Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Teodoras Ruzveltas yra pasakęs: „Palyginimas yra džiaugsmo vagis“. Daugelis žmonių nugyvena visą gyvenimą, nuolatos save lygindami su kitais. Iš pradžių tai pasireiškia mokykloje ir sporte. Vėliau su kitais lyginame savo karjeros pasiekimus, statusą, pajamų, namų dydį ir sėkmę plačiąja prasme.

 

unikalumas

Geresnių visada atsiranda. Visada kažkam geriau sekasi daryti karjerą, kurti asmeninius santykius, auginti vaikus. Visada atsiranda gražesnių, lieknesnių pora kilogramų, turinčių mažiau raukšlių ar kitų odos trūkumų. Tokie gyvenimo dėsniai. Priežasčių lyginti save su kitais nuolatos atsiranda, tačiau pagundai tai daryti nereikėtų pasiduoti. Kartą pradėjus save lyginti su kitais, vėliau gali būti labai sunku sustoti.

 

Labai žmogiška savybė save lyginti su kitais. Tokių žmonių, kurie bent retkarčiais pagalvoja, kad štai kažkas vėl geriau pasisekė ne man, yra daugybė. Galbūt net būtų galima teigti, kad visi mes iš dalies esame tokie. Tačiau tai nereiškia, kad su tuo reikia susitaikyti ir toliau pavydėti bei lyginti save su kitais. Nuolatinis savęs lyginimas su kitais kenkia pačiam asmeniui ir atima iš jo gyvenimo džiaugsmą.

 

9 priežastys, kodėl reikėtų nustoti save lyginti su kitais:

 
  • Palyginimai visada būna nesąžiningi. Paprastai mes lyginame pačius blogiausius savo gyvenimo aspektus, savybes su pačiais geriausiais kitų žmonių gyvenimo aspektais, savybėmis.
 
  • Norint atlikti palyginimą, reikia žinoti matą, pagal kurį reikėtų lyginti. Tačiau net ir vaikui aišku, kad ne kiekvieną gerą dalyką galima išmatuoti ir įvertinti.
 
  • Nuolatinis savęs lyginimas su kitais atima daug brangaus laiko. Kiekvieną dieną kiekvienas iš mūsų turi 86400 sekundes. Net jeigu per dieną išnaudojate bent vieną sekundę lygindami save su kitais, tai yra per daug. Savo laisvą laiką verčiau skirti malonesnei ir naudingesnei veiklai.
 
  • Jūs esate per daug unikalus, kad galėtumėte sąžiningai save lyginti su kitais. Jūsų talentai ir gabumai, vertė, sėkmė ir indėlis žmonijai yra unikalus. Jie neturėtų būti lyginami su kitais.
 
  • Lygindami save su kitais nieko negaunate, bet daug prarandate. Pavyzdžiui savo orumą, išdidumą ir aistrą gyvenimui bei tam, ką darote.
 
  • Pradėjus save lyginti su kitais patenkama tarsi į užburtą ratą: visada atsiranda tokių, su kuriais norisi lygintis. Pomėgis save lyginti su kitais neleidžia pasiekti sėkmę, kokią galėtumėte turėti. Visada atsiras kažkas, kas atitrauks jūsų dėmesį nuo darbų ir tikslų, todėl ir rezultatai nebus džiuginantys.
 
  • Savęs lyginimas su kitais skatina sukoncentruoti dėmesį į netinkamus asmenis. Vienintelis gyvenimas, kurį galite kontroliuoti, priklauso jums. Jei nuolatos save lyginame su kitais, tai tik tuščiai švaistome savo brangų laiką, skirdami dėmesį kitų žmonių, o ne savo pačių, gyvenimams.
 
  • Nuolatinis savęs lyginimas su kitais ilgainiui sukelia apmaudą ir pyktį. Nuolatinis lyginimas sukelia pyktį ir dėlto, kad nesiseka patiems, tie dėlto, kad kitiems sekasi geriau.
 
  • Nuolatinis savęs lyginimas su kitais atima gyvenimo džiaugsmą. Tokie palyginimai nėra niekam naudingi, jie nesuteikia prasmės gyvenimui, nepadeda įgyvendinti tikslų ar paprasčiausiai būti laimingiems. Nuolatiniai palyginimai tik blaško dėmesį.