Viešai apie tai vengiama kalbėti, bet moterų veido plaukuotumas gana dažnai pasitaikanti problema. Būdų, kaip panaikinti nepageidaujamus plaukelius virš lūpos, ant smakro, tarp antakių yra ne vienas. Plaukų šalinimas – ko gero, viena nemaloniausių grožio procedūrų, todėl labai svarbu rasti tinkamiausią metodą, atsižvelgiant į plauką ir savo poreikius.

 

depiliacija

8 būdai, kaip atsikratyti plaukelių ant veido:

 
  • Plaukelių pešiojimas su pincetu. Populiariausias plaukų šalinimo būdas daugeliui patrauklus tuo, kad nereikia papildomų investicijų ir nepageidaujamus plaukelius galima išrauti iš karto, kai jie tampa pastebimi. Tačiau pešiojimas – ilgas ir kruopštumo reikalaujantis darbas, todėl labiausiai tinka pavieniams plaukeliams šalinti. Jeigu plaukelių daugiau – rekomenduojama rinktis kitus depiliacijos būdus.
 
  • Depiliacija su vašku. Šilto vaško juostelės priklijuojamos prie viršutinės lūpos, skruostų, antakių ir smakro ir po to nuplėšiamos vienu judesiu. Tačiau šis depiliacijos būdas tinka ne visiems. Plaukų šalinimas su vašku gali dirginti odą, gali net kilti plaukų folikulų uždegimas, varginti įaugę plaukai. Jeigu depiliaciją daro profesionalus grožio specialistas, tokių šalutinių poveikių dažniausiai pavyksta išvengti.
 
  • Skutimas. Moterys paprastai vengia skusti plaukus ant veido, baimindamosi to, kad jie ataugs storesni ir tankesni. Tačiau tai mitas – nuskusti plaukeliai tiesiog labiau duria, bet nuo to netampa storesni. Skustis rekomenduojama po dušo ar pagulėjus šiltoje vonioje, kai oda suminkštėja. Galima naudoti skutimosi aliejų, kuris padeda išvengti odos sudirginimo. Skusti vienu judesiu – nebrūžinti odos su skustuvu pirmyn ir atgal. Po to patepti odą raminančiu kremu.
 
  • Plaukų šalinimas (depiliacija) su siūlu. Šis depiliacijos būdas populiariausias Viduriniuosiuose Rytuose ir Azijoje. Nepageidaujamiems plaukeliams rauti naudojamas dvigubas, medvilninis siūlas. Labiausiai toks depiliacijos metodas tinka plaukams ant veido šalinimui. Tačiau plaukų šalinimui su siūlu reikia praktikos – tai nėra taip paprasta, kaip rauti plaukelius su pincetu. Geriausia šį darbą patikėti grožio specialistams.
 
  • Depiliaciniai kremai. Anksčiau depiliaciniai kremai turėdavo aitrų, nemalonų kvapą, tačiau dauguma šiuolaikinių yra švelnūs ir bekvapiai. Kremas tepamas ant plaukuotos kūno vietos ir po kelių minučių pašalinamas su mentele. Depiliaciniuose kremuose yra cheminių medžiagų, kurios naikina keratiną ir susilpnina plaukus. Prieš naudojant depiliacinį kremą, būtina atlikti odos testą, ar žmogus nėra alergiškas kokiai nors sudėtinei medžiagai.
 
  • Plaukų augimą stabdančios priemonės. Šiandien yra receptinių vaistų, naudojamų išoriškai, kurie stabdo plaukų augimą. Tokias priemones rekomenduojama naudoti kartą per dieną. Deja, nustojus naudoti – plaukai atauga ir vėl.
 
  • Lazerinis plaukų šalinimas. Poveikis ilgalaikis. Tačiau netinka tiems, kurių plaukai yra labai šviesūs ir ploni. Be to, kaina procedūrų, kurių reikės bent kelių, yra nemaža.
 
  • Elektroepiliacija (elektrolizė). Dar vienas ilgalaikis plaukų šalinimo būdas. Rekomenduojamas tiems, kuriems lazerinis plaukų šalinimas netinka (kūno plaukai šviesūs ir ploni).