Yra žmonių, kurie spinduliuoja tokį nepaaiškinamą magnetizmą, kad visi nori būti šalia jų. Aplinkiniai trokšta būti tokie, kaip jie, nori pelnyti jų palankumą, pripažinimą ir draugystę. Įdomiausia, kad tai nepriklauso nuo to žmogaus išvaizdos. Visa tai lemia tas magiškas žodis – charizma.

 

charizma

9 patarimai, kaip pritraukti žmones į savo gyvenimą:

 
  • Susikurti individualų įvaizdį. Reikės susikurti unikalų įvaizdį. Kiekviena detalė turi būti unikali. Originalus įvaizdis turėtų tapti jūsų vizitine kortele, dėl kurio jus atpažintų net nepažįsti asmenys. Tačiau tai nereiškia, kad būtina būti labai gražiu. Skamba keistai, tačiau unikalumas gali būti tai, kas jumyse yra bjauraus ir pažeidžiamo. Bet kokie jūsų unikalūs bruožai (eisena, gestai, veido išraiška, intonacija, bendravimo stilius ar aprangos detalė) gali padaryti išskirtiniu, rašo brightside.me. Štai keletas žymių žmonių pavyzdžių ir kokias asociacijas jie kelia: Charlie Chaplinas – ūsai, kostiumas, lazdelė; Tilda Swinton – aseksualumas, jokio makiažo; Winstonas Churchillis – apkūnumas, cigarai; Josifas Stalinas – ūsai, pypkė, akcentas; Adolfas Hitleris – originali ūsų forma, balso intonacija; Dita von Teese – 40-ųjų įvaizdis, ryškiai raudoni lūpų dažai; Marilyn Monroe – plaukų spalva, apgamas; Salvadoras Dali – ūsai, veido išraiškos.
 
  • Turėti didelę svajonę. Kad žmonės norėtų būti šalia jūsų ir vertintų jus kaip iš tiesų unikalią asmenybę, reikia turėti egzistencijos priežastį. Ambicijos, tikslai, noras pakeisti kažką pasaulyje, kovojimas už kažką. Žmogus be svajonės yra kaip knyga be idėjos. Kodėl kas nors turėtų norėti ją perskaityti?
 
  • Pasitikėti savimi. Norint būti charizmatišku, reikia pasitikėti savimi. Drąsiai priimti sprendimus, pasitikėti tik savimi, nelaukti pagalbos iš šalies ir paaiškinti savo idėjas kitiems taip, kad jie galėtų suprasti. Žmonės, esantys aplinkui, gali pajausti jūsų pasitikėjimą ne tik iš jūsų elgesio, bet ir iš kalbos. Geriau vengti tokių frazių: „Spėju, tikiuosi, manau, gal, turbūt“.
 
  • Nesiskųsti. Ar jūs patys žavėtumėtės ir norėtumėte būti kaip tas žmogus, kuris nuolatos viskuo skundžiasi? Žinoma, ne. Charizmatiški žmonės mąsto pozityviai. Jie vengia kritikos, skeptiškumo ir negatyvių temų. Net jei jūsų gyvenime ne viskas yra gerai, pokalbį pradėkite nuo dalykų, kurie būtų malonūs tiek asmeniškai jums, tiek jūsų klausytojams.
 
  • Naudoti kūno kalbą. Jūsų elgesys turėtų rodyti pasitikėjimą savimi: nesikūprinti, negrąžyti rankų, stengtis dažniau šypsotis, žiūrėti į pašnekovo akis ir vengti pozų, kurios siųstų signalą kitiems, kad norite nuo visų atsiriboti.
 
  • Tapti puikiu istorijų pasakotoju. Daug žmonių tiki, gebėjimas kiekvieną istoriją papasakoti įdomiai yra talentas. To galima išmokti. Tiesiog kalbėti reikia, jaučiant pasitikėjimą savimi. Naudoti humorą, saviironiją, nebijoti pasijuokti iš savęs. Nepamiršti kūno kalbos, būti emocingiems ir išlikti pozityviems. Nesijaudinti, jei ne kiekvieną istoriją pavyksta papasakoti taip, kaip norisi. Pasakoti asmenines istorijas. Išgirdę kažką įdomaus, žmonės pradės jomis dalytis su kitais.
 
  • Nežiūrėti pro šalį. Kalbant su kitu žmogumi visada žiūrėti pašnekovui į akis. Kartais vienas veriantis žvilgsnis gali pasakyti daugiau negu tūkstančiais žodžių. Akių kontaktas parodo, kad jūs klausotės pašnekovo, suprantate jį ir pripažįstate kaip žmogų. Kalbėdami su kuo nors renginyje stenkitės, kad jūsų dėmesio neblaškytų pašaliniai daiktai. Nežiūrėkite į mobilųjį telefoną ar minią, nes pašnekovui gali pasirodyti, kad nuobodžiaujate arba akimis ieškote geresnio kandidato pokalbiui.
 
  • Išmokti klausytis kitų. Nelaikyti savęs pačiu svarbiausiu pasaulyje žmogumi. Nuoširdus domėjimasis kitais padeda pelnyti kitų žmonių palankumą. Neveltui sakoma, kad mokėjimas klausytis yra menas. Žinoma, nėra įmanoma atsiminti viską, ką sako pašnekovas, tačiau reikėtų pasistengti bent jau prisiminti vardą. Kad tai būtų lengviau, kai žmogus prisistato, pakartokite jo vardą: „Tomai, malonu susipažinti“. Jeigu norite, kad kiti žmonės atsimintų jūsų vardą naudokite tą pačią gudrybę: „Sveiki, aš – Agnė. Agnė Kazlauskaitė“.
 
  • Pasinaudoti veidrodiniu efektu. Tai vienas lengviausių būdų, paskatinti aplinkinius jus mėgti. Reikia kartoti pašnekovų veido išraiškas, intonacijas ir gestus. Žmonės labai narciziškos būtybės, todėl jiems patinka, kai kažkas jų veiksmus atkartoja.