Kai, regis, visas pasaulis yra pamišęs dėl stiliaus ir mados, tarp žymių žmonių vis labiau populiarėja vadinamasis „kapsulinis“ garderobas, kurio esmė turėti nedaug, geros kokybės drabužių, kuriuos būtų paprasta derinti. Paprastai „kapsulinį“ garderobą sudaro 10 – 15 drabužių, kurie nuolat dėvimi. Taip rengiasi vis daugiau sėkmingų ir populiarių žmonių visame pasaulyje, iš kurių garsiausi „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas, buvęs JAV prezidentas Barackas Obama, rengėsi ir 2011 metais miręs „Apple“ įkūrėjas Steve‘as Jobsas.

 

8 priežastys, kodėl sėkmingi žmonės visada vienodai rengiasi:

 

kapsulinis garderobas

  • Mažiau sprendimų. Priimti sprendimus – varginantis užsiėmimas. Žmonėms, kuriems per dieną reikia priimti daug sprendimų, net vieno ar kelių sprendimų (rinktis drabužius rytą, ką valgyti) atsisakymas, gali pagerinti produktyvumą.
 
  • Mažiau veltui iššvaistyto laiko. Kasdien net nesusimąstoma, kiek daug laiko, praleidžiama, rengiantis. Galima atlikti eksperimentą: 3 mėnesius dėvėti tik 33 drabužių vienetus. Rezultatai nustebins: apsirengti kiekvieną rytą bus daug lengviau, greičiau. Likusį laiką bus galima skirti mėgstamai veiklai, darbui ar tiesiog kavos puodeliui prieš darbą.
 
  • Mažiau streso. Jei visada rengiamasi taip pat (stilingais ir geros kokybės drabužiais), niekada nereikės jaudintis dėlto, ar apranga yra tinkama, ar taip apsirengę per daug neišsiskirsite nuo kitų ir visada pataikysite į dešimtuką.
 
  • Mažiau iššvaistytos energijos. Formuoti garderobą yra gana sudėtinga. Skirtingų audinių ir faktūrų drabužiai reikalauja atidžios priežiūros. Energiją, kuri anksčiau buvo skiriama aprangos pasirinkimui ir priežiūrai, geriau skirti reikalingesniems dalykams.
 
  • Su tam tikra apranga visada gerai jaučiamasi. Labai dažnai naują drabužį reikia „prisijaukinti“. Rengiantis visada to paties stiliaus drabužiais, galima būti tikriems, kad visada atrodysite nepriekaištingai, įdėdami minimaliai pastangų.
 
  • Uniforminė apranga padeda kurti ilgai išliekantį įvaizdį. Uniforma padeda atrodyti brandesniems, tarsi sulygina su eiliniais žmonėmis, todėl padeda pelnyti jų simpatijas. Vienoda apranga rodo žmogaus statusą ir neleidžia jo supainioti su niekuo kitu. Uniformą galima palyginti su animacinių filmukų personažais. Jie visada vaizduojami apsirengę taip pat. Snieguolė ar pelenė su kita suknele tiesiog būtų neatpažįstama.
 
  • Mažiau išlaidų. Daugelio spintose yra daug drabužių, kurie retai dėvimi arba net nebuvo apsivilkti nė vieno karto. Kasmet išleidžiama daugybė pinigų naujiems drabužiams. Pasirinkus „kapsulinį“ garderobą perkama tik tai, ko labiausiai reikia, todėl galima sutaupyti nemažai pinigų. Be to, renkantis tokio paties stiliaus aprangą, gali pakakti apsilankyti tik keliose parduotuvėse. Nebereikės švaistyti brangaus laiko apsipirkinėjimui.
 
  • Daugiau ramybės. Galvojimas, ką apsirengti, kainuoja daug nervų. Pasirinkus „kapsulinį“ garderobą galima sutaupyti daug nervų ląstelių. Tada tiesiog rengiamasi taip, kaip iš tikrųjų patinka ir kas visada pasiteisina, ir nesukama sau galvos. Šiuolaikinėje visuomenėje žmonės trokšta turėti kuo daugiau daiktų ir kito materialaus turto. Tačiau paskutiniu metu vis aktyvesnis tampa visai priešingas judėjimas, kuris nori iš viso to išsivaduoti. Tokie žmonės ieško naujų sprendimų. „Kapsulinis“ garderobas – vienas tokių.