Šiandien tiek daug kalbama apie tai, kad seksas turi baigtis orgazmu, kad kartais gali net prieš save būti gėda, jei niekada neteko jo patirti. Tačiau tokių moterų yra ne viena. Amerikiečių statistika rodo, kad 15 % moterų turi sunkumų patirti orgazmą, o 10 % apskritai niekada nepatiria orgazmo. Moksliniame leidinyje „Archives of Sexual Behaviour“ publikuotas tyrimas, kuriame buvo apklaustos 52588 suaugę žmonės, parodė, kad net 65 % heteroseksualių moterų prisipažino, kad visada gali patirti orgazmą. Kita vertus, 95 % heteroseksualių vyrų teigia, kad visada pasiekia didįjį „O“.

 

seksas

Pastebima, kad dažniausiai moterys, kurioms sunku patirti orgazmą, yra linkusios tai nutylėti. Dauguma dailiosios lyties atstovių dėlto labai gėdijasi, o informacijos apie tai, kokia tai dažnai paplitusi problema, yra labai mažai. Dauguma moterų net nebando ieškoti pagalbos, kad išsiaiškintų, kodėl kyla ši problema, ar tai labiau emocinė, ar fizinė problema, ir yra linkusios gyventi toliau, kamuojamos nerimo ir nepilnavertiškumo jausmo.

 

Gera naujiena yra ta, kad galima kūną išmokyti patirti orgazmą. Lytinės sveikatos ekspertai dažniausiai duoda žemiau išdėstytus patarimus tokio likimo moterims.

 

8 patarimai niekada orgazmo nepatiriančioms moterims:

 
  • Kontroliuoti veiksmą miegamajame. Moterys turėtų suprasti, kad pačios yra atsakingos už savo orgazmus. Kai kurios gražesniosios lyties atstovės naiviai tiki, kad vyro darbas yra sukelti moteriai orgazmą ir jis turi aplankyti kažkokiu magišku būdu, vos pora sugula į vieną lovą. Tiesa yra ta, kad pirmiausiai reikia gerai pažinoti savo kūną, žinoti kur ir kaip liesti save, kas yra malonu ir kaip privesti save iki orgazmo.
 
  • Masturbuotis. Moterims rekomenduojama skirti laiko pažinti savo kūną, nekeliant tikslo patirti orgazmą. Tiesiog liesti, glamonėti visą kūną, spenelius ir atrasti savo erogenines zonas. Nepamiršti klitoriaus. Dauguma moterų nepakankamai įvertina to fakto, kad dažniausiai yra pasiekiamas būtent klitorinis orgazmas. Iš pradžių klitorių galima švelniai braukyti, po to išbandyti skirtingą spaudimą, greitį, kitokius judesius, kol atrasite, kas jums tinka geriausiai.
 
  • Ieškoti nedidelės pagalbos. Daug tyrimų parodė, kad vibratoriaus naudojimas padidina orgazmo tikimybę. Svarbu patikėti, kad naudoti sekso žaislus yra visiškai normalu ir jie gali padėti pagerinti lytinį gyvenimą tiek su partneriu, tiek tada, kai esate vienos. Kiekviena moteris gali turėti individualių pageidavimų, kokie turėtų būti sekso žaislai. Tačiau sekso prekių konsultantai pastebi, kad dauguma dailiosios lyties atstovių itin palankiai vertina vibratorius, vadinamus vibruojančiomis kulkomis. Be to, reikėtų nepamiršti naudoti lubrikantų, nes ne visada natūralaus drėkinimo pakanka. Kai viskas ten slysta, orgazmą pasiekti lengviau!
 
  • Išvalyti galvą nuo pašalinių minčių. Lengviau pasakyti, negu padaryti, ar ne? Jeigu galvoje nuolat sukasi mintys apie tai, ką turėsite padaryti po lytinio akto, nenuostabu, kad orgazmo patirti nepavyks. Prieš seksą ar masturbaciją pirmiausiai reikėtų skirti laiko atsipalaidavimui: galima pamedituoti arba atlikti kelis atpalaiduojančius pratimus.
 
  • Nusiteikti seksui. Seksas prasideda smegenyse, todėl labai svarbu būti iš tikrųjų lytiškai susijaudinusioms. Prieš eidamos į lovą pradėkite galvoti apie dalykus, kurie jus „užveda“: galima pažiūrėti pornografinį filmą arba prisiminti malonią patirtį iš praeities. Mylėdamosi sutelkite dėmesį į savo pojūčius, į tai, dėl ko jaučiatės gerai. Taip pat galima sutelkti dėmesį į partnerį: jį liesti, stebėti, užmegzti ryšį. Neskubinti ir neversti savęs, kuo greičiau pasiekti finišą. Kai iš tikrųjų esate čia ir dabar, nebelieka vietos pašalinėms mintims.
 
  • Nemeluoti ir neapsimetinėti. Labai svarbu būti sąžiningoms, bendraujant su partneriu. Apsimetinėdamos jūs atimate iš savęs paskutinę galimybę patirti malonumą ir siunčiate netinkamą žinutę apie tai, kad jus iš tikrųjų jaudina. Reikia kalbėtis arba paaiškinti partneriui, ką reikia daryti, uždėjus jo ranką ant savo rankos ir pavedžiojus jį po savo kūną ir jautriausias vieteles. Abipusė masturbacija padeda suprasti, kas labiausiai patinka vienam ir kitam, kaip veikia vienas kito kūnas.
 
  • Netramdyti balso. Geram seksui būtina bendrauti: „Man patinka su tavimi mylėtis ir aš labai trokštu patirti orgazmą su tavimi; yra tiek daug smagių dalykų, kuriuos norėčiau išbandyti su tavimi“. Moterys dažnai mylėdamosi sulaiko kvėpavimą, bet iš tikrųjų jos turėtų mažiau kontroliuoti savo emocijas ir nebijoti aimanuoti, giliai kvėpuoti ir leisti kitus garsus sekso metu. Tai padės sumažinti įtampą ir dar labiau sujaudinti partnerį.
 
  • Jeigu niekas nepadeda, ieškoti specialistų pagalbos. Jeigu išbandėte masturbaciją, sekso žaislus, lubrikantus, minčių išvalymo ir tinkamo nusiteikimo seksui pratimus, bet vis tiek negalite patirti didįjį „O“, reikėtų kreiptis į lytinės sveikatos specialistą, seksologą. Prisiminkite, kad nesate vienos. Tokio likimo moterų yra labai daug. Jūs nesate nenormali ar keista, nėra nieko blogo su jumis ir, dedant pastangų ir pradėjus lankyti psichoterapiją ar taikant kitus seksologų rekomenduotus metodus, netrukus sulauksite pagerėjimo.