Vasara – gražiausias metų laikas, bet net ir tada gali kilti tam tikrų sveikatos ir grožio problemų. Tačiau žinant, kaip jas išspręsti, niekas negali sugadinti giedros ir saulėtos jūsų nuotaikos!

 

vasara

8 patarimai, kaip spręsti tik vasarą kylančias problemas:

 
  • Prakaitavimas ir nemalonus kūno kvapas. Prakaitavimas ir nemalonus kojų ir pažastų kvapas vasarą gali sugadinti gerą įvaizdį. Todėl rekomenduojama mūvėti kojines ir dėvėti drabužius, pagamintus iš natūralių medžiagų (medvilnės arba odos). Karštomis dienomis kasdien keisti drabužius, praustis po dušu, kavą pakeisti žaliąja arbata ir pasirinkti tinkantį dezodorantą antiperspirantą.
 
  • Bėrimas po skutimosi. Toks bėrimas gali atsirasti, retai skutant odą, ypač jautriose kūno vietose (bikinio zonoje ir pažastyse). Paraudimą, patinimą ir niežulį gali sumažinti naudojamas losjonas po skutimosi, į kurį įmaišyta keli lašeliai levandų aliejaus. Taip pat gali padėti, užtepus ant įsidirgusios vietos košelę iš kelių trintų braškių. Netrukus nuplauti su masę su šiltu vandeniu.
 
  • Šlaunų odos sudirginimas. Jeigu mėgstate dėvėti šortus arba trumpus sijonus, po pasivaikščiojimo karštą dieną gali būti sudirgusi šlaunų vidinė pusė. Norint bėrimą panaikinti, reikėtų reguliariai drėkinti odą, naudoti kremus, kurių sudėtyje yra natūralių vitaminų C ir E, medetkų ir agurkų ekstraktų. Kasdien atidžiai nuplauti odą su drungnu vandeniu ir muilu ir įsitikinti, kad neliko muilo likučių ant odos. Ant sudirgusių odos vietų nedėti ledo, nes oda gali dar ir nušalti.
 
  • Uodai. Uodai ir kiti vabzdžiai vasarą dažnai skaudžiai gelia, įkrenta į gėrimo taurę, vakarojant lauke arba tiesiog nervinančiai zyzia palei ausis. Galima silikoninį hermetiką arba ekranų lipdukus uždengti durims ir langams. Nusipirkti natūralių aliejų pagrindų pagamintą repelentą, kuriame yra arbatmedžio, citrinų arba eukalipto aliejaus. Nuo seno žinoma, kad uodus atbaido citrinžolių ir cinamono aromatai, todėl galima sudeginti keletą lašelių šių aliejų netoli terasos vakarais. Jeigu turite baseiną, reguliariai jį valykite, kad nepradėtų veistis uodai.
 
  • Dulkės. Vasarą dulkės į namus gali patekti pro atvirus langus ir gali būti pagrindinė alergijų ir astmos priežastis. Kad namai būtų švarūs ir kūnas sveikas, reikia siurbti dulkes bent kartą per savaitę, keisti ir skalbti patalynę kartą per savaitę ir naudoti dulkėms atsparius uždangalus baldams. Reguliariai plauti grindis drėgnu šepečiu, o alergiškų vaikų minkštus žaislus palaikyti 48 val. prieš duodant jiems žaisti. Tai sunaikins dulkių erkutes.
 
  • Apsinuodijimas maistu. Viduriavimas, pykinimas ir vėmimas – dažni apsinuodijimo maisto simptomai. Suvalgyti kažką netinkamo vasarą lengviau nei bet kada. Žmonės susirenka lauke kepti mėsą, apskritai dažniau išvyksta iš namų, todėl maistas, kurį jie valgo dažniau sugenda, pabuvęs karštyje. Jeigu apsinuodijimas nestiprus, reikėtų tiesiog gerti daug vandens ir ilsėtis. Jeigu nepraeina keletą dienų ir išmatose pasirodo kraujo, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jeigu apsinuodijimas nestiprus, gali padėti tokie produktai kaip pomidorų sultys, arbūzai ir alyvuogės. Šie produktai yra turtingi antioksidantų ir padeda šalinti toksinus iš organizmo. Norint išvengti apsinuodijimo, reikėtų gerai nuplauti vaisius ir daržoves, valgyti šviežią maistą, o ne jau paruoštą ar pašildytą, kiekvieną kartą prieš valgant patikrinti produktų išvaizdą ir kvapą.
 
  • Sausa oda. Odos sausumą išprovokuoja karštas ir sausas oras. Tada oda gali pradėti niežtėti, skilinėti, atsirasti priešlaikinių raukšlių, pasikeisti odos spalva. Darbas su chemikalais ar aukštomis temperatūromis gali dar labiau pabloginti sausos odos būklę. Norint to išvengti, reikėtų praustis duše, naudojant drėkinantį kūno odą gelį, o ne įprastą muilą. Taip pat naudoti pagal odos tipą ir amžių tinkančius kremus. Reguliariai valyti odą ir naudoti losjoną su salicilo rūgštimi. Nepamiršti naudoti kremą nuo saulės, nešioti saulės akinius, mesti rūkyti. Tai padės normalizuoja kraujotaką odoje. Taip pat galima įsigyti oro drėkintuvą namams ir rengtis drabužiais iš natūralių medžiagų.
 
  • Nudegimai saulėje. Odą saulėje nudegama paprastai tada, kai praleidžiama daug laiko saulėtą dieną lauke, nenaudojant jokių priemonių, saugančių nuo saulės. Nudegimų saulėje galima išvengti, pridengus kūną drabužiais, o galvą – kepuraite, skrybėle arba kitu galvos apdangalu. Kas dvi valandas rekomenduojama naudoti priemones nuo saulės, o jeigu plaukiojate ar geriate daug vandens, ir dar dažniau. Nudegimo vietas galima patepti kamparu, alavijų geliu arba mentoliu, dėti šaltus kompresus. Jeigu nudegusi vieta labai didelė ir skausminga, reikėtų pasirodyti gydytojui.