Įvairūs stalo žaidimai iki šiol yra vienas mėgstamiausių užsiėmimų ne tik tarp vaikų, bet ir suaugusiųjų. Teigiama, kad juos žaisti yra ne tik smagu, bet ir naudinga. Tai puikus būdas praleisti daugiau laiko su šeima. Stalo žaidimai gerina atmintį ir pažintinius gebėjimus, mažina kraujo spaudimą ir psichinių ligų riziką, pagreitina reakciją, sumažina stresą, skatina vaiko raidą, stiprina imuninę sistemą. Tokia veikla yra kaip terapija, padedanti greičiau atsigauti ir pasveikti po įvairių emocinių traumų.

 

9 įdomūs faktai apie stalo žaidimus: 

 

žaidimai

  • Žodžių žaidimą „Scrabble“ 1948 metais sukūrė darbą praradęs architektas. Šis žaidimas neretai naudojamas mokyklų programose kaip papildoma, lavinanti priemonė. Šis žaidimas padeda praturtinti žodyną, pagerina rašybos ir matematikos žinias. Įdomus faktas: anglų kalboje yra 84 žodžiai, kuriuose yra raidė „Q“ be „U“.
 
  • Monopolis – tai klasikinis žaidimas apie pinigus, nuosavybę ir nekilnojamojo turto galią. 1934 metais sukurtas žaidimas. Stalo žaidimas turi 1240 skirtingų versijų. II pasaulinio karo metu buvo pagamintas „Monopolio“ „specialus leidimas“, kuris padėjo karo belaisviams pabėgti iš kalėjimo, naudojantis paslėptais žemėlapiais, kompasais ir kitais žaidimo įrankiais. Ilgiausiai „Monopolio“ žaidimo trukmė – lygiai 70 dienų.
 
  • Kortų kaladėje gali būti daugiau kombinacijų negu yra žvaigždžių Paukščių take. Paukščių take žvaigždžių yra apie 400 milijardų.
 
  • Vaizdo žaidimai pagerina gydytojų įgūdžius. Gydytojai, kurie atlieka laparoskopines operacijas, per kurias atliekamas nedidelis pjūvis ir į žmogaus kūną įstatomos vaizdo kameros, turėjo geresnę koordinaciją, jeigu bent tris valandas per savaitę žaidė vaizdo žaidimus. Remiantis 2003 metų tyrimu, žaidimus mėgstantys chirurgai padarydavo 37 % mažiau klaidų ir dirbo 27 % greičiau negu tie, kurie tokio pomėgio neturėjo.
 
  • Vienas stalo žaidimas išprovokavo keistą nelaimingą atsitikimą. 2010 metų balandžio 20 dieną „British Petroleum“ naftos platforma „Deepwater Horizon“ sprogo Meksikos įlankoje, pražudė 11 žmonių ir bendrovei kainavo 40 milijardų dolerių. 1973 metais išleido žaidimą „BP Offshore Oil Strike“, kuriame žaidėjai turėdavo surinkti 120 milijonų dolerių pelną. Išgalvota platforma taip pat galėjo sprogti, kaip po 37-erių metų ir nutiko.
 
  • Vaizdo žaidimai paskatino įvesti komendanto valandą. Laikas žaidimams tapo labai brangus, kai 2011 metais Pietų Korėjoje buvo išleistas vadinamasis „Išjungimo įstatymas“. Pagal įstatymą vaikams iki 16 metų ir jaunesniems žaisti vaizdo žaidimus tapo nelegalu nuo vidurnakčio iki 6 ryto. Valstybė šiuo paros metu blokuodavo internetinių žaidimų žaidėjus, priklausančius šiai amžiaus grupei. Buvo manoma, kad tai paskatins vaikus eiti anksčiau miegoti.
 
  • „Laivų mūšis“ – vienas pirmųjų žaidimų, pagal kurį buvo sukurtas kompiuterinis žaidimas (1979 m.).
 
  • Stalo žaidimo „Jenga“ pavadinimas kilo iš suahilių kalbos ir reiškia „Statyti“.
 
  • „The Game of Life“ arba lietuviškai „Gyvenimo žaidimas“ buvo sukurtas 1860 metais ir vis dar tebėra populiarus. Modernesnė versija buvo pradėta platinti 1960 metais.