Reklamos šaukte šaukia: tereikia nakčiai užsiklijuoti organizmą valančius pėdų pleistrus ir rytą atsibusite žvalesni, sveikesni ir lieknesni, bet ar tai tiesa?

 

Viskas prasidėjo kažkur 2000 metais, kai pirmųjų tokių pleistrų gamintojai, pradėjo reklamuoti savo prekes. Buvo tvirtinama, kad pleistrai ištraukia kenksmingas medžiagas iš organizmo, šalina sunkiuosius metalus, parazitus, kenksmingas chemines medžiagas ir net celiulitą. Nemaža dalis žmonių iki šiol įsitikinę, kad tokie pleistrai gydo depresiją, mažina nuovargio jausmą, padeda, sergant diabetu ir kitomis sunkiomis ligomis, esant aukštam kraujo spaudimui.

 

Organizmą valančių pleistrų gamybos technologija šiek tiek skiriasi, priklausomai nuo gamintojo. Jų pagrindą dažniausiai sudaro įvairių medžių (pavyzdžiui, bambuko) actas ir turmalino ekstraktas. Pleistrai sukurti remiantis akupunktūros principais. Kiti padų pleistrai gaminami su grybų, ženšenio, eukalipto, perlų ar paprastojo kiečio ekstraktais, kurie pasižymi organizmą valančiomis savybėmis. Tačiau tai tik viena medalio pusė.

 

Reaguodami su prakaitu arba vandeniu, pleistrai pakeičia spalvą ir kvapą, todėl žmonėms ima atrodyti, kad valosi organizmas nuo kenksmingų medžiagų ir šlakų. Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad tokie pleistrai iš tikrųjų būtų veiksmingi. Kai kurie gamintojai net buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl to, kad apgaudinėjo pirkėjus reklamoje tvirtindami, kad padų pleistrai išsiskiria ypatingomis savybėmis, kurių jie iš tikrųjų neturi.