Ar jau pradėjote, kaip ir kasmet, pavasarį tvarkytis namus? O gal jau baigėte? Kad ir koks būtų atsakymas, patarimai, kaip efektyviai tvarkytis praverčia visada. Juk švarą ir tvarką namie ir kieme reikia stengtis palaikyti visada ne tik balandį, kuris nuo seniausių laikų laikomas švaros mėnesiu.

 

svara

8 patarimai, kaip greičiau ir lengviau susitvarkyti namus:

 
  • Išpurtyti durų kilimėlius. Išpurtyti, išplauti, išmušti su specialiu kilimų mušikliu. Durų kilimėliuose paprastai būna susikaupę daugiausiai purvo ir kitų nešvarumų, todėl juos reikia dažniau nei ką kita namuose valyti, kad purvo neprisineštų ir į kitus kambarius.
 
  • Išvalyti kilimus ir baldų apmušalus. Medžiagos, kurios per ilgą laiką prisigėrė nešvarumų, kūno riebalų ir bakterijų, turi būti išvalytos. Tačiau prieš plaunant kilimus ir baldų apmušalus su specialiomis valymo priemonės, reikėtų įsitikinti ne tik, kad jos valo efektyviai, bet ir pakankamai švelniai, todėl po valymo spalvos neatrodys lyg išblukę. Plaunant kilimus nebūtina baldų išnešti iš kambario, tiesiog juos šiek tiek atstumti ir, išvalius kilimą, po baldų kojelėmis pakišti kvadratėlius vaškuoto popieriaus. Vaškuotas popierius apsaugos kilimą ir neleis sudrėkti baldų kojelėms, kol kilimas džius. Kad džiūtų greičiau, rekomenduojama atidaryti langus. Visiškai išdžiūti turėti per 1 – 2 dienas.
 
  • Nublizginti grindis. Apsaugoti virtuvės grindis nuo dar vienerių metų nusidėvėjimo, galima naudojant grindų vašką ar kitą blizgiklį. Nevaškuotų grindų poliruoti nebūtina, bet net ir tuomet reikėtų retkarčiais nublizginti grindis – tai sukurs apsauginį sluoksnį, todėl grindys atrodys lyg naujos ilgiau. Galima naudoti priemones du viename, kurios valo ir blizgina. Jeigu grindys medinės, reikėtų patraukti kilimus ir baldus, nuvalyti su medienos valikliu ir užtepti dar vieną naujo vaško sluoksnį.
 
  • Nuplauti sienas, spinteles, grindjuostes ir medžio dirbinius. Sienos gali būti apdulkėjusios, aplipusios suodžiais ir kitais nešvarumais, todėl jas būtina reguliariai valyti. Dažniausiai sienas plauti užtekti porą kartų per metus, pavyzdžiui, prieš didžiąsias metų šventes (Kalėdas ir Velykas). Sienos plauti naudojama kempinėle, vanduo ir indų ploviklis. Aukštesnes vietas lengviau bus pasiekti naudojant kempinę su kotu. Naudoti du kibirus: vieną su plovimo priemone, o kitą – kempinės gręžimui. Po to nusausinti sienas švariai ir sausa šluoste.
 
  • Panaudoti dulkių siurblį sumaniai. Nebūtina patraukti visų baldų nuo kilimo, prieš valant kambarį su dulkių siurbliu. Galima tiesiog patraukti pirmiausiai iš vienos kambario pusės daiktus į kitą, po to perėjus į kitą pusę padaryti tą patį atvirkščiai. Išvalyti dulkių siurbliu tuščią vietą, po to vėl sustatyti baldus.
 
  • Išvalyti lubų šviestuvus. Nuvalyti dulkes ir nešvarumus nuo lubų ventiliatorių ir oro kondicionierių su šluoste arba minkštu dulkių siurblio antgaliu.
 
  • Išvalyti kitą apšvietimo įrangą namuose. Vos per porą minučių galima išvalyti apšvietimo įrangą namuose. Tam reikės tik kopėtėlių pasilipti, vandens, šluostės ir daugiafunkcinio valiklio. Galima naudoti ir ekologiškas valiklių alternatyvas – sodą, actą, citrinų sultis, muilo riešutus, druską, eterinius aliejus ir pan. Jeigu lubos labai aukštos, kopėčių reikės aukštesnių, o valymui reikės priemonių su ilgesniais kotais.
 
  • Patikrinti šaldytuvo kondensatorių. Šaldytuvo groteles rekomenduojama periodiškai valyti su ilgesne rankena dulkių valymo šluotele. Nevalant šaldytuvo kondensatoriaus, įrenginys gali pradėti labai kaisti, tapti neefektyvus ir neekonomiškas. Šaldytuvą galima šiek tiek kilstelėti, kad iššluotumėte ir išvalytumėte su dulkių siurbliu nešvarumus po juo. Po šaldytuvu paprastai būna nemažai pakritusių daiktų, pavyzdžiui, monetų, butelių kamštelių, užspaudžiamų juostelių ir kitokio „gėrio“.