilės ir romantikos akmeniu, skatinančiu vaisingumą. Jis palengvina moteriškus negalavimus.

 

Smaragdas. Jei žmogus trokšta ezoterinių žinių, šis akmuo skirtas būtent jam. Smaragdai laikomi amžinos jaunystės, grožio ir vilties brangakmeniais. Būtent jie dažniausiai naudojami atjauninimo keruose ir ritualuose.

 

Tigro akis. Su šiuo brangakmeniu rekomenduojama „pabendrauti“ tiems, kam sunku priimti sprendimus, kam trūksta nusiraminimo ar reikia numalšinti jaudulį. Papuošalų su tigro akimi, prigludusių prie nuogo kūno, negalima nešioti ilgiau nei vieną savaitę – būtina padaryti pertrauką. Prieš vėl pasipuošiant, patariama akmenis nuplauti po tekančio vandens srove.

 

Turkis. Šis brangakmenis daugybėje kultūrų naudojamas laimei prišaukti. Turkis apsaugo žmogų nuo nuotaikų kaitos, sugrąžina dvasinį stabilumą, padeda atrasti gyvenimo džiaugsmą.

 

Žadeitas. Nuo senų senovės jaunos mergaitės nešiodavo papuošalus su šiuo mineralu, tikėdamos, kad jis garantuoja dorybingumą ir pastovumą. Be šių savybių, žadeitas skatina vaisingumą.

   

 

Kitų brangakmenių magiškosios savybės

 
  • Akvamarinas – nekaltybės ir jaunystės akmuo.
  • Amazonitas mažina meilės kančias ir puikiai tinka ritualams, siekiant nutraukti ilgai trukusius meilės santykius.
  • Apvantiurinas suteikia darnos.
  • Celestinas pažadina jausmus iš sąstingio.
  • Chalcedonas palengvina bendravimą ir stiprina meilę.
  • Ciozitas skatina vaisingumą ir stiprina potenciją.
  • Dolomitas suteikia jėgų įgyvendinti svajones.
  • Dumortiritas padeda įveikti kasdieninio gyvenimo nemalonumus.
  • Epidotas suteikia pasitikėjimo savimi, stiprina imuninę sistemą.
  • Hematitas suteikia dvasinių jėgų.
  • Kalcitas suteikia ryžtingumo ir pasitikėjimo savimi.
  • Koralai atpalaiduoja dvasinę įtampą.
  • Magnetitas padeda atskirti tiesą nuo melo.
  • Obsidianas gali sukelti labai neigiamus jausmus.
  • Perlai padeda išspręsti ilgalaikius konfliktus.
  • Rodonitas naudojamas siekiant išsklaidyti baimes.
  • Sakalo akis padeda pasiekti užsibrėžtų tikslų.
  • Samaninis agatas įkvepia kūrybiškų minčių.
  • Sodalitas numalšina jausmų protrūkius.

 

Įdomybės

 
  • Legendos pasakoja, kad Audros dievas, pavydėdamas Vaivorykštės deivei grožio, sulaužė ją dalimis ir skeveldras nusviedė į Žemę, kur jos pavirto opalu.
  • Senovėje buvo tikėta, kad norėdama prisivilioti mylimąjį moteris turi pagirdyti jį iš taurės, papuoštos safyru.
  • Sakoma, kad geriantysis iš taurės, papuoštos ametistu, arba mūvintis žiedą su šiuo brangakmeniu gali nebijoti, kad pasigers.
  • Per Bibliją ametistai įsitvirtino krikščioniškoje simbolikoje ir tapo vienais iš labiausiai Bažnyčios hierarchų vertinamų brangakmenių. Katalikiškose šalyse buvo tradicija kardinolui įšventinimo proga įteikti žiedą su ametistu, todėl šis akmuo dar yra vadinamas vyskupų akmeniu.
  • Senovėje tikėta, kad rubinas, padėtas ant mirusiojo kūno, padeda palaikams geriau mumifikuotis.
  • Nuo senų senovės safyrai itin garbinti karalių, imperatorių, kurtizanių ir kilmingų damų.
  • Perlai visais laikais laikyti tobulumo simboliu. Tai yra seniausias žinomas brangakmenis, iki šių dienų išlikęs vienu iš labiausiai vertinamų.
  • Archeologiniai radiniai rodo, kad jau viduriniajame akmens amžiuje buvo domimasi brangakmeniais. Geri jų žinovai buvo graikai ir bizantiečiai.
  • Europoje dėmesys brangakmeniams sustiprėjo 15–16 amžiuje, plėtojantis prekybai ir mokslui.