Šiandien madinga galvoti, kad mažiau yra daugiau. Daugelio nuomone, tai viena geriausių ir mūsų planetai naudingiausių mados krypčių. Minimalistinė gyvensena gali reikšti sveikesnį kūną, sielą ir namus. Atsikračius ne(be)reikalingų daiktų, užplūsta malonus jausmas. Tačiau jeigu turite polinkį kaupti arba prisirišate prie kai kurių daiktų, minimalizmas iš pradžių gali šiek tiek gąsdinti. Pirmas žingsnis visada būna sunkiausias. Po to paaiškėja, kad minimalizmas gyvenimą kaip tik palengvina, padeda atsipalaiduoti ir labiau susikoncentruoti į kitus dalykus.

 

9 būdai, kaip prisijaukinti minimalistinį stilių:

 

"minimalizmas"

  • Sudaryti sąrašą dalykų, kurių jums nereikia. Jeigu kokio nors daikto nenaudojote ilgiau nei metus, tai greičiausiai jis tik užima vietą namuose. Atidžiai peržiūrėkite savo daiktus ir nuspręskite, ar jų jums dar tikrai reikia ir ar esate pasiruošę jų atsikratyti.
 
  • Sumažinti tokių pačių daiktų kiekį. Kiek džinsų porų jums iš tikrųjų reikia? Ar naudojate tris indų komplektus ar tik vieną? Reikėtų atidžiai peržiūrėti daiktus namie ir jeigu turite tokių pačių daiktų ne po vieną kopiją, apgalvokite, ar tikrai jums reikia tiek tokių pačių (arba labai panašių) daiktų. Nebijokite atsikratyti tokių pačių daiktų, jeigu jų nenaudojate.
 
  • Vengti popierizmo. Daugelis šiuolaikinių įmonių pateikia elektronines sąskaitas. Galima pasidaryti svarbių dokumentų (gimimo liudijimo, socialinio draudimo kortelių) elektronines kopijas. Galima naudoti elektronine bankininkyste, apmokėti sąskaitas internete, pasidaryti kitų dokumentų ir duomenų atsargines kopijas kompiuterinėse laikmenose.
 
  • Stengtis namie nelaikyti beverčių ar mažai reikalingų daiktų, šiukšlių. Išmokite efektyviai tvarkytis namuose. T. y. niekada nepalikti šiukšlių kambariuose, iš karto išmesti tai, kas nereikalinga, stenkitės neapsikrauti daiktais ir nuolatos palaikyti švarą bei tvarką.
 
  • Supaprastinti valgymo įpročius. Apsilankę parduotuvėje, neprisipirkite per daug maisto produktų. Pirmiausiai suvalgykite greitai gendančius maisto produktus, kad nespėtų pagesti ir nereikėtų jų išmesti. Pasibaigus produkto galiojimo laikui, nebetinkami vartojimui produktai turėtų keliauti tiesiai į šiukšlių dėžę. Gaminti mažesnes maisto porcijas, kad nereikėtų vėliau išmesti likučių. Panaudoti likučius kitiems patiekalams gaminti.
 
  • Vykstant į kelionę pasiimti tik būtiniausius daiktus. Rekomenduojama taupyti vietą lagamine ar kuprinėje. Taip nereikės jaudintis dėl papildomo bagažo svorio ir nuotaikos negadins sunkūs nešuliai. Prisipažinkite: juk dažnai į kelionę pasiimate daiktų, kurių nė karto nepanaudojate. Kasdien žmogui reikia visai nedaug daiktų. Kelionės ar ilgesnės atostogos – puiki proga tuo įsitikinti.
 
  • Pertvarkyti rūbų spintą. Pasilikti tik reikalingiausius drabužius. Būti minimalistu – tai nereiškia nepaisyti mados ir neturėti stiliaus jausmo. Minimalistinį stilių mėgstantys asmenys renkasi pagrindines (bazines) spalvas ir modelius, kurie padeda sukurti klasikinį arba laisvalaikio stilių. Minimalistinis stilius niekada neišeina iš mados. Tokį stilių propaguojantys asmenys rytą nesikankina 15 minučių prie drabužių spintos, galvodami, ką apsirengti. Spintoje reikėtų palaikyti tvarką, kad joje būtų kasdien nešiojami drabužiai, o ne tie, kuriuos galbūt vieną dieną apsivilksite.
 
  • Sumažinti gyvenamųjų patalpų erdves. Jeigu namuose ar net automobilyje yra nemažai nenaudojamos vietos, pagalvokite, kaip ją būtų galima išnaudoti praktiškiau. Tokia pertvarka gali padėti sutaupyti pinigų (ar net uždirbti!), jei atsisakysite požiūrio, kad reikia kuo daugiau erdvės. Mažesnes erdves lengviau prižiūrėti, išlaikyti ir jos net gali būti jaukesnės!
 
  • Laikytis pagrindinės taisyklės: „Vienas į namus, vienas iš namų“. Kai įsigyjate kažką naujo, išmeskite kažką seno. Tai padės palaikyti tvarką namuose, patalpose nebus niekam nebereikalingų daiktų ir skatins visada pagalvoti, ar jums iš tikrųjų reikia vieno ar kito daikto.