Ar jūsų dantys yra jautrūs? Šie patarimai padės sumažinti arba net visiškai panaikinti dantų jautrumą.

 

8 patarimai, kaip prižiūrėti jautrius dantis:

 

dantys

  • Suprasti dantų jautrumo priežastis. Dantų jautrumas gali būti susijęs su nervų galūnėlių dirginimu, dantų emalio erozija arba kaulinio ir dantenų audinių nykimu. Visi šie faktoriai skatina dantų jautrumą, suvalgius šalto ar rūgštaus maisto ar net pučiant žvarbiam vėjui.
 
  • Naudoti dantų pastą, skirtą jautriems dantims. Dantų jautrumas, dantis valant specialiai jautriems dantims skirta dantų pasta, sumažėja jau po 1 – 2 mėnesių. Renkantis dantų pastą jautriems dantims reikėtų atkreipti dėmesį į sudėtį: joje turėtų būti fluorido, kalio nitrato arba stroncio chlorido. Rekomenduojama vengti „Sodium lauryl sulfate“, kuris priemonei suteikia putojimo, bet gali dirginti jautrius dantis ir dantenas.
 
  • Dantis valytis minkštu dantų šepetėliu. Tai padės išvengti dar didesnių dantų emalio ir dantenų pažeidimų. Be to, dantų nereikėtų valyti labai energingai – nuo to jie netaps švaresnis. Stengtis valyti švelniai ir kruopščiai.
 
  • Kasdien prižiūrėti dantis. Valyti su dantų šepetėliu ir pastą kiekvieną rytą ir vakarą, naudoti dantų siūlą ir dažnai keisti dantų šepetėlį (nelaukti, kol jis visai sudils). Papildomai galima naudoti burnos skalavimo priemonę, kuri gali sumažinti dantų jautrumą, tik vengti tų, kurių sudėtyje yra alkoholio. Alkoholis gali išsausinti burnos gleivinę, todėl dantys taps dar skausmingesni.
 
  • Griežiantys dantimis asmenys naktį turėtų dėvėti kapas. Bruksizmas skatina dantų emalio nusidėvėjimą, todėl dantys tampa jautresni. Dantų gydytojai šiam neurologiniam sutrikimui slopinti siūlo specialiai pritaikytas kapas, kurias reikia dėvėti nakties metu, kad griežiama dažniausiai.
 
  • Nenaudoti dantis balinančių priemonių. Šiose priemonės yra daug peroksido, kuris kenkia dantų emaliui, todėl dantys ilgainiui tampa jautresni.
 
  • Vengti rūgščių maisto produktų ir gėrimų. Vengti valgyti labai karšto ir šalto maisto, taip pat maisto, kuriame yra didelis rūgščių kiekis – gazuotų gėrimų ir citrusinių vaisių. Nekramtyti produktų, kurie yra lediniai ir kieti, pavyzdžiui, ledo.
 
  • Jeigu skausmas išlieka, apsilankyti pas dantų gydytoją. Gali būti, kad dantys tapo jautresni dėl gendančių dantų ar kitų burnos ertmės ligų ir infekcijų. Todėl, jei kyla nerimas dėl dantų jautrumo, reikėtų apsilankyti pas odontologą ir, jei reikia, pradėti gydymą.