Ką daryti, jei gyvenimas tapo nuolatinė nesėkmių virtinė, kai niekas nebeturi prasmės ir nebeįmanoma būti pozityviems? Išeitys yra kelios. Galima pasiimti atostogų ir nuveikti kažką naujo, neįprasto, kitaip nei kasdien. Galima leistis į nuotykį, išdrįsti šiek tiek surizikuoti arba… Tiesiog pakeisti šukuoseną!

 

plaukai

Šukuosena keičia likimą – tai faktas. Ar reikėtų tikėti bioenergetikais, teigiančiais, kad taip yra, nes bloga energija kaupiasi plaukų galiukuose? O gal taip yra dėlto, kad naujas atvaizdas veidrodyje tarytum šaukte šaukia imtis ir daugiau pokyčių gyvenime? O galbūt tai būtų galima paaiškinti tuo, kad ryžusis pakeisti šukuoseną moteris pasąmonės lygmenyje tampa pasiruošusi pradėti kažką naujo? Vieno atsakymo nėra. Tačiau vienas dalykas yra aiškus: apsilankymas pas kirpėją ir greiti pokyčiai gyvenime yra susiję tarpusavyje dalykai.

 

Garsioji Coco Chanel yra pasakiusi: „Moteris kerpasi plaukus, kai ruošiasi keisti savo gyvenimą“. Pasirodo, šiuose žodžiuose yra daug tiesos. Tai, kad pakeitus šukuoseną galima padaryti karjerą, labai puikiai matosi Holivude, britų modelis Twiggy pradėjo labai sektis, kai pakeitė šukuoseną į fatališką, trumpų, šviesių plaukų „pixie“ kirpimą, Jennifer Aniston veikėją seriale „Draugai“ išskyrė iš kitų šukuosena, kuri netrukus tapo viena geidžiamiausių tarp viso pasaulio moterų, o pati J. Aniston tapo megažvaigžde.

 

Plaukų kirpimas – tai daugiau negu mechaniški judesiai žirklėmis. Labai dažnai moterys, nusikirpusios ilgai augintus plaukus, pajaučia palengvėjimą, išsilaisvinimą, atrodo, kad galėtų kalnus nuversti – tiek staiga iš kažkur atsiranda jėgų ir energijos. Sutapimas? Tikrai ne! Kartais net toks nedidelis, bet malonus pokytis kaip nauja šukuosena gali sukelti norą atsikratyti kažko, kas jau pasenę, užversti vieną gyvenimo knygos skyrių ir pradėti naują. Nauja šukuosena – nauja tu, todėl atsiranda noras vėl bandyti ir dar kartą išdrįsti siekti svajonių bei užsibrėžtų tikslų.

 

Psichologiniu požiūriu kardinaliai kitokia šukuosena, tarkime, priauginti plaukai, skatina keisti ir savo elgseną. Staiga iš trumpaplaukės ilgaplauke tapusi moteris susidurs ir su kitokiu aplinkinių žmonių vertinimu. Dabar kitiems ji atrodys moteriškesnė, švelnesnė, romantiškesnės prigimties. Plaukų priauginimo procedūroms reikėtų netaupyti: plaukai turi būti natūralūs, panašūs į jūsų natūralius plaukus, tvirtinami po vieną keratino klijais. Po plaukų priauginimo plaukai turi būti prižiūrimi labai švelniai, naudojant grožio specialistų rekomenduotas priemones.

 

Daugelis moterų mano, kad paprasčiausias būdas pakeisti šukuoseną – tai pakeisti jų spalvą. Perdažius plaukus kita spalva, tarsi pasikeičia ir moters vidinė būsena. Pavyzdžiui, raudono kaštono spalva moterims suteikia gyvybingumo, aktyvumo ir optimizmo. Šviesūs atspalviai suteikia ramybės: kuo mažiau geltono atspalvio, tuo daugiau ramybės ir vidinės pusiausvyros. Tamsios spalvos sustiprina jausmus ir uždega aistrą. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į vieną įdomų psichologinį aspektą: tik reta moteris geba pati pasirinkti sau tokį plaukų atspalvį, kuris ne tik padėti pagerinti jos emocinę būklę, bet ir puoštų išoriškai. Todėl, ypač jeigu spalva keičiama drastiškai, rekomenduojama apsilankyti grožio salone ir kartu su plaukų stilistu(-e) išsirinkti geriausiai būtent jums tinkantį atspalvį ir šukuosenos modelį.

 

Norite kontroliuoti savo emocinę būseną savo plaukų pagalba? Nėra nieko lengviau! Bioenergetikai pataria prieš išeinant iš namų plaukus susegti į kuodelį, surišti „uodegą“ arba supinti kasą. Tokia šukuosena – tai tarsi antena, kuri sugeria kosminę energiją ir išsklaido po visą kūną, apsaugodama nuo negatyvios energijos poveikio. Grįžus namo rekomenduojama ne tik iššukuoti plaukus, bet ir juos ištrinkti su vandeniu (galima naudoti šampūną, galima – ne), kad apvalytumėte nuo dulkių, pašalintumėte plaukų formavimo priemonių likučius ir nepageidaujamas praėjusios dienos emocijas. Be to, teigiama, kad norint gerų pokyčių gyvenime, ne tik, kad plaukai geriau augtų, reikia juos kirpti per jaunatį.