Mokslininkai teigia, kad medžiagų apykaitos norma kasmet po 20 metų lėtėja po 2 %. Be to, kuo vyresni žmonės, tuo mažiau jie juda. Lėtas metabolizmas, nepakankamas fizinis aktyvumas ir nesveiki mitybos įpročiai gali lemti svorio augimą vidutinio amžiaus žmonėms. Tačiau to išvengti gali padėti šie patarimai!

 

dietos

8 patarimai, kaip nepriaugti svorio su amžiumi:

 
  • Apsilankyti pas gydytoją. Su amžiumi didėjantis antsvoris gali būti susijęs su įvairiais sveikatos sutrikimais, pavyzdžiui, skydliaukės. Kad metabolizmas gerai veiktų, reikėtų pasitikrinti skydliaukę ir endokrininę sistemą pas endokrinologą arba šeimos gydytoją.
 
  • Laikytis dienos rutinos. Jeigu miego nepakanka, žmonės yra linkę valgyti daugiau, todėl ir priauga daugiau svorio. Reikėtų kas rytą valgyti pusryčius. Tai svarbiausias dienos valgymas, kuris pažadina metabolizmą ir suteikia energijos visai dienai. Pusryčiai turėtų būti turtingi skaidulų ir vitaminų, pavyzdžiui, avižinių dribsnių košė su riešutais ir uogomis arba omletas su daržovėmis ir žalumynais.
 
  • Būti aktyviems. Šiame naujausių technologijų amžiuje, mes judame vis mažiau. Daug žmonių dirba sėdimą darbą arba apskritai dirba iš namų, todėl nebevaikšto net tų 15 – 20 min. kaip anksčiau gyvenę žmonės. Riebaliukų ant rankų žastų ir celiulito ant sėdmenų atsikratyti labai sunku, o jie atsiranda dėl neaktyvaus gyvenimo būdo. Kasdien reikėtų rasti laiko pasivaikščiojimams, sportuoti 3 kartus per savaitę.
 
  • Patobulinti savo sporto treniruotes. Jeigu sportuojate, bet pastebėjote, kad rezultatai nesikeičia, išbandykite didelio intensyvumo intervalines treniruotes. Tyrimai rodo, kad 15 min. didelio intensyvumo intervalinės treniruotės yra efektyvesnės negu valanda įprastos mankštos.
 
  • Gerti pakankamai vandens. Visiems žinomas faktas, kad išgėrus stiklinę vandens prieš valgį, suvalgoma mažiau maisto. Tačiau ne visi žino, kad vanduo taip pat ir pagreitina metabolizmą. Tyrimai parodė, kad išgėrus 0,5 l vandens metabolizmas pagreitėja 25 % per valandą. Dar labiau pagreitėja, geriant šaltą vandenį, nes tada kūnas turi naudoti energiją, kad sušildytų vandenį iki kūno temperatūros.
 
  • Vengti maisto produktų, kurie lėtina medžiagų apykaitą. Yra daug produktų, kurių rekomenduojama atsisakyti, norint sulieknėti. Balta duona ir makaronai gaminami iš baltų miltų, kuriuose nebėra nei skaidulų, nei antioksidantų ir kurie lėtina medžiagų apykaitą. Organizmas sunaudoja mažiau kalorijų virškinti maistą, pagamintą iš baltų miltų, todėl geriau būtų juos pakeisti gaminiais, pagamintais iš visadalių grūdų miltų. Taip pat reikėtų vengti gaiviųjų gėrimų ir užkandžių, kuriuose yra aukštos fruktozės sirupo. Tai pigus, bet labai kaloringas saldiklis.
 
  • Valgyti maisto produktų, kurie greitina medžiagų apykaitą. Tyrimai parodė, kad 4 žaliosios arbatos puodeliai per dieną gali padėti sumažinti svorį ir sistolinį kraujo spaudimą. Epigalokatechino galatas, randamas žaliojoje arbatoje, pagreitina riebalų oksidaciją ir padidina energijos išeikvojimą 4 %. Žuvis ir aitriosios paprikos – kiti produktai, padedantys deginti riebalus. Riebiose žuvyse randamos omega 3 rūgštys gali sumažinti alkio jausmą ir apetitą, o kapsaicinas, randamas aitriosiose paprikose, habanero pipiruose ir chalapos paprikose, skatina kūną išskirti daugiau šilumos ir sudeginti daugiau kalorijų.
 
  • Sumažinti alkoholio suvartojimą. Norint kontroliuoti svorį, reikėtų žinoti, kad alkoholis yra vienas iš tų produktų, kurių geriau atsisakyti, bet ne tik todėl, kad jis turi „tuščių“ kalorijų. Mūsų organizmas negali kaupti alkoholio, todėl iš karto pradeda jį skaidyti. Riebalai ir cukrūs negali būti suskaidomi taip, kaip reikia, jei vartojamas alkoholis, todėl auga svoris. Alkoholį galima vartoti tik labai saikingai.