Marsas – visapusiškai įdomi planeta, kurią tiria tiek astronomai, tiek astrologai. Vieni jų aiškinasi galimybes apgyvendinti jame žmoniją, o kiti atskleidžia Marso poveikį žmonių veiksmams bei mintims. Kaip Marso energija keičia kasdienybę ir kokius žmones ji pasiekia lengviausiai?

 

Marsas

Skirtingiems žmonėms – skirtingas poveikis

 

Dėl raudonos spalvos Marso planeta dažnai vadinama ugningąja žvaigžde. Šis ugningumas atitinkamai veikia ir Žemę bei jos gyventojus. Teigiama, kad Marsas turi didelės įtakos amžinajam gyvenimo ciklui – gimimui ir mirčiai. Jis balansuoja tarp gyvybingumo, ambicijų, veržimosi, nors Marso energija gali būti ir visiškai neveiksni ir apmirusi. Tai, kokią energiją (veiklią ar pasyvią) išsiunčia Marsas dažniausiai priklauso nuo metų laikų. Todėl, pavyzdžiui, šaltuoju sezonu pravartu Marso energiją išnaudoti savianalizei. Jis padeda suprasti, kas atima daugiausiai jėgų ir atskirti energetinius vampyrus, kliudančius siekti naujų tikslų. Tikslingai panaudojant Marso energiją, ji galės materializuotis į teigiamas emocijas ir taip užkirsti kelią energetiniams vampyrams. Be to, Marso poveikis žmogui priklauso ir nuo asmeninių savybių – taikų žmogų šios planetos energija veikia teigiamai, tačiau konfliktiška asmenybė greičiausiai sulauks neigiamos įtakos.

 

Padeda suvokti save

 

Kaip buvo pastebėta, Marsas gali būti dvipusis – gyvybingas arba pasyvus. Būtent pastaroji energija yra ta jėga, kuri ragina žmogų šiek tiek sulėtinti gyvenimo ritmą ir rasti laiko pažvelgti į savo vidinį pasaulį. Marso energija yra individualistinė, todėl ji akcentuoja kiekvieno žmogaus skirtumus ir išskirtines savybes. Pasitelkiant Marso energiją, galima pamatyti visas kankinančias problemas bei susitikti „akis į akį“ su didžiausiomis savo baimėmis. Tik išsiaiškinus tai, kas slegia, galima tikėtis teigiamos Marso energijos, kuri padeda išsilaisvinti, sustiprėti bei išlįsti iš savo kiauto. Vienas iš Marso simbolių – ietis ir skydas, todėl rekomenduojama tokį talismaną įsigyti prieš einant „į kovą“ su vidinėmis savo baimėmis bei problemomis.

 

Verčia judėti pirmyn

 

Nepaisant savo dvasiškosios pusės, Marsas taip pat yra drąsos, ryžto bei pasitikėjimo simbolis. Teigiama, kad būtent ši energija yra stipresnė, todėl žmones veikia dažniau nei pasyvioji. Greičiausiai visiems yra tekę pajusti netikėtą jėgų antplūdį, kuomet atrodo, kad galima nuversti kalnus ar pakeisti pasaulį – tai viena iš Marso energijos apsireiškimo formų. Svarbu paminėti, kad Marse nėra vidurio – jis arba ramus, arba nesuvaldomas. Šiai planetai būdingas šūkis „kovok arba bėk“, drąsinantis nebijoti susidurti su kliūtimis. Marso energija yra tarsi jėga, raginanti stotis ir eiti bei verčianti užbaigti visus darbus iki galo. Marso energija motyvuoja kurti naujus planus, skatina idėjų gimimą, kūrybiškumą, norą būti pastebėtiems.

 

Marso energija įkvepia kurti

 

Astrologų teigimu, Marsas itin teigiamai veikia kūrybiškas asmenybes. Itin stipri planeta skatina rizikuoti ir atskleisti savo talentus ir geriausias savybes. Manoma, kad būtent Marsas galėjo įkvėpti tokius rašytojus kaip R. Bradbury parašyti garsiąsias „Marso kronikas“ (angl. „Martian Chronicles“) bei  H. G. Wellsą sukurti visame pasaulyje žinomą romaną „Pasaulių karas“ (angl. „The War of the Worlds“), kurioje radijo laidų vedėjas praneša apie į žemę nusileidusius marsiečius. Tai taip įtikino tūkstančius amerikiečių, kad šie iš tiesų pradėjo panikuoti ir ėmė evakuotis iš šalies. Mintis, kad Marse egzistuoja gyvybė, nuolat audrina daugybės menininkų vaizduotę.

 

Kuo arčiau jis yra, tuo stipriau jaučiamas poveikis

 

Tiems, kurie mano, kad dangaus kūnų išsidėstymai neturi nieko bendro su Žemės gyventojais, teks nusivilti. Įrodyta, kad stiprūs Marso energijos srautai skatina magnetinio Žemės lauko pakitimus. Kai tam tikrais astronominiais periodais šios planetos suartėja, kyla daugybė nemalonių reiškinių. Teigiama, kad Marso priartėjimas prie Žemės gali sukelti žemės drebėjimus, potvynius, gaisrus, uraganinius vėjus ar pūgas bei paveikti visų rūšių transportą – žemės, oro ir vandens. Daugelis mokslininkų vienbalsiai perspėja, kad Marso priartėjimas gali sukelti katastrofas, todėl tada žmonėms patariama būti atsargesniems, nes ugningosios planetos energija jaučiama stipriau. Jei paprastai ji gali sukelti pyktį, tai Marsui priartėjus – pyktis dažnai gali peraugti į smurtą ar kitus rimtus nusikaltimus.  Arčiausiai Žemės Marsas buvo pastebėtas 2003 m., 2007 m. bei 2014 m.

 

Padeda ambicingiems žmonėms

 

Anot mitologijos, Marsas laikomas romėnų karo dievu, kuriam nesvetimas žiaurumas bei agresyvumas. Kaip teigiama legendose, prasidėjus mūšiams, ši planeta iš šviesiai rausvos spalvos pavirsdavo į kraujo raudonumo. Neigiama energija bei agresija yra neatsiejama Marso dalis, tačiau ją galima nukreipti geriems tikslams – ištvermei, pasiekimams, ambicijoms, kurios taip pat patenka į Marso įtakos sferą. Ši planeta globoja kategoriškus, drąsius, veržlius ir tvirto charakterio žmones. Kitaip tariant, tai – kovotojų planeta, siunčianti žinutę, kad kiekvienas privalo stovėti už save, o norint pasiekti tikslą reikės įdėti daug pastangų ir sunkiai dirbti. Greičiausiai dėl tokių bruožų šios planetos energija valdo kariuomenę. Tik sugebėjus priimti Marso energiją ir tikslingai ją išnaudojus, išdrįstama išeiti už komforto zonos ribų.

 

Vyriškumo pradas

 

Karas ir stipriosios lyties atstovai yra neatsiejami, todėl be visų anksčiau išvardytų savybių, Marsas laikomas ne tik taisyklių ir tvirtumo, bet ir vyriškos energijos siuntėju. Greičiausiai todėl kilo populiarus posakis: „Vyrai yra iš Marso, o moterys iš Veneros“. Marsas taip pat valdo ir seksualinę energiją, kuri lemia santykius poroje, todėl vertėtų išmokti suprasti jos siunčiamus signalus. Be to, Marsas simbolizuoja vyrams būdingas savybes – veiksmą, jėgą, dinamiškumą, verslumą, gebėjimą greitai reaguoti ir sutelkti jėgas siekiant tikslo. Moterys, lengviau pasiduodančios Marso įtakai, dažnai atrodo šaltos ir abejingos. Taigi, klaidingai priimta energija gali peraugti į nesusipratimus, impulsyvumą ar kitas ūmias emocijas.

 

Marso energijos sukeliamos ligos

 

Žmonėms, kurių horoskope dominuoja Marsas, yra būdingos tam tikros ligos. Marso globojamas Avino ženklas susijęs su galva, todėl jis turi įtakos migrenos atsiradimui. Kitam Marso globojamam Zodiako ženklui – Skorpionui dažniausiai būdingos lytinių organų, storosios žarnos, pūslės, skrandžio, inkstų, kepenų ir liaukų organų ligos. Jiems dažniau gresia susirgti infekcinėmis ligomis, kurios būna itin ūmios ir lydimos stipraus karščiavimo. Marsas turi didelę įtaką vyrų lytiniams organams bei hormonams, adrenalinui, kraujui, raumenims, judėjimui, odos problemoms bei uždegimams, todėl šios planetos globojamiems žmonėms patariama saugotis traumų, ypač, kai Marsas yra Žuvų ženkle.

 

Marso savybės:

 

  • Skaičius – 9;
  • Zodiako ženklai – Avinas, Skorpionas;
  • Elementas – ugnis;
  • Temperamentas – cholerikas;
  • Metalas – geležis;
  • Teigiamos savybės: įkvėpimas, drąsa;
  • Neigiamos: impulsyvumas ir disciplinos trūkumas.
 

 

Įdomu

 

  • Marsas – septinta pagal dydį Saulės sistemos planeta, aplink Saulę skriejanti 24,1 km / s greičiu (Žemė – apie 29,78 km / s).
  • Maždaug 95 % Marso masės sudaro anglies dioksidas.
  • Marso metai trunka 687 Žemės paras.
  • Marse, kaip ir  Žemėje, yra skirtingi metų laikai.
  • 1877 m. buvo atrasti du netaisyklos formos, gamtiniai Marso palydovai – Fobas ir Deimas. Pavadinimai suteikti remiantis mitologija, reiškia baimę bei paniką.
  • Marse žmogaus svoris tampa maždaug 60 % lengvesnis.
  • Nukeliauti iki Marso ir atgal truktų maždaug 16 mėnesių.
  • Marse saulėtekiai atrodo mėlyni.
  • Pirmoji spalvota Marso nuotauka padaryta 1976 m.
  • Marsas labiausiai ištyrinėta planeta po Žemės, tačiau dar nė vienas žmogus nebuvo joje išsilaipinęs.