Ar žinojote, kad pirmieji pavasarį pasirodantys pumpurai yra labai naudingi žmonių sveikatai? Natūraliojoje medicinoje žinoma begalė receptų, kuriuose naudojami medžių pumpurai. Regis, mažame pumpurėlyje yra visų svarbiausių mūsų organizmui vitaminų ir mineralų. Pati gamta mums siūlo priemones, kurios gali pakeisti vaistus.

 

pumpurai

8 įdomūs faktai apie pavasarinius pumpurus:

 
  • Alyvų pumpurai. Liaudies medicinoje teigiama, kad alyvų pumpurų nuoviras gali padėti nuo cukrinio diabeto ir podagros.
 
  • Beržo pumpurai. Liaudies medicinoje beržų pumpurai, naudojami gydant podagrą, reumatą, sąnarių skausmą. Gali padėti gydyti nudegimus, egzemą, inkštirus. Beržų pumpurų nuovire suvilgyti kompresai turi žaizdų gijimą skatinančių savybių. Nuo gerklės ir burnos ligų patariama skalauti gerklę ir burną nuo beržų pumpurų nuoviru.
 
  • Blindės, karklų, gluosnių, žilvičių pumpurai. Vadinamųjų „Kačiukų“ pumpurų arbata padeda peršalus, karščiuojant ir kosėjant. Blindės pumpuruose yra medžiagų, natūraliai skystinančių kraują.
 
  • Drebulių pumpurai. Arbata padeda peršalus, nes mažina skausmą, uždegimą, karščiavimą ir skatina prakaitavimą. Taip pat tinka, kai vargina viduriavimas.
 
  • Jovarų, topolių pumpurai. Natūraliojoje medicinoje paprastai naudojama jovarų arba topolių pumpurų užpiltinė. Ji naudojama išoriškai žaizdoms dezinfekuoti ir gydyti, dantų skausmui malšinti, nuo gerklės skausmo.
 
  • Juodųjų serbentų pumpurai. Pumpurai vartojami kaip organizmą detoksikuojanti ir stiprinanti priemonė. Teigiama, kad jie gerina širdies ir kraujagyslių būklę, gydo avitaminozę, cistitą, šlapimo pūslės akmenligę ir kitas inkstų ligas, gerina endokrininės sistemos veiklą. Juodųjų serbentų pumpurų arbata valo organizmą nuo šlakų.
 
  • Liepos pumpurai. Arbata stiprina imuninę sistemą, mažina skrandžio rūgštingumą, padeda nuo gastrito, apsaugo nuo avitaminozės. Išoriškai galima naudoti kaip tepalų sudedamąją dalį ir gydyti išvaržas bei mastitą.
 
  • Tuopų pumpurai. Mažina skausmą, uždegimą, karščiavimą ir skatina prakaitavimą. Arbata gali padėti peršalus, viduriuojant. Nuoviras išoriškai naudojamas, gydant podagrą, reumatą, nudegimus, hemorojų.
 
  • Pušų pumpurai. Arbata padeda peršalus, kosėjant, nuo streso, įtampos. Naikina bakterijas, varo šlapimą ir tulžį. Gali būti naudojamai išoriškai ir inhaliacijoms.
 

PASTABA. Kai kuriems žmonėms pumpurai gali sukelti alerginę reakciją, dirginti inkstus. Todėl vartoti rekomenduojama tik pasitarus su gydytoju. Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims vartoti draudžiama.