Nesvarbu, kaip plačiai šypsosi, spinduliuoja meilę gyvenimui ir su kitais dalijasi užkrečiančia energija, dauguma žmonių negali pasakyti: „Taip, aš esu tikrai laimingas!“. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jie turi viską, ko reikia žmogui: darbą, mylimąjį, pomėgių. Tačiau gyvenime nėra pasitenkinimo jausmo. Amerikiečių asmeninio tobulėjimo knygų autorė Brianna Wiest teigia: norint būti laimingiems, dažniausiai užtenka turėti gerus įpročius. Štai keletas iš jų.

 

"mergina tarp saulėgrąžų"

  • Tvarkyti aplinką. Svarbūs dokumentai ir kiti daiktai turi turėti savo vietą namuose, kad jų nereikėtų ieškoti po visus namus, kai prireiks. Pamestų daiktų ieškojimas ne tik gaišina laiką, bet ir gadina nuotaiką.
 
  • Vengti nereikalingų pirkinių. Ypač moterims būdinga impulsyviai prisipirkti naujų daiktų. Kai bloga ar priešingai – labai gera nuotaika, kyla pagunda prisipirkti daug maisto ar saldumynų. Dailiosios lyties atstovės gali nusipirkti naują palaidinę ar batus tiesiog dėlto, kad jie labai patiko. Dėl tos pačios priežasties kyla ir noras nusipirkti dailių niekučių. Tačiau daugelis tokių spontaniškų pirkinių pasirodo niekam tikę, parsinešus juos namo. Palaidinė nedera prie turimų drabužių, nauji mažmožiai netinka namuose ir t. t. Rekomenduojama pasiimti tiek pinigų, kiek reikės suplanuotam pirkiniui įsigyti. Susidaryti pirkinių sąrašą ir jo laikytis. Jeigu kas nors labai patinka, iš karto nepirkti ir pagalvoti, ar tikrai to daikto reikia. Galima paprašyti pardavėjo, kad pasaugotų prekę porą valandų. Tiek laiko užteks priimti sprendimą, ar pirkti, ar ne. Neretai paaiškėja, kad tai buvo tiesiog akimirkos įgeidis. Pastebėta, kad žmonės labiau galvoja, leisdami pinigus, kai atsiskaito grynaisiais. Tada galima matyti, kiek iš tikrųjų pinigų išleidžiama ir kontroliuoti savo išlaidas. Tai padės išvengti nuostabos ir sumišimo, patikrinus banko kortelės likutį.
 
  • Atsikratyti nereikalingų daiktų. Dėl įpročio pirkti impulsyviai, rūbų spintos durys net nebeužsidaro nuo naujų drabužių, kurie niekada nedėvėti. Kambariuose pilna nevertingų vazų, paveikslų, statulėlių, kurie ne puošia aplinką, o kuria chaosą. Tad jei namie gausu nefunkcionalių daiktų, metas atlikti generalinę namų tvarką. Nereikalingus daiktus išmesti, parduoti ir padovanoti draugams. Pasilikti tik tai, kas yra iš tikrųjų reikalinga arba yra brangus prisiminimas.
 
  • Patiems gaminti maistą. Pietauti kavinėse arba pasišildyti pusfabrikačių atrodo greita ir patogu. Tačiau ruošiant maistą patiems aplanko jausmas, kad daroma kažkas svarbaus ir atsakingo. Tokie jausmai didina savigarbą ir suteikia energijos. Net retkarčiais, pavyzdžiui, savaitgaliais, gaminamas maistas namuose padeda pasijusti geriau.
 
  • Rūpintis savimi. Daug moterų teigia, kad turi tiek daug darbų ir reikalų, kad tiesiog nespėja pasirūpinti savimi. Tačiau skirti šiek tiek laiko sau iš tikrųjų nėra labai sudėtinga. Higienos ir grožio procedūros ne tik gražina kūną, bet ir padeda atsipalaiduoti, nurimti po sunkios dienos darbe. Veikia kaip psichoterapijos seansas. Tuo metu galima klausytis muzikos, šokti ir medituoti ir tai dar labiau sustiprins atpalaiduojantį jų poveikį. Pavyzdžiui, galima išsimaudyti vonioje su jūros druskomis, klausytis gražios muzikos, vonioje užsidegti žvakę. Tai padės atsipalaiduoti ir atkurti nervų sistemą.
 
  • Dažnai kartoti magiškus žodžius ir frazes. Tai tam tikri pozityvūs burtai, kurie gali padėti pritraukti sėkmę. Verta dažniau kartoti tokias frazes: „Turiu pakankamai pinigų“, „Karjera man sekasi“, „Man patinka“.
 
  • Vengti žmonių, kurie kelia neigiamus jausmus. Tikriausiai visi pažįsta žmonių, kurie nuolatos kritikuoja, elgiasi nemaloniai, šiurkščiai su kolegomis. Nereikėtų bijoti nutraukti santykių, kurie skaudina ar pasakyti, kad daugiau jų elgesys nebebus toleruojamas. Norint būti laimingiems, visų pirma reikia bendrauti su pozityviai mąstančiais žmonėmis.
 
  • Džiaugtis kasdienėmis smulkmenomis. Negalite lankytis prabangiuose restoranuose, pirkti brangių daiktų ir atostogauti užsienyje? Nepaisant to, gyvenime greičiausiai yra dalykų, kuriais būtų galima džiaugtis. Pavyzdžiui, malonu suvalgyti skanių ledų, kuriems šiandien  buvo akcija, surengti iškylą parke su geriausiais draugais. Reikia mokytis gyventi čia ir dabar. Stengtis per daug negalvoti apie ateitį. Laimė – tai yra jausmas. Pakeitus požiūrį į pasaulį, pasikeis ir jausmai.