Artėjant didžiausioms metų šventėms, daugelis biurų organizuoja kalėdinius vakarėlius. Vieniems tai smagi proga pabendrauti su kolegomis kitomis temomis negu darbas, o kitiems – tai lyg danties rovimo procedūra odontologo kabinete. Per kalėdinį darbo vakarėlį galima gerai jaustis ir puikiai praleisti laiką. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti.

 

9 patarimai, kaip gerai jaustis per kalėdinį darbo vakarėlį:

 

vakarėlis

  • Saikingai vartoti alkoholinius gėrimus. Dažniausiai problemų per darbo vakarėlius kyla dėl nesaikingo alkoholio vartojimo. Reikėtų neprarasti budrumo ir žinoti, kada laikas sustoti. Negerti alkoholinių gėrimų tuščiu skrandžiu. Gerti daug vandens ir nealkoholinių, gaiviųjų gėrimų. Vengti stipraus alkoholio. Gerti lėtai.
 
  • Vengti atviro flirto. Per kalėdinį darbo vakarėlį tikrai ne laikas prisipažinti kolegai, kad puoselėjate jam šiltus jausmus. Per daug paatviravus, gresia būti atstumtiems, pažemintiems arba net apkaltintiems seksualiniu priekabiavimu. Jeigu nenorite tapti pagrindiniu darbo apkalbų objektu, venkite vienos nakties nuotykių per darbo vakarėlius.
 
  • Tinkamai apsirengti. Renkantis aprangą reikėtų nepamiršti, kad būsite šalia kitų bendradarbių ir viršininkų. Todėl apranga turėtų būti tokia, kad gerai jaustumėtės. Reikėtų vengti per daug seksualinių drabužių. Tokia apranga labiau tinka naktiniams klubams, bet ne darbo vakarėliams. Geriausia rengtis tai, ką vilkėtumėte ir darbe. Aprangą galima papuošti viena kita šventine detale. Pavyzdžiui, aprangą galima pagyvinti ryškiaspalviais aukštakulniais arba linksmu kaklaraiščiu.
 
  • Stengtis pabendrauti su kuo daugiau žmonių. Turėti draugų darbe gali būti naudinga. Tyrimai net rodo, kad tokios draugystės net skatina produktyvumą. Tačiau tai nereiškia, kad reikia visą vakarėlį praleisti bendraujant tik su artimais žmonėmis. Reikėtų išnaudoti progą pabendrauti su kitais kolegomis, sustiprinti ryšius ir pagerinti savo įvaizdį.
 
  • Nekalbėti apie darbą. Vakarėlio esmė – linksmai praleisti laiką ir, nors trumpam, pamiršti visus rūpesčius ir nesutarimus. Čia tikrai ne vieta aptarinėti paskutinį darbo projektą. Darbą reikėtų pasistengti pamiršti ir porai valandų praleisti smagiai bendraujant ir kitaip leidžiant laiką. Tai puiki proga parodyti kolegoms, kad nesate nuoboda, bet turite ir ką įdomaus papasakoti. Kitaip tariant, darbo vakarėliai padeda atskleisti kitas asmenybes puses.
 
  • Susitarti su artimesniu kolega, kad prižiūrėsite vienas kitą. Vakarėlio metu visada viena akimi stebėkite vienas kitą ir pasakykite, kada laikas susirinkti savo daiktus ir grįžti namo.
 
  • Išlikti solidiems. Net jei per kalėdinį darbo vakarėlį galima atsipalaiduoti, niekada reikėtų nepamiršti gerų manierų ir elgesio taisyklių. Reikėtų vengti anekdotų, kurie gali įžeisti šalia esančius žmones, keiksmažodžių ir pan.
 
  • Nepersivalgyti. Nereikėtų viso vakaro praleisti prie gausiai vaišėmis nukrautų stalų. Reikėtų nepamiršti, kad vakarėlio pagrindinis tikslas yra bendravimas. Todėl nereikėtų pradėti vaišintis nepersimetus bent keliais žodžiais su bendradarbiais.
 
  • Linksmai praleisti laiką, neprarandant orumo ir išliekant profesionaliems, per kalėdinį darbo vakarėlį tikrai yra įmanoma. Reikėtų nebijoti šiek tiek atsipalaiduoti, pakalbėti su kolegomis kitomis negu darbinėmis temomis ir pažinti juos kitame, laisvesniame kontekste. Tačiau valgant, geriant ir linksminantis nepamiršti gerų manierų.