Važiavimas dviračiu padeda mesti svorį, atgauti jėgas po traumų, net padaryti protingesniais. Ir tai dar ne viskas!

 

dviratis

8 įrodymai, kodėl važiuoti dviračiu sveika:

 
  • Tapsite protingesni. Sportas gerina smegenų veiklą ir net padeda išvengti Alzheimerio vyresnio amžiaus žmonėms. Tyrimai taip pat rodo, kad važiavimas dviračiu gali padėti kontroliuoti aktyvumo ir dėmesio sutrikimą.
 
  • Greičiau atsigausite po traumų. Tyrimai rodo, kad pagyvenę asmenys, kenčiantys nuo kelio skausmo ir osteoartrito, pastebėjo, kad jų sveikatos būklė pagerėjo, pradėjus važinėti dviračiu. Vyresnio amžiaus žmonėms gali būti naudingas net kelių minučių mankšta kiekvieną dieną.
 
  • Pagerės širdies sveikata. Važiavimas dviračiu sveika širdžiai. Žurnale „Medicine & Science in Sports & Exercise“ publikuotas tyrimas, kuriame stebėta 1500 dalyvių aktyvumas. Tie, kurie buvo aktyvūs, turėjo 31 % mažesnę tikimybę turėti aukštą kraujo spaudimą.
 
  • Jausitės seksualesni. Britų apklausa, kurioje dalyvavo 600 vyrų ir moterų, parodė, kad dviratininkai laikomi 13 % intelektualesni ir patrauklesni negu kiti žmonės. Net 23 % žmonių sakė, kad sutiktų eiti į aklą pasimatymą su dviratininku.
 
  • Numesite svorio. Neturėtų nieko stebinti tai, kad važiavimas dviračiu padeda sulieknėti. Labai dažnai skelbiama, kad norint sulieknėti, svarbiausia susitvarkyti mitybą, tačiau nereikėtų pamiršti ir fizinės veiklos. Vienas tyrimas parodė, kad vyresnio amžiaus, diabetu sergančios moterys gali sumažinti visceralinių riebalų kiekį tik, jei sportuoja, ne tik laikosi dietos. Tas pats galioja ir jaunesnėms moterims.
 
  • Padės sumažinti vėžio riziką. Normalaus kūno svorio palaikymas, reguliari mankšta ir sveika mityba (daug lapinių daržovių, liesų baltymų ir visadalių grūdų) padeda sumažinti vėžio riziką. Tyrimas, publikuotas „Journal of the American Medical Association“, išanalizavo beveik 14 tūkst. vyrų duomenis ir nustatė, kad tie, kurie sulaukę vidutinio amžiaus, turėjo geresnį fizinį pasirengimą, turėjo mažesnę riziką susirgti plaukų, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu.
 
  • Tapsite geresnės nuomonės apie save. Nieko nuostabaus, kad bet koks sportas, įskaitant dviračių, padidina savivertę. Minant dviračio pedalus organizme gaminasi geros nuotaikos hormonai, didėja pasitikėjimas savimi ir net gali atsirasti jausmas, kad jums priklauso visas pasaulis!
 
  • Gyvensite ilgiau. Pagal vieną tyrimą, kuriame buvo analizuojami anksčiau gyvenę „Tour de France“ dviratininkai, važiavimas dviračiu iš tiesų pailgino gyvenimo trukmę. Vidutiniškai buvę profesionalai gyveno iki 81,5 metų, kai likusios populiacijos dalis vidutiniškai gyveno iki 73,5 metų: 17 % daugiau. Kitas tyrimas parodė, kad persėdus iš automobilio ant dviračio, galima ilgiau gyventi net 14 mėnesių.