Viduramžiais skaistybės diržas buvo privalomas kiekvienos doros moters aksesuaras. Pavydūs vyrai tikėjo, kad įmantrūs diržai su spynomis apsaugos nuo moterų neištikimybės, o tėvai vylėsi, kad išsaugos dukterų nekaltybę būsimiems vyrams. Regis, Viduramžių laikai jau seniai praėjo, tačiau tokie diržai kai kuriems žmonėms vis dar aktualūs.

 

Pasaulyje kasdien išprievartaujama begalė merginų. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tokie skaistybės diržai yra labai graži idėja, sauganti merginų ir moterų garbę ir orumą. Naujausius, šiuolaikinius skaistybės diržus (užrakinamus šortus ir kelnaites) gaminanti Niujorko bendrovė „AR Wear“ per mažiau nei mėnesį surinko 50000 JAV dolerių. Reklamuojamas gaminys sulaukė labai daug kritikos ir net tvirtinamų, kad tai neva apgaulė.

 

„AR Wear“ reklamoje tvirtinama, kad moterys, nešiojančios tokias užrakinamas apatines kelnaites, užpuolimo ir bandymo išprievartauti metu galės jaustis saugesnės. Kritikai įsitikinę, kad tokia reklama tarsi skatina moteris vengti išprievartavimo, vietoj to, kad užkirstų kelią seksualiniams vyrų nusikaltimams.

 

Stebina, kad skiriamos tūkstantinės lėšos tobulesnių skaistybės diržų kūrimui, tačiau neskiriama pakankamai pinigų kampanijoms, kurios keistų visuomenės požiūrį į moteris ir mažintų vyrų prievartautojų skaičių. Kodėl vis dar gyvename pasaulyje, kuriame vien tik moterims turėtų rūpėti, kaip išvengti išprievartavimo?

 

Reklamuojamą produktą sukūrė dvi merginos Juval ir Rut (spaudoje neskelbiančios savo pavardžių). Idėja sukurti užrakinamus apatinius drabužius gimė Rut galvoje, kuri pati vos netapo dviejų prievartautojų auka. Pirmąjį kartą ją pasikėsino išprievartauti 18 metų, o antrąjį – 20 metų. Laimei, abu kartus merginai pavyko apsiginti. Po šių įvykių ji visada norėjo padėti jaunoms merginoms, kurios dažniausiai tampa prievartautojų aukomis. Todėl kartu su Juval nusprendė sukurti tokių apatinių drabužių liniją.