Kas gali būti nuostabiau nei užmigti mylimojo glėbyje. Tačiau tik jei antroji pusė nepradeda knarkti, griežti dantimis, vartytis ir dusinti savo kūno karščiu. Štai kokie miegojimo įpročiai labiausiai erzina žmogų, su kuriuo dalijatės viena lova. Geriausia, kad nėra neišsprendžiamų problemų!

 

8 miego įpročiai, kurie labiausiai erzina antrąją pusę:

 

miegas

  • Vienas eina miegoti anksčiau, o kitas – vėliau. Ryški šviesa pabudina ir išblaško miegus. Todėl rekomenduojama įsigyti naktinę lempą, kuri skleidžia melsvą šviesa. Tokia mažiau trikdo miegą. Miegoti neprabundant, kai ateina kitas žmogus, galima, jei naudojamas balto triukšmo generatorius.
 
  • Vienam labiau patinka miegoti šiltame, o kitam – vėsiame kambaryje. Galima pabandyti miegoti su plonesnės medžiagos naktiniais arba nuogiems. Šilumą mėgstantys asmuo gali turėti šalia keletą papildomų antklodžių, kad galėtų apsikloti, pajutę šaltį. Be to, galima miegoti po skirtingomis antklodėmis, kurios pasiūtos iš skirtingų medžiagų.
 
  • Jei miego metu žmogus labai daug vartosi. Jeigu vienas partneris nuolat vartosi ir atima antklodę ir kitas turi šalti ir yra keletą kartų per naktį prabunda, apie kokį gerą miegą galima kalbėti. Išeitis – miegojimas po atskiromis antklodės arba po viena, bet labai plačia.
 
  • Mėgstate miegodami jausti mylimojo kūną šalia. Daugelis porų atsigulę į lovą apsikabina, bet kai nori iš tikrųjų miegoti, kiekvienas patogiai įsitaiso savo lovos pusėje. Tačiau miegojimas susiglaudus gali nebūtina labai patogu. Taip miegoti gali būti tiesiog per karšta. Jeigu tai trukdo užmigti, reikėtų pasvarstyti apie didesnės lovos įsigijimą. Santykių pradžioje gali atrodyti, kad miegoti siauroje lovoje yra dar intymiau, tačiau ilgainiui žmonės nori jaustis patogiai ir gerai išsimiegoti.
 
  • Vienas nori užmigti tyloje, o kitas – žiūrėdamas vėlyvas televizijos laidas. Šiuo atveju geriausia asmeniui, mėgstančiam ilgiau pažiūrėti televizorių, įsigyti ausines arba net specialią pagalvę su garsiakalbiu, kuri gali perduoti garsą tiesiai iš televizoriaus į pagalvės įmontuotas ausines.
 
  • Knarkimas. Ši problema didėja, kai žmogus sensta, priauga svorio, kai sumažėja raumenų tonusas, dėl rūkymo ir alkoholio vartojimo. Šiems žmonėms reikėtų stengtis miegoti ant šono, naudoti specialias pagalves, nosies gleivinės paburkimą mažinančius vaistus ar net specialius prietaisus nuo knarkimo.
 
  • Negydoma miego apnėja. Šį sutrikimą lydi garsus knarkimas. Nesiimant jokių priemonių, ilgainiui gali kilti daug įvairių sveikatos negalavimų. Miego apnėja neretai įspėja apie diabetą, hipertenziją arba padidėjusį cholesterolio lygį.
 
  • Miegojimas su naminiais gyvūnais. Rekomenduojama įpratinti naminius gyvūnus miegoti kitur, o ne toje pačioje lovoje. Besivartantys ir naktį nemiegantys gyvūnai gali neleisti gerai išsimiegoti per naktį. Naminiams gyvūnams priprasti prie naujo guolio gali reikėti poros savaičių. Tad net jei labai mylite savo šuniuką ar kačiuką, pasistenkite miegoti atskirai. Juk turėsite visą dieną, kai galėsite leisti laiką kartu!