Kai vargina lėtinės ligos ir skausmas tampa nuolatiniu gyvenimo palydovu, žmonės pradeda ieškoti būdų, kurie padėtų pasijusti geriau. Akupunktūra – vienas iš tokių būdų. Nesusidūrusiems su tradicine kinų medicina gali būti sunku suprasti, kaip adatos gali pagydyti migreną, hormonų pusiausvyros sutrikimus ir kt.

 

akupunktūra

Akupunktūra egzistuoja jau tūkstančius metų. Seanso metu adatėlės naudojamos stimuliuoti tam tikrus aktyvius kūno taškus, išsidėsčiusius palei meridianų linijas. Manoma, kad tai skatina įvairių, skirtingų organizmo sistemų gijimą. Akupunktūra sėkmingai taikoma gydyti ir mažinti skausmą, potrauminio streso sindromą, artritą, lėtinį stresą, priklausomybes, nemigą, migreną, virškinimo sutrikimus ir t. t. Tačiau kaip iš tikrųjų veikia akupunktūra iki šiol nėra tiksliai žinoma. Štai 4 dažniausiai pateikiamos hipotezės, kaip akupunktūra padeda atkurti organizmo energijos pusiausvyrą.

 

4 būdai, kaip veikia akupunktūra:

 
  • Atblokuoja energijos tėkmę. Rytų medicinoje sakoma, kad akupunktūra padeda panaikinti energijos blokus organizme. Či energija teka per vadinamąsias meridianų linijas kūne. Akupunktūra mažina užgulimą ir stagnaciją, padeda nekliudomai tekėti energiją. Nuo to ir priklauso gera kūno sveikata.
 
  • Placebo efektas. Vakarų gydytojai yra įsitikinę, kad akupunktūra veikia kaip placebas – dėl saviįtaigos. Tiesa tai ar ne, smegenys iš tikrųjų yra galingas mechanizmas, padedantis išgydyti. Jeigu akupunktūra gali suaktyvinti kūno energiją ir pagydyti, tai kas tame yra blogo? Nereikėtų nuvertinti placebo efekto. Kai kuriems žmonėms jis gali būti iš tikrųjų veiksmingas.
 
  • Stimuliuoja kūno gydomąsias galias. Kai kurie žmonės tiki, kad nervų stimuliavimas su plonomis adatomis suaktyvina kūno gijimo procesus. Smegenys siunčia signalus į tą vietą, kur nustatomi pažeidimai. Įsmeigus adatą į odą suaktyvėja hormonų išsiskyrimas, kurie skatina atkreipti dėmesį į svarbias, bet apleistas kūno vietas ir įspėja smegenis, kad jam būtina „išvalyti“. Be to, daugelį žmonių akupunktūros procedūros ramina ir sumažina stresą, o kūnas geriau gyja ramybės būsenoje.
 
  • Atpalaiduoja jungiamąjį audinį. Jungiamasis audinys yra reikalingas, kad kūnas galėtų tinkamai funkcionuoti. Kai kūnas serga, jungiamasis audinys tampa kietas, nelankstus, sustorėjęs ir dažnai sukelia skausmą, uždegimus ir skatina infekcijų atsiradimą. Badymas adatėlėmis padeda išjudinti ir suaktyvinti jungiamąjį audinį, kad vėl atsistatytų normalios kūno funkcijos.