Ne visi žmonės gimsta labai gražūs. Laimei, seksualinis patrauklumas priklauso ne tik nuo veido bruožų, kojų ilgio ir plaukų purumo. Tikriausiai todėl net gražiausi pasaulyje asmenys gali būti nepatrauklūs. Jokia paslaptis, kad seksualinis patrauklumas yra gana sudėtinga psichologinė sąvoka. Jį sudaro bent dar keli esminiai komponentai.

 

"seksualinis patrauklumas"

Fizinis grožis yra tik vienas iš keturių elementų, nuo kurio priklauso žmogaus patrauklumas. Kokie tie likę 3? Šie 4 elementai apima visą seksualinio patrauklumo esmę, o toliau pateikiami 5 – tai tik detalės. Tačiau ir į jas verta atkreipti dėmesį.

 

4 pagrindiniai elementai, nuo kurių priklauso seksualinis patrauklumas:

 
  • Statinis patrauklumas. Tai yra prigimtinė išvaizda – veido forma, išoriniai bruožai, kūno tipas. Fizinė išvaizda gali keistis su amžiumi, patyrus traumą, po chirurginių operacijų. Tačiau iš esmės fizinis patrauklumas yra duotas arba neduotas mums gimstant ir nelabai ką galima pakeisti.
 
  • Dinaminis patrauklumas. Bitlų gitaristas ir vokalistas George’as Harrisonas yra dainavęs apie tai, kad yra kažkas ypatinga, kaip ji (jis) juda (angl. „Something in the way she / he moves“). Tai vadinamasis dinaminis patrauklumas. Jį sudaro žmogaus emocijų išraiškos bei vidinė asmenybė. Pozityvūs jausmai (šypsena veide, optimistiškas temperamentas, iškalbingos akys ir veido išraiškos) sudaro asmeninį dinaminį patrauklumą. Nuo šio elemento priklauso žmogaus charizma. Tikriausiai daugelis pažįsta žmonių, kurie pagal šiandien galiojančius standartus nėra laikomi gražuoliais, tačiau tai, kaip jie išreiškia (parodo) save, daro juos beprotiškai patrauklius ir seksualius. Taigi viskas priklauso nuo kūno kalbos.
 
  • Savęs pristatymas. Tai apima viską, ką gali kiekvienas žmogus padaryti, kad atrodytų fiziškai patrauklesnis: kūno priežiūra, makiažas, plaukų kirpimas ir šukuosena, aprangos stilius ir t. t. Kitaip tariant, tai patrauklumo faktorius, kai kas nors specialiai keičia savo išvaizdą, norėdamas atitikti grožio standartus ir būti fiziškai patrauklesnis.
 
  • Aplinkybės. Tai socialinės psichologijos dalis, kuri tiria, kaip viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Žmonėms patinka kiti asmenys, kurie yra panašūs į juos pačius. Žmonės yra linkę reaguoti į simpatiją. Todėl malonios ir naudingos patirtys padeda pamatyti partnerį patrauklesnį negu jis galbūt iš tikrųjų yra. Įvairūs tyrimai parodė, kad jaudinančios patirtys padeda pamatyti kitą žmogų kitomis akimis – jis taip pat pradeda atrodyti patrauklesnis ir labiau jaudinantis.
 

5 kiti elementai, nuo kurių priklauso seksualinis patrauklumas:

 
  • Kvapas. Ovuliacijos metu išsiskiria vieni galingiausių moteriškų hormonų – kopulinai. Jų kvapas nevalingai traukia vyrus. Įdomu, kad moterys renkasi partnerį, kurio kūno kvapas įspėja, kad jo imuninė sistema yra kitokia.
 
  • Balsas. Niujorko universitete buvo atliktas tyrimas, kuriame 10 vyrų reikėjo įvertinti 10 moterų balsų patrauklumą. Tarp jų buvo ir tų pačių moterų garso įrašų, tik įrašytų skirtingu menstruacijų ciklo metu. Per ovuliaciją moterų organizme padaugėja estrogeno, todėl jų balsas tampa aukštesnis. Vyrai buvo labiau linkę rinktis moteris, kurios kalbėjo aukštesniu balsu, nes pasąmonės lygmenyje tai asocijuojasi su moters vaisingumu.
 
  • Veido bruožai. Tiksliai pasakyti, kuo skiriasi gražus veidas nuo vidutiniško – sunku. Aberdyno universiteto Škotijoje psichologė dr. Lisa DeBruine sako, kad moterų veidai vyrams atrodo patrauklesni per ovuliaciją. Tada dailiosios lyties atstovės atrodo šiek tiek sveikesnės, o jų oda labiau švyti. Kitas patrauklumo veiksnys – veido simetrija. Veido ilgis turėtų būti 1,6 karto didesnis už plotį. Veido simetriją ir patrauklumą tyrinėja Nebraskos medicinos centro universiteto dr. Kendra Schmid. Pagal jos apskaičiavimus 10 balų skalėje aukščiausiai vertinamas Holivudo aktorius Bradas Pittas (9,3 balo). Daugelis žmonių pagal veido simetriją galėtų būti vertinami nuo 4 iki 6 balų. Dr. K. Schmid teigia, kad niekada nėra mačiusi žmogaus, kurio veido simetriją būtų galima įvertinti 10 balų.
 
  • Finansinis stabilumas. Tyrimas, kurio metu moterims iš pradžių reikėjo įvertinti vyro veidą nuotraukoje balais nuo 1 iki 10, o paskui tą patį veidą, prie kurio buvo paminėtos jo metinės pajamos. Rezultatai buvo tokie, kad moterys geriau įvertino tą patį vyrą, jei jis uždirbdavo daugiau pinigų. Moterų noras rasti turtingą vyrą yra užkoduotas genuose. Žmonių evoliucijos pradžioje moterys, besilaukdamos kūdikio, tapdavo priklausomos nuo vyrų sumedžioto laimikio, todėl norėdamos išgyventi ir išauginti vaikus turėjo rinktis partnerį, kuris į namus parneštų didžiausią gabalą mėsos. Šiais laikais mėsa – tai pinigai.
 
  • Bučiavimosi subtilybės. Bučinys padeda suprasti, ar įmanomi tolimesni santykiai. Apklausos rodo, kad daugiau nei 60 % moterų nutrauktų santykius su vyrų, jei jis blogai bučiuotųsi. Bučiniu apsikeičiama ne tik seilėmis, bet ir asmenine informacija, kuri arba patinka, arba ne. Beje, poros, kurios dažnai bučiuojasi, yra laimingesnės ir patiria mažiau streso.
 

Kiekvienas turėtų atsiminti, kad nesvarbu, ar gimėte būti grožio karaliene ar reklamos aktoriumi, tačiau tai nereiškia, kad negalite tapti sekso simboliu. Svarbiausia puoselėti kitus seksualinio patrauklumo elementus ir (arba) mokėti atsidurti tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje.