Apskaičiuota, kad maždaug 80 procentų žmonių sapnuoja spalvotus sapnus. Tik labai nedaugelis nuolatos regi juodai baltus sapnus (maždaug 17 procentų). Įvairių skirtingų tyrimų rezultatai parodė, kad pažadinti iš miego žmonės įvardydavo sapnuose vyraujančias pastelines spalvas.

 

Juoda spalva simbolizuoja tai, kas yra nežinoma, slypi už pasąmonės suvokimo ribų, pavojų, paslaptį, tamsą, mirtį, gedulą, atmetimą, neapykantą ir pagiežą. Ši spalva skatina įsigilinti į pasąmonės siunčiamus signalus, geriau pažinti save. Tai taip pat reiškia meilės ir palaikymo trūkumą. Kartais gali reikšti ir teigiamus dalykus: didelį potencialą ir neatrastas galimybes. Tai tarsi švari ir tuščia lenta.

 

Jeigu nespalvotas sapnas yra gražus ir geras, tai gali reikšti užslėptą dvasingumą ir nepaprastas galias. Juodai baltas sapnas kaip sename televizoriuje skatina objektyviau įvertinti savo sprendimus. Sapnuojantis žmogus realiame gyvenime gali būti per daug nenuolaidus ir nepalenkiamas. Jis turėtų atrasti pusiausvyrą tarp priešingų dalykų, požiūrių ar minčių, atsižvelgti į kitų žmonių nuomonę. Juodai balti sapnai gali būti depresijos, liūdnos nuotaikos ženklas. Gali būti, kad tokio žmogaus gyvenime per mažai džiaugsmo.

 

2008 metais viename užsienio psichologijos žurnale buvo išspausdintas tyrimas, kuriame rašoma, kad žmonės, kurie užaugo žiūrėdami nespalvotą televiziją dažniau sapnuoja juodai baltus sapnus. Tie, kurie užaugo žiūrėdami spalvotą televiziją, dažniau regi įvairiaspalvius sapnus. Jaunesnės kartos žmonės dažniau sapnuoja spalvotus sapnus negu tie, kurie jau perkopę 55-erių metų slenkstį.

 

Ne visi psichologai sutinka su tuo, kad spalvotos televizijos atsiradimas galėjo turėti tokią didelę įtaką žmonių sapnams. O jeigu taip yra, kaip paaiškinti faktą, kodėl žmonės nepradėjo sapnuoti sapnų be garso, kai pasaulyje buvo populiarus nebylusis kinas? Iš tiesų žmonių mintys ir patirtys keičiasi su laiku, todėl ir keičiasi sapnai.

 

Sapnai atsiranda pasąmonėje. Sapnuose vykstančios istorijos užkoduoja informaciją apie problemas, kurios sprendžiamos pabudus. Senstant žmonės sapnuoja nebe tokius spalvingus ir ryškius sapnus, nes tokie sapnai aplanko, kai patiriamos labai stiprios emocijos. Galima sakyti, kad rutina nudažo mūsų sapnus pilkais atspalviais.

 

Spalvos daro poveikį sapnams. Tyrėjai mano, kad žmonės, kuriems gyvenime reikia dažnai susidurti su spalvomis, dažniau prisimena sapnavę spalvotus sapnus. Dailininkai, interjero dekoratoriai, dizaineriai ir vizualaus meno kūrėjai yra labiau linkę atsiminti spalvas sapnuose negu kiti žmonės. Dėl to kai kurie žmonės gali manyti, kad regėjo bespalvius sapnus, nors iš tikrųjų jie tiesiog neatkreipė dėmesio į jas ir todėl jų neprisimena.