„Baksnodami pirštu į dangų onkologai jus siunčia į karstą“, – sako pasaulinio garso latvis akademikas, biochemijos profesorius Ivaras Kalvinis interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Patriotai“ antroje dalyje, kurioje jis papasakos apie revoliucinius vaistus nuo vėžio, sukurtus jo laboratorijoje.

 

Patriotai

 

„Taip, jie buvo išrasti ir susintetinti čia, šioje laboratorijoje“, – pasigiria profesorius, kalbėdamas apie veiksmingiausią tos grupės vaistą nuo melanomos, ir mosteli į siauros kaip kišenė dar sovietmečiu statyto instituto laboratorijos ištraukiamąsias spintas. I. Kalviniui neužtenka vienos rankos pirštų, minint gyvybes gelbėjančius preparatus, kuriuos jis išrado. Ir tai nėra atsitiktinumas: I. Kalvinio karjera plėtojosi sovietinės karinės pramonės šešėlyje, kuriant priešnuodžius biologiniam ir cheminiam ginklui. Akademiką pasaulyje išgarsinęs meldonio dihidratas (mildronatas) pirmiausia kurtas sovietiniams kareivukams, kariavusiems svetimą karą Afganistane.

 

Patriotai

 

Tačiau vienoje onkologijos srityje profesoriaus santykiai su medikais ir farmacijos pramone įtempti. „O tai ir yra sąmokslas“, – sako I. Kalvinis apie onkologus ir farmacininkus, kurie, anot jo, bendromis pastangomis pasiekė, kad vėžys taptų žmonių baubu numeris pirmas ir ligoniai būtų pasirengę mokėti didžiausią kainą už vaistus, kurie jų neišgydo.

 

„Mano vaistai neatitinka onkologijos ideologijos, kad vėžinė ląstelė turi būti nunuodyta, o kartu nunuodijamas ir visas organizmas, – aiškina akademikas, kurio kurtas vaistas agresyvia krūties vėžio forma sirgusios jo žmonos gyvenimą prailgino 15 kartų. – Ji užaugino vaikus, paaugino anūkus, o tada gydytojai pasakė, kad jai nebereikia vartoti mano sukurtų vaistų. Aš mėginau pasakyti, kad vėžys yra visam gyvenimui, bet ji paklausė onkologų ir po trejų metų mes ją laidojome.“ Šis akademiko I. Kalvinio pasakojimas – šį vakarą 21.30 val. laidoje „Patriotai“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Patriotai“ – šiandien 21.30 val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo