Tikriausiai visi sutiks, kad sportuoti yra labai svarbu, norint išlikti sveikiems ir numesti svorio. Tačiau tik retas iš mūsų sportuoja kasdien, bet miega visi kiekvieną naktį. Štai keletas dalykų. kuriuos galima padaryti, kad riebalai tirptų net nakties metu!

 

svoris

9 dalykai, kurie gali padėti numesti svorio, net miegant:

 
  • Prieš miegą išgerti baltymų kokteilio. Rekomenduojama prieš miegą išgerti baltyminio kokteilio, kuriame yra maždaug 30 g baltymų, prieš miegą. Tyrimai parodė, kad tai padeda padidinti kalorijų kiekį, kurios bus sudeginamos miegant. Baltymai taip pat padeda atsinaujinti raumenims ir, kuo daugiau raumenų turite, tuo daugiau kalorijų sudegs nakties poilsio metu.
 
  • Prieš miegą daug neprisivalgyti. Vengti didelių maisto porcijų prieš miegą. Miego metu mūsų smegenys išskiria augimo hormoną. Valgant vėlai, augimo hormonas maistą kaupia kaip kūno riebalus, o ne naudoja kaip energijos šaltinį.
 
  • Vengti alkoholio. Alkoholio vartojimas prieš miegą priverčia organizmą skaidyti alkoholį miego metu, todėl tampa sunkiau pereiti prie greitų akių judesių (REM) miego fazės, kai kalorijų sudeginama daugiausiai. Vakarieniaujant išgerti taurę raudonojo vyno nėra taip blogai, kaip vartoti alkoholį, likus mažiau nei trims valandoms iki miego.
 
  • Susikurti miegui tinkančią aplinką. Visi sutinka, kaip svarbu miegoti pakankamai kiekvieną naktį, tačiau įtempta dienotvarkė, filmai, mobilieji telefonai suryja mūsų laiką, todėl vėl ir vėl nueiname miegoti per vėlai. Miegant kas naktį po 7 – 8 valandas padedama organizmui deginti riebalus. Amerikiečių žurnale apie klinikinę mitybą publikuotas tyrimas, kuris parodė, kad gerai pailsėję asmenys sudegino maždaug 20 % kalorijų daugiau po valgymo, negu tie, kurie miegojo ne tiek, kiek priklauso.
 
  • Vengti sportuoti prieš miegą. Mankšta pažadina organizmą, todėl gali būti sunku gerai išsimiegoti. Rekomenduojama sportą perkelti į rytą. Tada ji suteiks energijos ir žvalumo visai dienai. Tačiau jeigu dėl kokios nors priežasties negalite to daryti rytais, bent jau stenkitės sportuoti, likus ne mažiau nei 4 valandoms iki miego.
 
  • Išjungti visus elektros prietaisus miegamajame. Harvardo universiteto tyrimai parodė, kad trumpųjų bangų mėlyna šviesa, kurią skleidžia nešiojamieji kompiuteriai ir mobilieji telefonai, sutrikdo melatonino, hormono, padedančio užmigti, gamybą. Kitas tyrimas, atliktas Singapūre, parodė, kad ilgai žiūrint televizorių, kraujyje padaugėja trigliceridų (siejami su diabetu) ir sumažėja adiponektino lygis (baltymas, kuris reguliuoja gliukozės lygį ir riebalų rūgščių skaidymąsi) organizme.
 
  • Sumažinti šilumą miegamajame. Miegojimas šiek tiek vėsesnėje patalpoje sustiprina rudųjų riebalinių audinių saugojimo efektyvumą. Šie riebalai, saugomi pilvo srityje, padeda mums sušilti. Medicinos žurnale „Diabetes“ publikuotas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie miegojo patalpoje, kurioje palaikoma apie 19° temperatūra, sudegindavo apie 75 kalorijomis daugiau nei tie, kurie miegodavo šiltesniuose kambariuose.
 
  • Miegoti visiškoje tamsoje. Miegant tamsoje skatina organizmą pagaminti daugiau melatonino, kurie ne tik sukelia gerą miegą, bet ir skatina riebalus deginančių, mitochondrijų turinčių rudųjų riebalų gamybą, rašoma tyrime moksliniame žurnale „Journal of Pineal Research“.
 
  • Miegoti nuogiems. Nors skamba šiek tiek keista, bet miegoti nuogiems, pasirodo, gali būti naudinga. Kai kūnas yra vėsus, pagreitėja riebalų deginimo procesai. Kai miegant kūnas šiek tiek šąla, organizme padaugėja gerųjų riebalų, kurie padeda deginti kalorijas.