Dalijatės viena pagalve su savo augintiniu? Jūs tokie esate ne vieni! Naminiai gyvūnai mėgsta snausti savo šeimininkų lovose. JAV tyrėjų duomenimis, net 63 % laiko katės pramiega žmonių lovose, o ne savo guolyje. Tačiau ar dalytis savo lova su augintiniu yra saugu ir sveika? Gali būti įvairiai. Maži vaikai neturėtų miegoti su gyvūnais. Miegojimas su gyvūnais gali pabloginti kai kuriomis ligomis sergančių suaugusių žmonių miego kokybę. Tačiau vadovaudamiesi sveiku protu ir šiais patarimais, daugelis gyvūnėlių mylėtojų gali miegoti toje pačioje lovoje su savo gauruotaisiais, kailiniuotais bičiuliais.

 

8 patarimai apie tai, ar sveika dalytis lova su augintiniu:

 

augintiniai

  • Gulsiesi su šunimis, atsikelsi su blusomis? Ligos, kurią gyvūnai gali tiesiogiai ar netiesiogiai perduoti žmonėms yra vadinama zoonozėmis. Maras yra viena iš jų. Šiandien tai labai reta liga, kuri paprastai prasideda, kai žmogų sukandžioja blusos nuo jomis užsikrėtusio gyvūno. Prieš leisdami gyvūnui lipti į lovą, įsitikinkite, kad jis yra paskiepytas nuo pasiutligės ir kitų ligų ir nuo tų skiepų nėra praėję labai daug laiko. Augintinius reikėtų prižiūrėti, kad neatsirastų parazitų ir kitų kenkėjų, kuriuos jie galėtų perduoti ir žmogui, ir tiek jūs, tiek jūsų augintiniai būtų apsaugoti nuo blusų.
 
  • Infekcija nuo kačių įbrėžimo. Bakterine infekcija galima užsikrėsti nuo kačių, kurios turi blusų. Maži kačiukai dažniau perneša šias bakterijas ir gali jas išplatinti tarp žmonių, ypač vaikų, per įbrėžimus ir įkandimus. Yra duomenų, kad žmonės šia infekcija gali užsikrėsti ir miegodami su infekuotais augintiniais arba nuo užsikrėtusių gyvūnų seilių. Katės įdrėkstą arba įkąstą vietą reikia gerai nuplauti su vandeniu ir muilu, užtepti antibiotinio tepalo ir aprišti tvarsčiu. Jeigu oda yra labai stipriai pažeista ar atsiranda kitų simptomų, reikėtų pasirodyti gydytojui. Infekcijos pradžioje žaizdos vietoje iškyla guzelis, padidėja limfmazgiai, pakyla temperatūra ir pan.
 
  • Žaizdų laižymas. Laižydami augintiniai išreiškia savo meilę ir prieraišumą, tačiau taip pat ir platina bakterijas. Jeigu sveikstate po operacijos, net jei žaizdos steriliai aprištos, reikėtų neleisti gyvūnų miegoti toje pačioje lovoje. Jei sergate plaučių uždegimu, gripu arba ausies uždegimu, gyvūnai gali pabandyti „išvalyti“ sankaupas ir taip paskleisti ligų sukėlėjus plačiau ir giliau. O jeigu jūsų imuninė sistema bus nusilpusi po ligos ar operacijos, gali prasidėti stipri infekciją. Todėl bent jau tuo metu reikėtų neleisti gyvūnų į lovą.
 
  • Lopšyje – jokių kačių. Laikantis saugumo reikalavimų, kūdikių lopšiuose, lovelėse ir kitose vietose, kur jie praleidžia daug laiko, neturėtų būti prigrūsta daug žaislų bei neturėtų būti gyvūnų. Kai kurie žmonės galvoja, kad labai miela, kai kartu su kūdikiu lopšyje miega ir šuo ar katė, bet taip nėra, nes augintinis gali uždusinti vaiką arba jį sužeisti.
 
  • 3 dalykai, neatsiejami vieni nuo kitų: vaikai, naminiai gyvūnai ir atidi priežiūra. Mažųjų nereikėtų palikti vienų su gyvūnais. Katės perduoda daugiau infekcijų, o šunų elgesys gali būti neprognozuojamas. Šunys žaisdami gali stipriai sužeisti mažą vaiką. Jeigu paliesite šunį, kai jis miega, gali būti, kad jis išsigąs ir nevalingai įkąs jį palietusiam asmeniui. Jeigu vyresnio vaiko kambaryje šuo nori miegoti ant grindų, galima tai leisti.
 
  • Alergiškas, bet mylintis. Jeigu nesate alergiški gyvūnams, galite nesijaudinti – nuo miegojimo su jais tokiais netapsite. Ką daryti tuomet, jei suaugęs žmogus turi alergiją gyvūnams? Tokiu atveju rekomenduojama prieš naktį išgerti vaistų nuo alergijos, taip pat galima išbandyti imunoterapiją, kai į kraują leidžiami nedideli alergenų kiekiai. Tačiau tai taip pat gali turėti nepageidaujamų šalutinių poveikių. Vis dėlto nemažai gyvūnų mylėtojų ryžtasi bet kam, kad tik nereikėtų atsisakyti augintinių.
 
  • Šunys be pleiskanų. Hipoalerginiai šunys atrodo kaip idealus pasirinkimas tiems, kurie nori laikyti augintinius miegamajame, tačiau teisybė yra ta, kad šunų, kurie nesišeria, nepleiskanoja ir nesukelia alergijos, nėra. Didelių veislių šunys dažniau sukelia alergijų, nes jie paprasčiausiai gausiau šeriasi negu mažų veislių šunys. Kartais žmonės išleidžia milžiniškas sumas, kad įsigytų hipoalerginį šunį, bet net ir tada turi problemų.
 
  • Iš miegamojo tiesiai į skubios pagalbos skyrių. Kai kurie žmonės, kuriems gyvūnai sukelia sunkius astmos priepuolius, vis tiek atsisako iškeldinti gyvūnus iš miegamojo. Dėlto šie žmonės dažnai atsiduria skubios pagalbos skyriuje, kai jų kvėpavimo funkcija tampa kritinė. Šie žmonės gyvūnų neturėtų įsileisti į miegamąjį ir šiame kambaryje naudoti oro filtrus, kurie valytų orą nuo alergenų.