Visą savaitę legendinės grupės „Dinamika“ vokalistė Viktorija Mauručaitė praleido Vilniaus moterų krizių centre, kuriame rūpinosi penkiais savo bendravardės, likimo nuskriaustos ir po 8-erių košmariškų bendro gyvenimo metų nuo smurtaujančio sugyventinio pabėgusios 33-ejų Viktorijos vaikais.

 

maldeikiene

 

Šį iššūkį dainininkė priėmė dalyvaudama ekonomistės Aušros Maldeikienės vedamame BTV projekte „Išgyvenk, jei gali“, kuriame jai teko ne tik pasirūpinti vaikais, bet ir savo kailiu patirti, ką reiškia gyvenimas krizių centre: mažai privatumo, griežtos taisyklės ir nuolatinė socialinių darbuotojų priežiūra – tai kaina, kurią moterims tenka mokėti vardan savo ir savo vaikų saugumo.

 

maurucaite-Viktorija

 

Šilto ir šalto savo gyvenime mačiusi ir dvi dukras turinti žinoma moteris sakė, kad sunkiausia jai buvo spėti su itin greitu daugiavaikės mamos gyvenimo tempu. Jau pirmosiomis dienomis išleidusi didžiąją pinigų dalį vien būtiniausiems produktams ir savaitės viduryje jau susidūrė su sunkumas: „Kai turi vieną, du vaikus – viskas paprasčiau, bet kai vaikų yra penki – tai ir problemos penkiagubėja“, – guodėsi dainininkė.

 

maurucaite-Viktorija2

 

„Turime problemą, kai pripirkta nereikalingų daiktų, o reikalingiems dalykams – jau nebeužtenka. Kodėl taip nutinka? Ypač, kai pinigų nėra daug, reikia turėti bent šiokį tokį planelį“, – situaciją komentavo ekonomistė A. Maldeikienė.

 

Vis dėlto labiausiai ekonomistę sukrėtė tikrosios vaikų mamos Viktorijos poelgis, kai ji, paskatinta savo buvusio sugyventinio, pasiėmė greitąją paskolą: „Meilė yra geras dalykas, bet meilė turi pirmiausia egzistuoti galvoje, o tik po to širdyje. Visada reikia mylėti galvojant. Man išties labai gaila Viktorijos, kad ji taip padarė ir dabar ji turi kentėti. 20 eurų – ne tokie maži pinigai. Tai yra batukai vienam vaikučiui, kitam vaikučiui, o jie atitenka greitųjų paskolų bendrovei dėl to, kad tiesiog nenorėjai konflikto“.

 

Ar pavyks dainininkei V. Mauručaitei išspręsti jai kilusius sunkumus ir susidoroti su A. Maldeikienės mestu iššūkiu? Ką reiškia gyventi moterų krizių centre ir kiek jėgų iš tikrųjų reikia, kad pasirūpintum penkiais vaikais? Visi atsakymai ir naudingi A. Maldeikienės komentarai laidoje „Išgyvenk, jei gali“ jau šį trečiadienio vakarą 20 val. per BTV.