Pastaruoju metu vis labiau populiarėjantys batutai – ne tik linksma pramoga šiltomis vasaros dienomis, bet ir naudinga treniruotė. JAV kosmoso agentūra „NASA“ visame pasaulyje išplatino pareiškimą, kad šuolis ant batuto – tai pats geriausias mankštos pratimas, veiksmingesnis nei bėgimas ristele ar ant bėgimo takelio. Net „NASA“ astronomai, rengdamiesi sudėtingoms misijoms, treniruojasi ant batuto.

 

Judėjimas žmogui būtinas. Tik pakankamai judant limfinė sistema veikia tinkamai. Tik tuomet kiekviena organizmo ląstelė aprūpinama reikiamu kiekiu maistinių medžiagų ir geba šalinti nuodingas medžiagas. Sveika limfinė sistema pašalina negyvas, vėžines ląsteles, nuodingąsias medžiagas, riebalus, bakterijas ir virusus. Be to, ši veikla stiprina raumenis, sausgysles, raiščius bei gerina širdies ir plaučių darbą. Ilgai šokinėti ant batuto reikia daug energijos, todėl organizmas sunaudoja daugiau kalorijų nei įprastai.

 

Batutas – ne tik vaikams. Kaip ir jiems, taip ir pagyvenusiems žmonėms reguliarus šokinėjimas ant batuto stiprina kaulus, kremzles, sąnarius, padidina kaulų tankumą. Veikiant gravitacinei jėgai, kai pašokama ir atšokama nuo batuto, stiprinama kiekviena kūno ląstelė, kiekvienas kūno organas. Stiprios ląstelės – stipri imuninė sistema, atspari pačioms įvairiausioms ligoms. Šuoliukai ant batuto – smagi mankšta, kurios metu netenka didelis krūvis nugarai ar keliams. Toks šokinėjimas gali net sumažinti artrito skausmus. Taigi amžius batutui – jokia kliūtis. Batutas naudingas visai šeimai – nuo mažiausiųjų iki vyriausiųjų…