Apelsinų eterinis aliejus turi iš tiesų unikalių savybių. Jis tinka jautrios ir celiulito pažeistos odos priežiūrai. Vasarą viena aktualiausių temų – kova su apelsino žievelę primenančia kojų oda. Kaip sakoma, nuo ko susirgai, tuo ir gydykis. Todėl apelsino žievelę primenančią odą rekomenduojama gydyti su apelsinais, ypač jų aliejumi.

 

celiulitas

Šių citrusinių vaisių aliejai būna skirtingų rūšių: apelsinų vaisių, žiedų (nerolio) ir lapų (petitgreinų) eteriniai aliejai. Apelsinų vaisių eterinis aliejus spaudžiamas šaltuoju būdu iš visų vaisių su žievele. Galutinis produktas – oranžinės, geltonos, kartais rusvos spalvos, šiek tiek drumstas skystis. Aliejus parduodamas išpilstytas į nedidelius tamsiai rudo ar mėlyno stiklo, saugančio nuo tiesioginės Saulės šviesos, buteliukus.

 

Nors apelsinų aliejus nėra labai brangus, tačiau jis padeda nuo daugelio negalavimų. Stiprus kvapas padeda nuo depresijos, akimirksniu pagerina nuotaiką, suteikia energijos ir mažina nuovargį, gerina regėjimą ir gydo bronchitą. Tiesiog 3 – 5 lašus įlašinti į aromatinę lempą.

 

Eterinis apelsinų aliejus turi priešuždegiminį poveikį, todėl gali padėti, jei kraujuoja dantenas, nuo periodontito. Tokiu atveju gali būti veiksminga profilaktinė priemonė: 250 ml vandens sumaišyti su lašu apelsinų eterinio aliejaus. Tirpalu skalauti burną kiekvieną dieną. Jei kraujuoja dantenos, bazinį aliejų (pavyzdžiui, alyvuogių) sumaišyti su keliai lašais apelsinų vaisių eterinio aliejaus ir šiuo mišiniu tepti pažeistas vietas.

 

Be to, apelsinų vaisių eterinis aliejus padeda mesti svorį, normalizuoja angliavandenių ir riebalų apykaitos procesus. Organizmą stiprina ir valo vonia arba pirtis su šiuo aliejumi. Pavyzdžiui, pirtyje ant akmenų ir lentų užpilti mišinio (3 lašai eterinio aliejaus ir 10 ml vandens).

 

Apelsinų eterinis aliejus dažna veido, kūno odos ir plaukų priežiūros priemonių dalis. Tai labai geras antiseptikas. Aliejuje esančios medžiagos mažina uždegimą, maitiną ir puoselėja odą, gerina kraujotaką, šalina nuospaudas, gydo šiurkščią odą. Eteriniu aliejumi galima praturtinti įprastus šampūnus, kremus ir kitas kosmetines priemones. Į 10 ml priemones įpilti 5 eterinio aliejaus lašus.

 

Vonia pavargusiai odai: su emulsikliu (druska arba pienu) sumaišyti po lašą apelsinų, sandalmedžio ir tikrojo margainio eterinių aliejų. Mišinį supilti į šilto vandens (jokiu būdu ne karšto) vonią.

 

Nuo vegetacinės kraujagyslių distonijos gali padėti aliejaus masažas arba vonia (įpilti du lašus apelsinų, pipirmėčių aliejaus ir lašą muskato riešutų aliejaus).

 

Celiulitą mažinanti vonia. Porą lašų eterinio aliejaus sumaišyti su emulsikliu (druska arba pienu) ir supilti į šilto vandens vonią. Siekiant geriausių rezultatų, tokioje vonioje maudytis reguliariai.

 

Masažas su apelsino vaisių ir kitais eteriniais aliejais. 30 ml bazinio aliejaus (pavyzdžiui, migdolų) sumaišyti su trimis lašais eglių, apelsinų, kvapiojo rožmedžio eteriniais aliejais. Šis masažinis aliejus tinkamas normaliai ir jautriai odai. Celiulitą gali įveikti ir paprasčiausias masažas su bet kokiu baziniu aliejumi ir 6 – 10 apelsinų eterinio aliejaus.