XIX amžiaus pradžioje vienas po kito per keletą metų buvo atrasti keturi didžiausi asteroidai, pavadinti romėnų deivių vardais: Cerera, Paladė, Junona ir Vesta. Asteroidų atradimas sutapo su moterų išsilaisvinimo judėjimu Vakaruose. Todėl šie asteroidai simbolizuoja keturis skirtingus moteriškumo aspektus. Asteroidų žiede pastarieji dangaus kūnai yra patys didžiausi.

 

Cerera (puoselėjimas) – asteroidas atrastas 1801 metų Naujųjų metų dieną. Dabar Cerera vadinama nykštukine planeta. Manyta, kad Cereroje plyti vandenynas, todėl joje gali būti nežemiška gyvybė. Cerera – derliaus, vaisingumo ir atsinaujinimo deivė, todėl asteroidas siejamas su Vėžio ženklu ir mėnuliu. Cerera simbolizuoja motinystę, tėvų rūpestį, meilę, ugdymą ir puoselėjimą, ryšį su žeme, maisto produktų auginimą.

 

Paladė (išmintis) – antra pagal dydį planeta buvo atrasta 1802 metais ir, kaip romėnų deivė, astrologijoje simbolizuoja moterišką išmintį ir nepriklausomybę. Paladė taip pat globoja plastikos meną (skulptūrą ir keramiką) ir mediciną.

 

Junona (santuoka) – trečiasis asteroidas atrastas 1805 metais. Mitologijoje Junona – Jupiterio žmona, todėl simbolizuoja partnerystę ir intymius santykius. Įprasta manyti, kad šie dalykai priklauso nuo Veneros ir Mėnulio, tačiau Junona į šiuos dalykus žvelgia iš kitos perspektyvos: kokios ribos su kitu žmogumi, pyktis ir pavydas, kito asmens kontrolė ir intymumo poreikis.

 

Vesta (savarankiškumas) – paskutinis iš keturių asteroidų atrastas 1807 metais. Mitologijoje Vesta yra viena iš Jupiterio ir Junonos seserų, nusprendusi likti skaisti ir netekėti. Vesta – miesto bendruomenės, šeimos ir namų deivė. Astrologijoje Vesta žymima liepsnos simboliu. Tai ryškiausias dangaus kūnas iš keturių asteroidų. Vesta siejama su mergelės ir skorpiono ženklais.