Senove alsuojantys antikvariniai daiktai, savą istoriją turintys paslaptingi paveikslai ir veidrodžiai, nelaimes nešantys automobiliai ir paprasčiausi daiktai, į kuriuos žvelgiant darosi šiurpu. Nejaugi tikrai jie gali turėti mistinių galių ir stipriai pakenkti jiems neįtikusiems žmonėms? Ar daiktai gali žudyti?

 

Mistiniai paveikslai

Paveikslai turi didžiulę emocinę galią jų savininkams. Pastebėta, kad jie veikia žmogaus jausmus, nuotaiką, dažnai netgi lemia atmosferą namuose. Regis, nieko nepaprasto – juk tapydamas dailininkas jame paliko daug savo energijos, tačiau ar iš tiesų tik tiek? Niekas nežino, kodėl staiga su vienu ar kitu paveikslu namuose prasideda ir kraupūs atsitikimai. Įtarieji įžvelgtų prakeiksmą, skeptikai – paprasčiausius sutapimus, dar kiti – tam tikrą energetiškai paveiktų daiktų „atgijimą“. Manoma, kad tokie daiktai gali paveikti ne tik emociškai, bet ir fiziškai.

Vienas žinomiausių paveikslų, savyje slepiančių mistinę galią – garsioji Leonardo da Vinčio „Mona Liza“. Teigiama, kad paveikslas toks stiprus, kad į jį užsižiūrėjęs žmogus net gali prarasti sąmonę. Be to, daug kalbėta ir rašyta apie paslaptingą paveiksle pavaizduotą moterį – jos akis, šypseną… Nors „Mona Liza“ žavi daugybę meno mėgėjų, tačiau dauguma pripažįsta, kad ji kelia tam tikrų nejaukių jausmų…

Dar vienas kraupus kūrinys – Viljamo Stonehamo „Rankos jam priešinasi“. Jo darbo keistas poveikis pastebėtas netrukus po paveikslo nutapymo. Galerijoje eksponuotas paveikslas sukėlė daug emocijų. Pavyzdžiui, pastebėta, kad į jį negalėjo žiūrėti žmonės, turintys psichologinių problemų, nes jis sukelia nervinį šoką. Tačiau dar baisiau skamba vienos šeimos, šedevrą radusios tiesiog išmestą šiukšlyne, istoriją. Pirmąją naktį, kai paveikslas buvo pakabintas jų namuose, jų dukrytė atbėgo pas tėvus klykdama, kad vaikai paveiksle mušasi. Šeimos prie paveikslo pastatyta judesius fiksuojanti kamera kitą naktį įsijungė net keliskart… Be to, panorus paveikslą parduoti interneto aukcione, pasipylė vartotojų prašymai išimti jo nuotrauką, mat žmonėms ji sukeldavo šiurpą, keli teigė pastebėję, kad paveiksle esantys vaikai juda.

Ne ką mažiau kalbų kelia ir gana nejaukiai atrodantis Edmundo Munko paveikslas „Šauksmas“, kuris turi itin mistinę galią – kūrinys nubaudžia visus, kurie prie jo prisiliečia. Teigiama, kad „Šauksmas“ nužudė jį netyčia išmetusį galerijos darbininką – jis nusižudė neištvėręs paslaptingų galvos skausmų, na, o paveikslą palietęs galerijos lankytojas netrukus po to sudegė gyvas…

 

Automobiliai, vežantys į mirtį…

Ne mažiau pavojingi savininkams ir mistinių galių turintys automobiliai, dėl kurių kaltės žūva žmonės. Be to, automobiliai gana dažnai tampa vaiduokliais, bauginančiai atsirandančiais iš niekur ir vėl pradingstančiais… Manoma, kad transporto priemonės turi stebuklingą galią perimti savininko emocijas.

2004 m. Pietų Afrikoje į krantinę atsitrenkė automobilis, kurio variklis nebuvo užvestas. Liudininkai pasakojo, esą automobilis ėmė judėti savaime, vis stabtelėdamas, tarsi būtų veikiamas paslaptingos jėgos.

Dar vienas žmones bauginęs automobilis – „Porsche 550 Spyder“. Jį „Mažuoju nenaudėliu“ praminė jo savininkas Džeimsas Dynas, kuris žuvo kitam automobiliui kliudžius šią jo numylėtą transporto priemonę. Teigiama, kad po to „Mažasis nenaudėlis“ tapo dar kelių nelaimių priežastimi – nukritusi automobilio pavarų dėžę sutraiškė automobilių mechaniko kojas, pražudė kitą juo lenktyniauti sumaniusį savininką, rimtai sužalojo padangas keitusį žmogų. Beje, tuo „Mažojo nenaudėlio“ niekdarystės nesibaigė – jį eksponavusioje galerijoje kilus gaisrui nenukentėjo vienintelis automobilis – turbūt puikiai suprantate, kuris… Po kurio laiko, nenaudėliui pasiglemžus dar vieną auką, jis paprasčiausiai dingo.

 

Svetimi papuošalai – šiukštu

Vieni baisiausių prakeiksmų ir slypinčio blogio saugotojai – papuošalai, turintys savybę sugerti visas buvusio šeimininko emocijas ir kėslus. Retas prabangus papuošalas, esantis ne šeimos relikvija, o antikvarinių parduotuvių prekė, gali atnešti laimę. Geriausias pavyzdys – žydrasis opalas „Eugenija“, susijęs su daugybe mįslingų savininkų dingimų. Brangakmenis kadaise priklausė imperatorei Jekaterinai II. Keisčiausia tai, kad ir kam akmuo atitektų, apie jį ir jo savininką daugiau nerandama jokių žinių.

Didžioji dalis prabangių brangakmenių, išskirtinių papuošalų ir vertybių turi kruviną istoriją. Kai kurie tai linkę aiškinti žmonių godumu – mat auksas ir „blizgučiai“ dažniausiai traukia norinčius pasipuikuoti, turtingus ir kartais ne visai sąžiningus asmenis.

 

Antikvariniai daiktai – blogis?

Seni ir neaišku kieno anksčiau turėti daiktai nebūtinai neša mirtį, tačiau įsigijus antikvarinį daiktą gali staiga pablogėti sveikata, nesisekti, šeimoje prasidėti nesutarimai. Be to, namuose kartu su tokiais daiktais gali apsigyventi ir buvusių šeimininkų vėlės.

Tikriausiai žinote ne vieną pasakojimą, kuomet įsigijus antikvarinį daiktą šeimos ramybė baigiasi – prasideda sunkiai protu suvokiamos nelaimės, kartais girdimi įvairūs garsai, matyti šešėliai. Manote, jog tai netiesa? Ką gi, bandykite rizikuoti. Tačiau atminkite – visi seni daiktai, anksčiau kam nors priklausę, o jūs nesate tikri, kas prieš jus juos turėjo ir kokias mintis audė grožėdamiesi tais daiktais, kurie dabar priklauso jums, turi buvusių šeimininkų aurą.