Pasaulyje yra dviejų tipų žmonės: tie, kurie eina į lovą su kojinėmis ir tie, kuriems smagiau miegoti basiems. Kai kuriems gali atrodyti, kad miegoti be kojinių yra neįmanoma, nes viduryje nakties pradės šalti galūnės ir reikės lipti iš lovos ir apgraibomis ieškoti jaukių, šiltų ir minkštų kojinių. Kitiems priešingai – mūvėti kojines lovoje atrodo nepatogu, jos gali trukdyti užmigti. Gali atrodyti, kad kojos per daug kaista ir prakaituoja, o tai irgi neleidžia gerai išsimiegoti tamsiuoju paros metu.

 

"kojinės"

Daugelis tikriausiai galvoja, kad tai, ar miegoti su kojinėmis, ar be jų tėra įgytas įprotis ir net nepagalvoja, kad tas iš pirmo žvilgsnio nekaltas įprotis gali atskleisti apie asmenybę kur kas daugiau, nei būtų galima pagalvoti. Sudominome? Skaitykite toliau.

 

Pirmoji žmonių grupė – mėgstantys miegoti su kojinėmis. Jeigu į lovą einate su kojinėmis, greičiausiai esate labai jautrūs šalčiui. Tai gali būti susiję su fizinės sandaros ypatybėmis, odos storumu ir kūno medžiagų apykaitos norma. Asmenys su greitesne medžiagų apykaita dažniau jaučia karštį ir gausiau prakaituoja, o tie, kurių medžiagų apykaita lėtesnė ir prastesnė kraujotaka, dažniau jaučiasi labiau sušalę nei kiti žmonės.

 

Jautrumas šalčiui labiausiai susijęs su fizinėmis ir biologinėmis ypatybėmis, tačiau taip pat ir asmeniniu erdvės bei temperatūros suvokimu. Todėl net du žmonės, kurių fizinės savybės yra labai panašios, į tą pačią aplinkos temperatūrą gali reaguoti labai skirtingai.

 

Žmonės, kurie negali eiti miegoti, neapsimovę kojinių, paprastai nesąmoningai trokšta būti apsaugoti ir globojami. Jeigu jūs esate vienas iš šių žmonių, labai didelė tikimybė, kad jums patinka jaukios vietos ir jūs visada siekiate užmegzti gilius ir labai intymius santykius su kitais žmonėmis. Jūs mėgstate atvirai reikšti savo emocijas, ypač per fizinius prilietimus. Jūs nieko prieš dalytis savo asmenine erdve – apsikabinimai ir glamonės padeda pasijusti laimingiems.

 

Antroji žmonių grupė – mėgstantys miegoti basomis kojomis. Jeigu net minties apie miegojimą su kojinėmis negalite pakęsti, o mintis apie visą naktį uždengtas kojas kelia diskomfortą, greičiausiai jūs turite greitesnę medžiagų apykaitą nei dauguma žmonių, gerą kraujotaką ir storesnę odą. Tokie asmenys turi biologinį polinkį kaupti ir generuoti šilumą ir todėl jie nejaučia poreikio pridengti pėdas.

 

Tačiau taip yra ne tik dėl fizinių ypatybių. Mažesnis jautrumas šalčiui taip pat susijęs, kaip jūs bendraujate su kitais žmonėmis. Mėgėjai miegoti basomis greičiausiai yra labai nepriklausomi asmenys. Jie labai vertina savo asmeninę erdvę ir bendrauja tik tada, kai patys to nori. Santykiuose jie linkę užimti globėjišką vaidmenį. Jie yra sąžiningi ir nuoširdūs, kartais mėgstantys mesti iššūkius. Tačiau šie žmonės žino, kaip pasirūpinti tais, kurie jiems daug reiškia.

 

Nemažai žmonių nemėgsta miegoti su kojinėmis dėl kelių priežasčių: higienos (nemalonu miegoti, kai kojos nuolat kaista ir prakaituoja), estetinių (šiltomis medvilninėmis ar vilnonėmis kojinėmis apmautos kojos neatrodo labai stilingai), seksualinių (šiltos kojinės – gal ir jauku, bet tikrai neveikia kaip afrodiziakas). Kojinių taip pat paprastai nereikia, laikantis geros miego higienos (tinkama šiluma miegamajame = laimingos pėdos = geras miegas).

 

Žinoma, ne tai svarbiausia, ar mėgstate kojas laikyti šiltai ir apsimauti jaukias kojines, ar labiausiai mėgstate miegoti, kai kojos basos ir jų nevaržo jokios, net pačios gražiausios pasaulyje kojinės. Svarbiausia, kad saldžiai ir ramiai išmiegotumėte visą naktį!