Mūsų laikais dažnas nesistengia išsaugoti santuokos dėl įvairiausių priežasčių, bet ir nevengia tuoktis antrą kartą. Taip sukuriamos mišrios šeimos, į kurias ateina ir vaikai iš buvusių santuokų. Tokiu atveju retai reikalai iš karto klostosi sklandžiai. Nemažai vaikų priešinasi šeimoje vykstantiems pokyčiams, o suaugusieji dėl to smarkiai išgyvena.

 

Pasikeitimai

Nors pasikeitusi šeima reikalauja kiekvieno jos nario pastangų, dauguma naujai sukurtų šeimų, žinodamos savo tikslus ir turėdamos realių lūkesčių, sugeba įveikti kilusius nesklandumus ir laimingai gyvena kartu. Tam didelę reikšmę turi atviras bendravimas, pozityvus požiūris, abipusė pagarba bei meilė ir kantrybė.

 

Mišrios šeimos planavimas

Jūs ir jūsų antroji pusė nusprendėte kurti naują šeimą, į kurią ateis ir vaikai iš buvusių santuokų? Sveikiname. Tačiau atminkite, kad ateityje laukia ne tik maloni, bet ir iššūkių kupina patirtis. Gali prireikti nemažai laiko, kol jūsų naujoji šeima kartu jaustis jaukiai. Nors antrą kartą tuokdamiesi tėvai į naują šeimą žiūri su dideliu džiaugsmu ir gražiomis viltimis, jūsų ar jūsų partnerio vaikai gali nebūti taip džiugiai nusiteikę. Jie gali jausti netikrumą ir nesaugumą dėl artėjančių pokyčių, fakto, kad reikės gyventi su mažai pažįstamais žmonėmis ir klausimo, kaip tai paveiks jų santykius su jumis. Siekdami kuo sėkmingesnės pradžios planuokite naująją šeimą gerokai prieš sudarant santuoką.

 

Mišrios šeimos pamatai

Išgyvenus skyrybas ir vėl užmezgus naujus santykius, pagunda kuo greičiau sukurti naują šeimą gali užgožti logiką. Neskubėkite, skirkite laiko tiek sau, tiek visiems kitiems būsimos šeimos nariams priprasti vienam prie kito bei prie naujos šeimos idėjos.

  • Per daug pokyčių vienu metu vaikus išmuša iš vėžių. Naujai kuriama mišri šeima turi didžiausias sėkmės galimybes, kai santuoka sudaroma praėjus ne mažiau kaip dvejiems metams po skyrybų. Taigi neskubėkite!
  • Nesitikėkite pamilti partnerio vaikų per vieną naktį. Pažinkite juos. Meilei ir susižavėjimui ateiti reikia laiko ir pastangų.
  • Išbandykite šeimyninį gyvenimą jam neprasidėjus. Vesdamiesi vaikus į zoologijos sodą ar pramogų parką, žinoma, smagiai praleisite laiką, tačiau tai neatspindi realaus kasdienio gyvenimo. Išbandykite vienas kitą paprastose kasdienėse situacijose.
  • Susitarkite iš anksto dėl vaikų auklėjimo. Pasikalbėkite su naujuoju partneriu apie tai, koks auklėjimo būdas jums yra priimtinas, kokio vaidmens tikitės iš jo sukūrus šeimą, nes tai dažnai būna netikėta konfliktų ir nesusipratimų priežastis.
  • Jokių ultimatumų. Jūsų vaikai arba naujasis partneris gali elgtis taip, lyg turėtumėte rinktis – užkirskite tam kelią aiškiai pasakydami, kad jums visi jie svarbūs.
  • Pagarba. Negalite priversti žmonių pamėgti vienas kito, tačiau galite reikalauti, kad jie elgtųsi pagarbiai.
  • Lūkesčiai. Jūs galite skirti laiko, energijos, meilės ir dėmesio savo naujojo partnerio vaikams, tačiau nesitikėkite, kad šie iš karto atsilieps tuo pačiu. Priimkite tai kaip tam tikrą investiciją į ateitį, kuri atsipirks vėliau.
 

Vaikai, jausdami deramą paramą, pamažu pripras prie naujos šeimos. Jūsų darbas yra atvirai bendrauti, tenkinti jų saugumo poreikius ir duoti laiko priimti naujus pokyčius.

 

Kas lemia naujos mišrios šeimos sėkmę?

Jei bandysite kurti naująją šeimą remdamiesi pirmosios santuokos pavyzdžiu, greičiausiai visi šeimos nariai sumiš, pasimes bei nusivils. Į antrąją santuoką ateinate nebe vieni, o su vaikais, su skaudžiomis patirtimis ir išgyvenimais, todėl nesitikėkite, kad viskas bus taip pat, kaip pirmąjį kartą. Štai dalykai, kurie gali lemti naujos mišrios šeimos sėkmę.

  • Tvirta santuoka. Antrą kartą kuriant šeimą sunkiau išlaikyti romantiškus santykius, nes jūs negalite dviese išgyventi adaptacinio periodo, kuris paprastai leidžia apsišlifuoti jaunavedžiams prieš nusprendžiant susilaukti vaikų – dabar vaikai iš karto su jumis ateina kurti šeimos. Taigi jūs turite dvigubai sunkesnę užduotį – puoselėti tarpusavio meilę ir nepamiršti būti gerais tėvais.
  • Mandagumas. Jei visi šeimos nariai sugeba padoriai ir mandagiai elgtis vieni su kitais, vieni kitų neignoruoja, neskaudina kito ir nevengia bendrauti, jūs esate teisingame kelyje.
  • Pagarba. Pagarbiai turi elgtis ne tik vaikai su suaugusiaisiais. Pagarbą lemia ne amžius, o tai, kad dabar jūs visi esate vienos šeimos nariai.
  • Poreikiai. Naujosios šeimos nariai gali išgyventi skirtingas jų amžiaus vystymosi laikotarpiui būdingas fazes, pavyzdžiui, trimečio krizę, paauglystę ir pan., kurias lydi skirtingi poreikiai. Labai svarbu, kad į tai būtų atsižvelgta su deramu supratingumu.
  • Erdvė augti. Bėgant metams naujosios šeimos nariai susigyvena ir netrunka pastebėti, kiek daug vienas iš kito išmoko bei pasijuto artimesni. Turėkite kantrybės laukti!

 

Įdomūs faktai

  • 54 % išsiskyrusių moterų antrą kartą išteka per penkerius metus, o 75 % – per dešimt metų.
  • 15 % antrųjų santuokų nutraukiamos po trejų metų ir beveik ketvirtis – po penkerių.
  • Didesnes pajamas gaunančios moterys dažniau išteka antrą kartą negu mažiau uždirbančiosios.
  • Daug sėkmingesnės ir ilgiau trunkančios tos antrosios santuokos, kuriose gyvenama be vaikų.