Kalėdų laikotarpį primena ne tik tradicinė, žaisliukais papuošta eglutė, bet ir nepaprastai gražus kambarinis augalas, puošniais, skaisčiais raudonais, nors gali būti ir šviesesnių atspalvių, lapais, kuris simboliškai vadinamas Kalėdų žvaigžde. Iš tikrųjų Kalėdų žvaigždė – tai puošniausioji karpažolė arba puansetija. Atrodo, kad pakanka vazonėlį su puansetija pastatyti namuose, prie lango, ir kalėdinė laukimo nuotaika bus garantuota. Daugeliui tikriausiai kyla klausimas, kaip šias gražuoles prižiūrėti, kad akis džiugintų kuo ilgiau. Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio! Sudėtingiausia yra priversti puansetiją žydėti antrą kartą kambario sąlygomis, bet net ir tai įmanoma, jei yra toks noras.

 

augalai

9 patarimai, kaip prižiūrėti Kalėdų žvaigždę:

 
  • Išsirinkti sveiką augalą. Kambarinio augalo lapai turi būti tamsiai žali, jų turi būti daug. Rinktis augalą, kuris atrodo ryškiausias, nes namie jis netaps ryškesnis, nebent pritaikytumėte jam specialų apšvietimą. Žiedai tarp spalvingų pažiedlapių turi būti smulkūs ir ryškūs. Apžiūrėti, kad nebūtų vabzdžių ir jokių dėmių ant lapų.
 
  • Laikyti tinkamoje šviesoje. Puansetijos mėgsta tiesioginę, ryškią saulės šviesą, kurioje atsiranda ryškios spalvos, augalui augant. Tačiau, kai Kalėdų žvaigždė pražysta, pažiedlapių spalvos nebesikeičia, todėl galima laikyti ir netiesioginėje šviesoje. Dažniausiai daugiausiai šviesos būna virtuvėje, o mažiausiai – miegamajame ir svetainėje, todėl tokiu atveju virtuvė – tinkamiausia vieta puansetijoms.
 
  • Neperlaistyti ir neperdžiovinti. Žemė, kurioje auga Kalėdų žvaigždė, turi būti tolygiai drėgna. Vanduo neturi užsistovėti lėkštelėje po vazonu. Laikant kambaryje, užtenka laistyti 2 – 3 kartus per savaitę. Rečiau laistyti, kai baigiasi žydėjimas.
 
  • Nustatyti tinkamą temperatūrą ir drėgmės lygį. Puansetijoms geriausiai auga, kai palaikoma 16 – 21° C, kai labai jau yra pakankamai ryškūs. Kambarinius augalus reikia saugoti nuo menkiausio šalčio, šalnų ir skersvėjų. Vengti laikyti vietose, kuriose labai sausa ir karšta, pavyzdžiui, prie židinio ir radiatorių.  Geriausiai veši, jei yra kasdien laistomos ir laikomos šiltoje patalpoje.
 
  • Tręšti ir pasirinkti tinkamą žemę. Žydėjimo metu puansetijas rekomenduojama tręšti kas 2 – 3 savaites vandenyje tirpiomis arba skystomis trąšomis, atskiestomis taip, kaip nurodyta etiketėje. Trąšų kiekį sumažinti, pasibaigus žydėjimui. Geriausiai auga žemėje, sudarytoje durpių pagrindu.
 
  • Persodinti puansetijas. Žydėjimo metu persodinti nerekomenduojama. Auginant kambaryje persodinti reikėtų kas 3 – 4 mėnesius.
 
  • Pražydinti iš naujo. Puansetija gali žydėti daugiau nei vieną sezoną, bet namų sąlygomis tai padaryti yra gana sudėtinga, nes reikia laikytis tam tikro cikliškumo, kada tiksliai laikyti augalą šviesoje, o kada – tamsoje.
 
  • Prižiūrėti kasdien. Retkarčiais puansetijas rekomenduojama apipurkšti vandeniu, kad lapai atrodytų sveikesni ir gražesni. Vengti naudoti priemones, skirtas užtikrinti lapų blizgėjimą (skatina lapų rudavimą). Nukirpti pageltusius lapus.
 
  • Dauginti. Puansetijas galima dauginti, nupjautus ūglius, sodinant į žemę nuo liepos vidurio iki rugpjūčio pabaigos.