Ne tik norėdami sutaupyti, bet ir susikurti originalų stilių, žmonės lankosi dėvėtų drabužių parduotuvėse. Tačiau pirmą kartą pravėrus tokių prekybos vietų duris, neretai aplanko nusivylimas: prekių daug, bet rasti kažką tinkamo dėvėti atrodo neįmanoma misija. Taip nebus, jei laikysitės šių patarimų!

 

secondhand

8 patarimai, kaip pirkti padėvėtų drabužių parduotuvėse:

 
  • Apsipirkinėti tinkamose vietose. Geriausių prekių galima rasti vietose, apie kurias sklando gandai, kad ten galima rasti šį tą gero. Neretai tai būna nišinės, vintažinių prekių krautuvėlės, kuriose galima rasti geros kokybės, garsių prekės ženklų ir geresnių medžiagų drabužių, aksesuarų ir avalynės. Prieš lankantis dėvėtų drabužių parduotuvėse rekomenduojama išsiaiškinti, kad papildomas prekių asortimentas ir ar yra dienų, kai visos arba dauguma prekių išparduodamos mažesnėmis kainomis.
 
  • Ieškoti kokybiškų audinių ir prekės ženklų. Nedidelės kainos dėvėtų drabužių parduotuvėse skatina pirkti, neatsižvelgiant į tai, ar daikto tikrai reikia, ar ne. Tada svarbu prisiminti, kad sintetinių audinių, pigūs drabužiai niekada neatrodys taip gerai, kaip pasiūti iš kokybiškų, natūralių medžiagų. Natūralios medžiagos visada atrodo geriau, net jei kainuoja šiek tiek daugiau. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į medvilnę, liną, odą ir vengti tokių medžiagų kaip poliesteris, nailonas, dirbtinė oda iš poliuretano, nes jos greitai nusidėvi ir atrodo pigiai.
 
  • Pirkti aprangą, atsižvelgiant į šiuolaikinę madą. Prieš užsukant į dėvėtų drabužių parduotuvę, vertėtų apžvelgti mados naujienas žurnaluose ar internete. Ar dabar madingi gyvūnų raštai? Ar visi vaikšto su aukso spalvos aksesuarais? Verta atsiminti, kad mados grįžta – tai, kad buvo madinga prieš 10 metų, gali būti ant bangos dabar.
 
  • Iš anksto apgalvoti, ko reikėtų vengti. Tai padės sutaupyti laiko dėvėtų drabužių parduotuvėje, nes užteks greitai peržvelgti visas prekes, kad iš karto atkristų tai, kad atrodo pigiai ir nudėvėtai ir sukoncentruoti dėmesį į kokybiškesnes prekes.
 
  • Pirkti aksesuarus. Jų kokybė paprastai nesiskiria nuo tų, kuriuos galima rasti naujų prekių parduotuvėse. Verta atkreipti dėmesį į išskirtinius vėrinius, vintažines sages, eklektiškus laikrodžius ir masyvius žiedus. Tokie aksesuarai bet kokią aprangą pagyvins; ji atrodys brangesnė ir kokybiškesnė nei yra. Renkantis papuošalus reikia stebėti, ar visos detalės yra gerai pritvirtintos ir užsegimai nesugedę.
 
  • Pašalinti ankstesnio dėvėjimo žymes. Nublukusią drabužių spalvą galima atnaujinti audinių dažais. Pūkų gumulėlius nuo megztų ir trikotažinių drabužių galima nuskusti skutimosi peiliuku. Jeigu nėra visų karoliukų arba jie atrodo nudėvėti, galima pašalinti juos visus.
 
  • Drabužius skalbti kaip nurodyta etiketėje. Skirtingus audinius rekomenduojama skalbti skirtingoje temperatūroje, kitokiu skalbimo režimu. Kai kuriuos rekomenduojama skalbti rankomis arba valyti cheminiu, arba sausuoju būdu. Išsiaiškinkite, kaip reikia skalbti drabužius ir laikykitės instrukcijų.
 
  • Nunešti drabužius pataisyti pas siuvėją. Kokybišką, originalų drabužį verta įsigyti, net jei jis netinka idealiai. Tokius drabužius apsimoka nešti pas siuvėją, kad šiek tiek pataisytų ir pritaikytų konkrečiai figūrai, pakeistų nusidėvėjusias sagas naujomis, sutvirtintų atsilaisvinusias siūles ir pan. Smulkius defektus nesunku pataisyti patiems namuose, jei nesate susipykę su adata ir siūlais.